„Dėl visko sutarta“. „Karbauskio projektas“. „Lizinginis veidas“.
Kaip matote, ilgai skleisti gandai nebuvo tiesa. Kaip ir daugelis apie mane skleidžiamo melo ir pramanų.
Mano tikslas niekada nebuvo Seimo nario mandatas. Mano tikslas visuomet buvo atviras siekis pakeisti ydingą politinę sistemą, besiremiančią išimtinai ekonominiais ir siaurais asmeniniais interesais, nutraukti besikerojusią korupciją, užtikrinti politikų atsakomybę, sustabdyti vis didejančią ekonominę ir teisingumo atskirtį.
To galiu siekti tiek būdamas politiku, tiek ir visuomeninku. Žinoma, politikoje to pasiekti yra lengviau, jei yra prielaidos formuoti valdančiąją daugumą. Todėl eiti į Seimą galiu tik matydamas tęstinį tikslą – įgyvendinti manimi pasitikėjusių žmonių valią ir atnešti Lietuvai pokyčius, apie kuriuos kalbėjau kandidatuodamas į Prezidento pareigas.
Vakar LVŽS paskelbė, kad jų partijos sąrašą į Seimą ves partijos žmogus. Taip ir turėtų būti. Sveikinu partijos lyderį Ramūną Karbauskį padarius teisingą, skaidrų ir atvirą sprendimą. Apsimetinėti partiniais, politinių pareigų (pavyzdžiui, Prezidento posto) siekti tik tariamai – pragmatinėje, vien siaurų politinių ir ekonominių interesų užvaldytoje politikoje tapo įprasta. Tai ne mano ir kitų sąžiningai politikoje dirbančių organizacijų veikimo modelis.
Aš siekiu politikoje vadovautis vertybiniu pradu. Būtina telkti politines ir visuomenines organizacijas, vertybėmis besivadovaujančias asmenybes tam, kad iš tiesų galėčiau įvykdyti bent dalį savo su komanda užsibrėžtų ir Lietuvos žmonėms siūlytų sprendimų. Susitarti dėl tokio plataus vertybinio sąrašo, kuris gali laimėti Seimo rinkimuose, formuoti valdančiąją daugumą, dirbti konstruktyviai ir realiai keisti politinę sistemą, nėra paprasta – diskusijos trunka ilgai.
Dėl galimybės telkti koalicinį sąrašą bandžiau diskutuoti su įvairiomis politinėmis jėgomis ir visuomenininkais. Viliuosi, kad asmeninės ambicijos jų lyderiams yra mažiau svarbu, nei Lietuvos, šiuos ketverius metus kentusios konservatorių valdžios nekompetenciją ir įžūlią laikyseną, ateitis.
Neslėpsiu: tiek programinių siekių, tiek vertybių prasme man artimiausios politinės jėgos yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Nacionalinis susivienijimas, krikščioniškos visuomeninės organizacijos ir jų lyderiai, iškilūs visuomeninkai.
Esu nustebęs, kad NS lyderiai vis dar vangiai leidžiasi į kalbas dėl jėgų sutelkimo Seimo rinkimams – juk tik taip galime neišskaidyti balsų, bet pasiekti Lietuvai naudingiausią rezultatą! Atminimo lentos, žinoma, svarbu, bet daug svarbiau sukurti ir įtvirtinti ilgalaikę Lietuvos istorinės atminties perspektyvą, o tai padaryti galima tik užsitikrinus politinę daugumą.
Užsiimti svarbiais, bet vis dėl to tik simboliniais dalykais nebėra laiko. Dabar prioritetas – strateginiai pokalbiai dėl to, kas rudenį formuos valdančiąją koaliciją. Tik taip galvodami ir veikdami, galėtumėte ne tik teisėtai kabinti atminimo lentas, bet ir iškilioms Lietuvos asmenybėms statyti paminklus, kurių nenuvers ir nesudaužys politiniai mankurtai.
Kviečiu telktis Lietuvai. Manau, tai vienintelis kelias.
KOMENTUOKITE – man svarbi Jūsų nuomonė!
Autorius yra Lietuvos teisininkas, tarptautinės ir Europos teisės teisėtyrininkas, Mykolo Romerio universiteto profesorius, advokatas
Ačiū, puiku.Gairės maždaug dėliojasi.
Tik susivienijus galima kalbėti apie tautinių jėgų patekimą į Seimą… Bus sudėtinga palaužti kai kurių veikėjų politinį egoizmą, bet, manau, kad I. Vėgėlei pavyks, nes jis turi teisingą Lietuvos ateities viziją, o ne save toje vizijoje…
Vėgėlės kalba eina ne apie vieno kito patekimą į Seimą, o apie daugumą, kuri galėtų formuoti Lietuvos Vyriausybę. Tai čia jau, brač, utopija… Kalbėti galima ir nebūnant Seime, bet demokratinėje šalyje tai yra tik nuomonė, o kad valdytum šalį reikalinga turėti daugumą Seime.
Kalbėjimas apie savo siekius politikoje bendrais žodžiais jau yra tuščias dalykas. Būtina turėti konkrečiu nors poros sričių valdymo reformavimo projektus ir juos kuo platesnei auditorijai viešai ir suprantamai išdėstyti, suprantamai ir įtikinančiai argumentuojant kaip pasikeistų padėtis toje srityje tai įgyvendinus. Pvz. Projekte antikorupcijos srityje būtų būtina numatyti STT viršiausia valstybės institucija, kuri šioje srityje savo galiomis būtų viršesnė už Generalinės prokuratūros instituciją. Be to, kad STT vadovybė būtų mažiausiai iš 3-jų asmenų renkama visuotiniu balsavimu, o ne sudaroma aukščiausių valstybės valdžios institucijų. Konstitucijoje ji galėtų būti įrašyta kaip ir Prokuratūra Teismų skyriuje, nors ir nesanti teismu.
Antrame projekte galima būtų nustatyti Lietuvos istorijos koncepcinius bruožus, iš kurių būtų aišku kas yra Lietuvos, o kas Lenkijos ar Rusijos imperijų, smaugusių lietuvybę, slopinusi jos valstybingumo atkūrimą, dalykai, taip pat – numatyta Lietuvos istorijos atminties perspektyvos konkrečių bendrų su kaimynėmis, Lietuvos istorijai kertinių jos faktų atžvilgiu.
Ko ko koko ko ko ,ko ko …. Ar tėtis komsomolcų vadas irgi už tavo viziją?
Tai ar skiepytis ar nesiskiepyti ? 😆
Vienytojas tautos cha!
Pagarba už tai ,kad gerai kabini makaronus. Respect
Mūsų kaime diedai ūtaravo gal kokiais 1968 metais : Jagu nori būt advakots , tai būtinai melagis , raiškia.
Pratęsime šlovingąją gausių, intelektualių , tautą gelbstinčių partijų kohortą. Į vieną gretą su K. Petraičio Pespublikonų , N .Venckienės Drąsos kelio , R. Pakso Liberaldemokratų , K. Prunskienės Moterų , A. Paulausko Naująja , V. Šustausko Kovotojų už Lietuvą , G. Vagnoriaus Nuosaikiųjų … … partijomis beigi sąjungomis.
Sveikinu I.Vėgelę – puikus politinis žingsnis. Sėkmės!
Pirmiausia reikia spręsti pajamų,pelno mokesčių problemą-palyginus su ES šalimis, Lietuvoje perdaug apmokestinamos vidutinės pajamos ir per mažai metinės šimtatūkstantinės ar milijoninės pajamos. Skaičiau, kad Vokietijoje metinės pajamos iki maždaug 10 tūkst. eurų neapmokestinamos pajamų mokesčiu ( Lietuvoje 15-20 proc.), pajamos nuo maždaug 10 tūkts. iki maždaug 56 tūkst.- 14 proc. ( Lietuvoje 20 proc.), metinės pajamos virš 56 tūkst.-42 proc.( Lietuvoje berods 27 proc.bet nuo jų nebereikia mokėti soc.draudimo mokesčio, metinės pajamos virš maždaug 260 tūkst.-45 proc.( Lietuvoje-32 proc.). Anglijoje metiniai dividendai iki 1 tūkst. svarų neapmokestinami, po to mokestis progresiškai auga,o nuo didelių metinių dividendų mokamas 38,1 proc. mokestis.Pelno mokestis Vokietijoje-30-33 proc., Lietuvoje-5-15 proc. Manau, sutvarkius pajamų,pelno mokesčių sistemą, rasis pinigų ir gynybai, ir pensijoms, pašalpoms, inovatyviems vaistams, gydytojų, mokytojų, policininkų, gaisrininkų ir kitų valstybės tarnautojų algoms padidinti.
Matyt, Lietuva nustatytus savo mokesčių dydžius labiau orientuoja į investicijų pritraukimą ir per tai gaunama suminė nauda yra optimaliai geresnis ekonominis rezultatas
Pritariu, mokesčių politika (ypač PVM tarifų lygis) yra valstybės pamatas – svetimi pinigai tautos neprikels.
Matyt, Lietuva nustatytus savo mokesčių dydžius labiau orientuoja į investicijų pritraukimą ir per tai gaunama suminė nauda yra optimaliai geresnis ekonominis rezultatas
Na taip, geresnis ekonominis rezultatas tikriausiai yra vienos mažiausių pensijų Europos sąjungoje ( mažesnės tik Bulgarijoje ir Kroatijoje). Štai rajonų ligoninių slaugytojų algos nedidelės, bet apmokestinamos 20 proc. GPM ,slaugytojoms tenka dirbti ir naktimis,savaitgaliais, tačiau ir pensijos bus nedidelės. Padirbėjus porą kadencijų Seime pagal partijos sąrašą su padidinta Seimo nario alga ir pensija bus nebloga. Kita vertus, peržvelgus kai kurių kandidatų į Seimą pajamų deklaracijas,susidaro įspūdis, kad nuo milijoninių metinių pajamų kartais sumokama vos keli procentai pajamų mokesčio…Kaip sakoma,viskas orietuota į investicijų pritraukimą. Teko matyti,kaip vokiečių pensininkai autobusais ar dviračiais važinėja po Neringą , valgo kavinėse, geria alų ir gyvena viešbučiuose, o neretas mūsų pensininkas prekybcentriuose ieško nupigintų maisto produktų, padėvėtų drabužių arba žiūri pro langą į kiemą…
Kodėl toksai kietas nekuria savo partijos , plakasi prie kitų kurios nenori jo klausyti . Net prezidento rinkimuos be A Verygos neišsivertė.Pinigų turi kaip Karbauskis ar Uspaskichas , programą nukopijuos nuo kitos organizacijos , pagal laikmečio dvasią ir kintančias žmonių nuotaikas – Seime. Viešus ryšius išmano. Pavyzdys- rikiminis kovo- 8 tos šventimas . Taigi ko trūksta .
Patekti į Seimą dar šiemet Vėgėlė gali (kad ir vienmandatėje), bet sutelkti įvairias jėgas – jau per vėlu. Politikoje labai svarbu veržumas, tempas, energija – ir paskui tokius laksto žurnalistai.
Neapsisprendimas, ilgi svarstymai, abejonės kuria dumblo ir pelėsių pelkę.
Norint seimo rinkimuose būti VEDLIU reikia kolektyve viešai ilgai aktyviai dirbti iki rinkimų. O kur jo kolektyvas? Dabar gerb. Vėgėlei belieka prisidėti prie tų, kas jau turi įdirbį – valstiečių arba Žemaitaičio. Ir džiaugtis, jei priims į pirmą penketuką ar dešimtuką. Svarbu apsisprendimas: nori veikti politikoje ar ne? Jei domina tik labai aukštos pareigos ir jau šiemet.. – tada politika ne tau.
Vis dar stebiuosi žmonių patiklumu. balsuoti už grybą po lietaus,už visišką 0. norėčiau paskaityt rimto psichologo apibūdinimą šitam žmogui.bet vargu…
Ne tam Lietuvoje pridaiginta įvairiausio plauko nesivienijimų, kad piliečiai imtų telktis parsidavėliškos valdžios pakeitimui. Kaip tik atvirkščiai. Tą turėtų suprast bet kuris politikos laukan žengiantis.
Pagaliau aiškėja, kurio lizdo paukštis yra Vėgėlė!