Penktadienis, 14 lapkričio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Kaip išsirinkti tinkamą dviračių laikiklį?

www.alkas.lt
2024-06-24 08:52:00
0
Dviračių laikikliai | trelo.eu nuotr.

Dviračių laikikliai | trelo.eu nuotr.

       

Kokie jūsų vasaros planai? Tikime, kad dviračių entuziastai jau seniai susidėliojo savo kelionių maršrutus, nusimatė tikslus ir tikisi gerų orų dievų malonės. O gal esate tik pradedantysis dviratininkas, kuris pirmą kartą išsiruošė į tolimesnę kelionę su savo dvirate transporto priemone? Kelionės yra gerai, o aktyvios kelionės yra šimtą kartų geriau, tačiau be vieno svarbaus elemento neišsiversite. Mes kalbame apie dviračių laikiklius. Ant jų galite saugiai ir paprastai vežti dviračius – tiesiog reikia pasirinkti tinkamiausią. Tikime, kad pirmą kartą su tuo susiduriantiems gali kilti daug ir įvairių klausimų.

Nepasiklysti pasirinkimų jūroje padės UAB „Trelo“ valdomo prekinio ženklo „TRELO | Stogobagazines.lt” projektų vadovas Laurynas Bertašavičius.

Netinkamas laikiklis gali pridaryti daug žalos

Siūlome taip pat atkreipti dėmesį ir į specialistų siūlymus. Dažnai klientai tikina nenorintys investuoti į kokybišką gaminį, nes esą jo dažnai nenaudos, todėl pasitenkins ir prastesniu variantu. L. Bertašavičius tikina, kad netinkamas ar nekokybiškas laikiklis, net jei bus naudojamas vos vieną kartą, gali pridaryti nemenkų nuostolių jūsų dviračiui ir (ar) automobiliui.

Galite išsinuomoti

Jeigu vis dėlto dviračių laikiklį naudojate retai, bet norite garantuotos kokybės, laikiklį galite išsinuomoti. Tai gali būti puiki galimybė išbandyti dviračių transportavimą savo automobiliu, jei nesate to darę, ar nenorite investuoti. Galite paprastai ir patogiai išsinuomoti tinkamą priemonę Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje esančiuose „TRELO | Stogobagazines.lt” aptarnavimo centruose. Atvykite su savo automobiliu ir mūsų specialistai padės išsirinkti geriausią variantą. Taip be didelių investicijų ir taupant laiką turėsite kokybišką laikiklį ir išvengsite streso. Įsivaizduokite: jums nereiks prašyti kitų pagalbos – galėsite laisvai vežtis dviratį ten, kur tik norite.

Kai reikia vežti ne vieną dviratį

Vienas dviračių laikiklis, tvirtinamas ant stogo, yra skirtas vienam dviračiui, todėl jeigu norėsite gabenti daugiau dviračių, jums reikės ir daugiau laikiklių. Ant stogo skersinių paprastai gali būti montuojami nuo vieno iki keturių laikiklių. Kitų tipų laikikliai dažniausia būna skirti transportuoti 2–4 dviračius. Visuomet siūlome ieškoti tokio laikiklio, kuriuo galėsite nusivežti tiek dviračių, kiek reikia, žinoma, jei tai leidžia jūsų automobilio techninės savybės.

Tam tikri ant kablio tvirtinami platforminiai laikikliai turi ir pasirenkamus priedus, leidžiančius papildomai pridėti dar vieną dviratį. Paprastai patikimų gamintojų platforminiai laikikliai yra skirti dviejų ar trijų dviračių pervežimui, o priedas įsigijimas papildomai. Yra ir pigesnių prekinių ženklų laikiklių jau iškart su keturiomis dviračiams skirtomis vietomis.

Kas tinka jūsų kaimynui, gali netikti jums

Rinkdamiesi laikiklį, vadovaukitės gamintojų nurodymais ir specialistų rekomendacijomis. Klaidingai manoma, kad jeigu laikiklis tiko jūsų kaimyno/draugo/dėdės automobiliui, tai tiks ir jūsų. Taip pat vis dar sklando mitas, kad visi galinio dangčio dviračių laikikliai yra universalūs, tačiau taip nėra. Juk skiriasi automobilių kėbulų konstrukcijos, todėl laikiklis, kurio nerekomenduoja gamintojas, gali sugadinti automobilio kėbulą, nukristi kelionės metu.

Norėdami įsigyti ant stogo tvirtinamus laikiklius, įsitikinkite, ar jie suderinami su jūsų turimais stogo skersiniais, jei nesuderinami, išsiaiškinkite, kokių priedų gali prireikti, kad galėtumėte vežti savo dvirates transporto priemones. Ant kablio montuojami šiuolaikiški laikikliai tinka daugumai europietiškų automobilių kablių, tačiau pasitaiko, kad tam tikras laikiklis sunkiau užsideda arba visai neužsideda ant mažesnį kaklelį turinčių prisukamų ir europietiško tipo kablių, todėl geriausia prieš perkant pasitikrinti ir pasikonsultuoti su specialistais.

Geresnė kokybė – daugiau garantijų

Dviračio laikiklis nebūtinai privalo būti brangus, tačiau būtinai turi būti patikimas, saugus ir patogus. Taip pat atitikti jūsų transportuojamų dviračių charakteristikas (svorį, rėmo apimtis, rėmo tipą). Turite sutikti, kad kur kas mažiau rizikuojate įsigydami patikimo gamintojo, kuris atlieka visus reikalingus testus, užtikrinančius saugumą, gaminį. Paprastai žinomų prekinių ženklų gaminiai tarnauja ilgiau, po kelerių metų juos kur kas lengviau parduoti.

Pasirūpinkite saugumu

Visą savo turtą, taip pat ir dviračių laikiklius, galite apdrausti. Pirkite gaminius iš oficialaus gamintojo atstovo, kuris išduoda pirkimo kvitą. Esant reikalui, draudimo kompanijai teks pateikti pirkimo įrodymą – pirkinio kvitą. Didžioji dauguma kokybiškų dviračių laikiklių turi užraktus, laikiklis yra rakinamas prie automobilio (skersinių, grąžulo ar kėbulo), dviračių rėmo griebtuvai taip pat turi užraktus, tačiau visuomet rekomenduojama nepalikti dviračių be priežiūros ilgesniam laikui, net ir laikikliuose su užraktais.

Dviračių laikikliai sutverti tik dviračiams

Ką galime vežti ant dviračių laikiklių? L. Bertašavičius įspėja, kad dviračių laikikliuose galima vežti tik dviračius. Jokiu būdu negalima vežti dviračių su kėdutėmis, kelioniniais krepšiais ir kitais priedais, didinančiais krovinio svorį ir vėjo pasipriešinimą.

Pritvirtinti laikiklius nėra sudėtinga, tačiau nepalikite to paskutinei minutei

Pritvirtinti laikiklį nėra sudėtingas, jei pastarasis yra tinkamai parinktas ir tvirtindami vadovaujatės instrukcijomis. Laikiklio montavimas gali būti smagus „pasidaryk pats“ projektas. Kita vertus, daugiau streso gali kilti, jei atidėsite montavimą paskutinei minutei, turėsite netinkamus priedus. Ekspertas L. Bertašavičius pataria: pasiruoškite iš anksto. Jeigu pakeitėte automobilį, nepamirškite, kad jau turima dviračių transportavimo įranga gali netikti jūsų automobiliui. Pasitikėkite profesionalais – jie gali patarti, kuris laikiklis jums tinkamiausias. Sutaupysite laiko ir išvengsite nereikalingo streso.

Patogumas yra svarbu

Ar laikikliu naudotis bus patogu? Pavyzdžiui, turėdami laikiklį, montuojamą ant stogo, turėsite sugebėti patys jį užkelti. Prieš įsigydami platforminį laikiklį, įsitikinkite, ar su tokiu laikikliu bus patogu statyti automobilį daugiabučio kieme.

Suteikiama garantija

Dviračių laikikliams yra suteikiama 2–5 metų garantija. Pagrindiniai dviračių laikiklių gamintojai, tokie kaip THULE, savo laikikliams suteikia net 5 metų garantiją. Garantijos lapai nėra spausdinami, Jums pakanka turėti prekės pirkimo įrodymą (kvitą ar sąskaitą-faktūrą).

Klausimai, kuriuos turite užduoti pardavėjui:

  • Ar laikiklis tinka gabenti, pavyzdžiui, anglies pluošto ar elektrinius dviračius?
  • Kokia yra laikiklio keliamoji galia?
  • Ar gamintojas yra patikimas? Turi visus reikiamus sertifikatus?
  • Kiek dviračių galima transportuoti?
  • Kaip sandėliuoti laikiklį?
  • Ar laikiklis yra tinkamas mano automobiliui?
Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Patarimai keliaujantiems, kaip išsirinkti stogo bagažinę
  2. Sostinėje – pirmoji Lietuvoje tikra dviračių gatvė
  3. Važiuok dviračiu saugiai!
  4. Kelionių dviračiu į Neringą dar geriau neplanuoti
  5. Vilniuje – pirmosios šalyje dviračių gatvės
  6. Naujas dviračių maršrutas kviečia pažinti pasaulį
  7. Lietuvoje bus renkamas „Dviračių miestas“
  8. Kviečia dviračių žygis po saugomas teritorijas
  9. Klaipėda paskelbta „Dviračių miestu 2015“
  10. Klaipėdoje atsirado pirmoji dviračių gatvė
  11. Druskininkuose – naujas dviračių takas ir kelionė apžvalginiu traukinuku
  12. Vilniuje iki 2020 planuojama nutiesti 112 kilometrų dviračių takų
  13. Atnaujintas Gražutės regioninio parko dviračių takas (video)
  14. Kaip suplanuoti kelionę be automobilio?
  15. Kaip paruošti automobilį atostogų kelionėms?

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

BELMA komisijos įvertinti vadovėliai
Kultūra

Lietuviškiems vadovėliams – tarptautinių žinovų komplimentai: kuo jie sužavėjo komisiją?

2025 11 14
Lietuvos Radijas
Istorija

Dvi Lietuvos sukaktis minės ir UNESCO

2025 11 14
Pavojingi gaminiai
Gamta ir žmogus

Pavojingus gaminius į rinką teikusioms bendrovėms skirtos baudos

2025 11 14
VRK: referendumams - NE!
Pilietinė visuomenė

E. Čibirauskas, Z. Vaišvila, G. Ustinavičius. Būti ar nebūti referendumui?

2025 11 13
Seimas
Lietuvoje

Seimas papildė atmintinų dienų sąrašą

2025 11 13
Susitikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Prezidentas susitiko su NATO karinio komiteto pirmininku

2025 11 13
Elektra
Energetika

„Litgrid“ pradeda elektros linijos Lietuvos elektrinė–Neris atnaujinimą

2025 11 13
Pinigai
Lietuvoje

Savivaldybių projektams ministerija paskirstė 2,4 mln. eurų

2025 11 13

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Kęstutis K.Urba apie K. K. Urba. Kultūros politikos štrichai: maištavimo gaivalo primityvumas
  • skt. apie K. K. Urba. Kultūros politikos štrichai: maištavimo gaivalo primityvumas
  • Marija apie K. K. Urba. Kultūros politikos štrichai: maištavimo gaivalo primityvumas
  • Kęstutis K.Urba apie K. K. Urba. Kultūros politikos štrichai: maištavimo gaivalo primityvumas

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Lietuviškiems vadovėliams – tarptautinių žinovų komplimentai: kuo jie sužavėjo komisiją?
  • Nuo sąsiuvinio iki planšetės: kaip keičiasi mokymosi įpročiai
  • Ignalinoje vyks renginys, skirtas Dainų karalienės Kristinos Skrebutėnienės 170-osioms metinėms
  • Dvi Lietuvos sukaktis minės ir UNESCO

Kiti Straipsniai

Autobusai

Netaršių viešojo transporto priemonių įsigijimui – 60 mln. eurų

2025 11 12
Automobilis

Ką apie automobilį gali pasakyti ankstesni taisymo įrašai

2025 11 09
Biržuose rengiama didžiausia istorinių automobilių paroda

Kolekciniai automobiliai: didžiausi kainų šuoliai ir nuvertėjimai

2025 11 08
Šuo, kelionė

Kad kelionė su šunimi būtų be streso

2025 11 08
Pirmas sniegas keliuose

Pirmasis sniegas keliuose: ką privalo žinoti vairuotojai

2025 11 07
Lėktuvas

Oro keleivių srautas spalį toliau augo

2025 11 06
Sutarties pasirašymas

Prasideda naujo Vilniaus oro uosto atvykimo terminalo projektavimas

2025 11 04
Kelio ženklas – gyvūnai

Stirna priešais automobilį: tyrimas atskleidė kaip elgtųsi vairuotoja

2025 11 03
Automobilis BMW

Vakarai tamsyn – automobilių vagys drąsyn

2025 11 02
Madeira

3 rudeniški žygių maršrutai Madeiroje, kuriuos verta išbandyti

2025 11 02

Skaitytojų nuomonės:

  • Kęstutis K.Urba apie K. K. Urba. Kultūros politikos štrichai: maištavimo gaivalo primityvumas
  • skt. apie K. K. Urba. Kultūros politikos štrichai: maištavimo gaivalo primityvumas
  • Marija apie K. K. Urba. Kultūros politikos štrichai: maištavimo gaivalo primityvumas
  • Kęstutis K.Urba apie K. K. Urba. Kultūros politikos štrichai: maištavimo gaivalo primityvumas
  • LIETUVIŠKOS KARALYSTĖS JUNGTINĖS PAJĖGOS apie A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga | vle.lt nuotr.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungoje veikia įdomus rezistencijos muziejus

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai