Rugpjūčio 17 d. Nemuno kilpoje – Birštono vasaros estradoje, skambėjo septintasis Andriaus Mamontovo koncertinio turo „Vienas. Vasara“ koncertas, aštuntasis, pirmas toks Lietuvos istorijoje, rugpjūčio 22 d. vyks Vilniuje ant Gedimino pilies kalno, o baigiamasis, devintasis, rugpjūčio 24 d. per marias aidės nuo Kauno jachtklubo teritorijos.
Andriaus Mamontovo koncertinis turas „Vienas. Vasara“ įsibėgėjo – išskirtinio formato pasirodymai jau nuskambėjo šešiose išskirtinėse Lietuvos vietose.
Pirmieji keturi turo „Vienas. Vasara“ koncertai stebino gausiu būriu ištikimų klausytojų, kurių neišgąsdino net prakiuręs lietuviškos vasaros dangus ar siautulingas Kuršių marių vėjas.
Koncertai pasižymėjo nepaprastai jaukia atmosfera ir išskirtinai gražiomis pasirodymų vietomis. Įžanginis turo koncertas liepos 6 d. vyko Leipalingio dvare, kuris stūkso prie Druskininkų miesto.
Tarp čia susirinkusiųjų A. Mamontovo kūrybos fanų buvo galima sutikti ne vieną išeivijos lietuvį, kuris grįžo į Lietuvą pavasaroti, aplankyti artimųjų ir sudalyvauti šimtosios Dainų šventės renginiuose.
Koncertas Molėtuose pakrikštijo turą lietumi, tačiau tai nesugadino ištikimų klausytojų nuotaikos – iškart po koncerto jie rinkosi netoliese vykusioje „Fojistų“ stovykloje, kur vyko didžiausias šiemet Andriaus Mamontovo ir grupės „Foje“ kūrybos fanų suvažiavimas.
Pasėdėti su gerbėjais prie laužo į stovyklą atvyko ir pats A. Mamontovas. Koncertai Pakruojo ir Ilzenbergo dvarų kiemuose džiugino publiką puikiu oru bei pakilia ir šviesia dvarų aura.
Paskutinis Aukštaitijoje, penktasis turo „Vienas. Vasara“ koncertas, rugpjūčio 9 d., vyko Anykščių vyno daryklos kieme.
A. Mamontovas savo atliekama muzika, neišsemiamais lobiais turtingame Anykščių mieste, išvaikė lietaus debesis ir čia susirinkusiems padovanojo fantastišką ir itin jaukų vasaros vakarą.
Šeštasis ir vienintelis turo koncertas Vakarų Lietuvoje rugpjūčio 10 d., akomponuojamas stiprių Kuršių marių vėjų, apžavėjo gausią klausytojų minią Drevernos uoste.
Šiame koncerte generalinio koncertinio turo „Vienas. Vasara“ rėmėjo UAB „ASMODAS“ direktorė Airida Tarvydienė konkurso laimėtojai įteikė pagrindinį prizą – šarvuotas duris.
Iki šiol vykusius turo koncertus atidarė tokie atlikėjai kaip Darius Žvirblis, Kazimieras Likša ir Jonas Dainius Beržanskis.
Birštono ir Kauno renginius atidarys scenos eksperimentų meistras, muzikos stilių alchemikas, žavusis Kristijonas Ribaitis. Gedimino pilies kalno koncerte sužibės senas Andriaus Mamontovo bendražygis – Eimantas Belickas.
Paskutiniai Andriaus Mamontovo turo „Vienas. Vasara“ koncertai vyks ne ką mažiau ypatingose vietose – Birštono vasaros estradoje, Vilniuje ant Gedimino pilies kalno ir Kauno jachtklube.
Daugiau nei 40 metų į sceną žengiantis A. Mamontovas kviečia atvykti į turo „Vienas. Vasara“ koncertus nuostabiose Lietuvos vietose ir patirti šiltesnį bei artimesnį ryšį tarp atlikėjo ir klausytojų.
Istoriniame koncerte – pristatymas, klipo filmavimas ir ukrainiečių menininkų darbai
Galimai pirmasis kada nors vykęs koncertas ant Gedimino pilies kalno žada pranokti visus Andriaus Mamontovo kūrybos fanų lūkesčius.
Rugpjūčio 22 d., A. Mamontovo gimtadienio išvakarėse vyksiantis koncertas kviečia tapti ne tik istorinio renginio liudytojais, bet ir pirmaisiais, išgirdusiais naują legendinio Lietuvos atlikėjo dainą – „Viršūnė“.
Andrius Mamontovas užsiminė, kad garsiojo kalno viršūnėje susirinkę koncerto klausytojai turės progą nufilmuoti naujosios dainos vaizdo klipe.
Prie istorinio koncerto grožio prisidės ir specialiai jam kuriamos ukrainiečių menininkų 3D projekcijos, kurios papuoš už scenos stūksančių Kunigaikščių rūmų sienas.
Vaizdinių kūrėjai žada savo darbais padabinti visas koncerte atliekamas dainas, tad susirinkusiųjų laukia išties išskirtinė audiovizualinė patirtis.
Siekiant saugoti nacionalinį paveldą, koncerto metu bus imtasi tam tikrų saugumo priemonių. Viena jų – ribotas vietų skaičius. Renginio rengėjų teigimu, garso tarša ir jo poveikis aplinkai bus sumažinti iki minimumo.
Vietoj įprastai muzikos įgarsinimui naudojamų priemonių, koncerto dalyviai pasirodymo klausysis per moderniausią bevielių ausinių tinklą, kuris prisidės prie unikalios renginio patirties.
Koncerto apšvietėjai žada išnaudoti nuo kalno viršūnės atsiveriančią pilies begalinę erdvę, sukurdami išskirtinį šviesų ir spalvų šokį, vedamą A. Mamontovo muzikos.
Tiek koncertas ant LNM Gedimino pilies kalno, tiek kiti turo „Vienas. Vasara“ pasirodymai žada tapti ypatingais renginiais visiems Andriaus Mamontovo gerbėjams.
Atlikėjas, kuris per savo ilgametę karjerą parašė daugiau nei du šimtus dainų, koncertuodamas apkeliavo pasaulį ir savo muzika užaugino ne vieną kartą, šį kartą grįžta prie atlikimo formato, kuris yra artimiausias jo paties muzikinei sielai.
Koncertuose skambės legendinės ir žiūrovų vienu balsu dainuojamos dainos, taip pat nauji, mažai kam girdėti kūriniai.
Atkuriant išskirtinį koncertų formatą, žiūrovai turės neeilinę galimybę užduoti klausimus užrašant juos ant lapelių, o pauzėse tarp dainų išgirsti paties A. Mamontovo atsakymus. Šis koncertų turas pasižymės itin jaukiais, netgi romantiškais koncertais po atviru dangumi.
Likusios solinio Andriaus Mamontovo koncertinio turo „Vienas. Vasara“ datos ir vietos:
- Rugpjūčio 17 d. – Birštono vasaros estrada
- Rugpjūčio 22 d. – LNM Gedimino pilies kalnas, Vilnius
- Rugpjūčio 24 d. – Kauno jachtklubas
Korumpuotos sisteminės politinės valdžios ištikimas tarnas.
Visiškai nepagrįsti kaltinimai. Mažiausiai korumpuota valstybė pasaulyje Danija, o Lietuva 33 vietoje tarp 180 valstybių. / Andrius Mamontovas nėra politikuojantis asmuo, jis nedalyvauja tokiuose ,,šou’’, kuris neseniai buvo surengtas vadinamojoje Viktoro ledų šventėje
Netiesa! Andrius Mamontovas yra vienas iš padoriausių žmonių Lietuvoje!! Jis nedalyvauja politinėse akcijose, jo reputacija yra nepriekaištinga!!!
Vilniaus Gedimino kalnas-vienas iš svarbiausių Lietuvos valstybingumo ženklų.Tad,čia koncertuoti šioje lietuviams Šventoje vietoje būtų moralinis ir politinis nusižengimas.Raginčiau minėtą A.Mamontovo koncertą kuo greičiau atšaukti.Įdomu,kas suteikė šiam koncertui leidimą ?
Gal pasižiūrėkite Lenkijos TVP Vilno, rodomos ir Lietuvoje, laidą Z hystorią na ty. Manau,iš reportažo sužinosite, kad Vilnių 1944 m. iš okupantų išvadavo Lenkijos armija krajova,jos kareiviai iškėlė Lenkijos vėliavą virš Gedimino bokšto, deja po poros dienų kiti okupantai-sovietai užėmė Vilnių ir Lenkijos vėliavą nuėmė…Reportaže rodoma Gedimino pilis, bet Lietuvos vėliava į kadrą nepatenka. Kaip tai pavadintumėt?
Toks Gedimino pilies rodymas Lenkijos TVP laidoje yra Lietuvos valdžios – Prezidento, Vyriausybės – valstybinės savigarbos neturėjimo rezultatas. Apskritai Lietuvai negali būti priimtina tokio – TVP Wilno – pavadinimo nuolatinė laida, juo įžeidžiamas Lietuvos suverenumas. Toks pavadinimas sako, kad Vilnius yra tarsi Lenkija.
Keistos Mamontovo užmačios, ypač kai dar deramai tautai nėra nušviesta nei Gedimino kalno, nei Vilniaus istorija. Antai, netgi nesugebėta įtikinamai išaiškinti – kasgi – Gediminas kalnui, ar kalnas jam vardą “davė”. Porinami lenkiški pramanai ir tiek. Juokus “provina” iš istorijos kas netingi,,,
Tikrai neįsivaizduoju, kaip bus įmanoma žiūrovams susirinkti ant Gedimino kalno, nuo kurio karts nuo karto įvyksta dirvožemio nuožliaužos ir kalnas dažnai vis remontuojamas?