Rugpjūčio 18 d. sukako 45 metai nuo Lietuvos laisvės kovų dalyvio, pirmojo kariuomenės savanorio ir Birželio sukilimo rengėjo, Lietuvių aktyvistų fronto (LAF) įkūrėjo pulkininko Kazio Škirpos mirties.
Ta proga Nacionalinis susivienijimas (NS) surengė šios sukakties minėjimą Vilniaus savivaldybės sunaikintos Kazio Škirpos atminimo lentos vietoje Vilniuje Vasario 16-osios g. 1.
Prieš minėjimą Vilniaus šv. Ignoto bažnyčioje buvo aukojamos šventos Mišios už Kazį Škirpą.
Minėjime kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės narys, NS pirmininko pavaduotojas Vytautas Sinica. Jis kalbėjo apie mūsų santykį su istorija, apie bandymus menkinti Lietuvos istorijai svarbių asmenybių atminimą ir apie nepagristus kaltinimus pulkininkui K. Škirpai.
Po to režisierius Gaudentas Aukštikalnis ir mokytoja Irena Laučienė skaitė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) parengtą oficialią išvadą apie Kazį Škirpą ir kitus liudijimus apie šios istorinės asmenybės pažiūras ir darbus.
Alkas.lt primena, kad birželio 21 d., 1941 m. sukilimo išvakarėse, Nacionalinio susivienijimo iniciatyva Vilniuje ant dabartinio Apeliacinio teismo rūmų sienos buvo pakabinta atminimo lenta skirta pulkininko, Lietuvių aktyvistų fronto (LAF) įkūrėjo K. Škirpos atminimui pagerbti.
Praėjus keletui dienų, birželio 23 d., Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Grinda“ darbuotojai kartu su policijos pareigūnų pagalba lentą sudaužė ir nuplėšė. Pulkininko atminimo stojo ginti kelios dešimtys protestuotojų, policininkai prieš juos panaudojo jėgą ir sulaikė tris asmenis.
Dar po poros dienų, birželio 25 d. LGGRTC paskelbė naujausią oficialią išvada apie Kazį Škirpą kurioje paneigiami jam metami kaltinimai antisemitizmu ir kolobaravimu su naciais. Ši išvada buvo pateikta vadinamajai Desovietizacijos komisijai. Ją parengė Alfredas Rukšėnas, pasirašė dr. Arūnas Bubnys – du rimčiausi nacistinės okupacijos laikotarpio tyrinėtojai.
K. Škirpa 1918 m. buvo pirmasis Lietuvos kariuomenės savanoris. 1919 m. sausio 1 d. kartu su būriu Lietuvos savanorių pirmą kartą Vilniuje, Gedimino bokšte, iškėlė Lietuvos valstybės vėliavą.
K. Škirpa gynė jauną Lietuvos valstybę, vadovavo Generaliniam kariuomenės štabui, buvo Aukštųjų karininkų kursų lektorius, steigiamojo Seimo narys, apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordinu.
Vėliau dirbo diplomatinėje tarnyboje Lenkijoje ir Vokietijoje. 1940 m. buvo vienas iš LAF kūrėjų ir 1941 m. Birželio sukilimo prieš SSSR okupaciją Lietuvoje rengėjas.
Šaunu, kad paminėta, bet nesuprantama, kodėl tai LRT žurnalistams, regis, nebuvo žinia, apie kurią buvo pareiga pranešti.
Na , jei nebuvo pranešimo ,vadinas ir paminėjimo jokio nebuvo.
O šv. Kuklianskių Fainos leidimą ar gavote?