Trečiadienis, 24 rugsėjo, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Prasideda tilto per Kruną ir Sargėnų viaduko tvarkymo darbai

www.alkas.lt
2024-05-19 13:39:00
0
Krunos tiltas

Krunos tiltas | vialietuva.lt nuotr.

       

„Via Lietuva“ tęsia svarbiausius kelių infrastuktūros tvarkymo darbus automagistralėje ties Kauno miestu: pradedama tilto per Kruną rekonstrukcija, atnaujinami Sargėnų viaduko kapitalinio remonto darbai bei tęsiamas A. Meškinio tilto per Nerį (vidurinis tiltas) atnaujinimas. Dalies objektų atnaujinimui „Via Lietuva“ pasitelks ir papildomus finansavimo šaltinius.

„Netrukus pradėsime darbus dar dviejuose strategiškai svarbiuose objektuose – prasidės tilto per Kruną atnaujinimas ir bus atnaujinti Sargėnų viaduko tvarkymo darbai. Finansavimas keliams ir jų infrastruktūrai yra ribotas, lėšų netenkinančios būklės infrastruktūros atnaujinimui trūksta. Vien netenkinančios būklės tiltų sutvarkymui Lietuvoje yra reikalingi 407 milijonai eurų. Dėl šių priežasčių turimą finansavimą privalome naudoti itin racionaliai ir apgalvotai, dedame visas pastangas, siekdami išnaudoti ir papildomo finansavimo galimybes, ieškome naujų būdų, kaip užtikrinti greitesnę kelių infrastruktūros plėtrą šalyje“, – sako „Via Lietuva“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Tilto per Krunos upę rekonstravimo darbai iš dalies bus finansuojami Europos infrastruktūros tinklų priemonės (angl. Connecting Europe Facility, CEF) lėšomis – „Via Lietuva“ ir Europos klimato, infrastruktūros ir aplinkos vykdomoji įstaiga (CINEA) pasirašė sutartį dėl papildomo, daugiau kaip 9,4 mln. Eur vertės finansavimo Krunos tilto rekonstrukcijai.

Kauno ir Kaišiadorių rajonuose esantis tiltas per Kruną šiuo metu yra blogiausios būklės tiltas Lietuvoje. Atsižvelgiant į tai, jog Krunos tiltas yra intensyviausioje šalies automagistralėje Vilnius-Kaunas-Klaipėda bei įvertinus čia kasdien fiksuojamus transporto srautus bei jų intensyvumą – įgyvendinant tilto rekonstrukciją priimtas sprendimas, pirmiausia, statyti laikinąjį tiltą. Pradėjus Krunos tilto rekonstrukciją, eismas vyks laikinu tiltu ir dviem rekonstruojamo tilto juostomis, taigi, su papildomais nepatogumais eismo dalyviai nesusidurs.

Laikinas tiltas bus dviejų eismo juostų viena kryptimi. Atnaujinant esamą tiltą per Kruną eismą iš Vilniaus Kauno kryptimi planuojama kreipti laikinu tiltu, o eismą iš Kauno Vilniaus kryptimi – rekonstruojamo tilto viena puse. Kita tilto pusė būtų atnaujinama. Tokiu būdu judriausioje šalies automagistralėje bus užtikrintas sklandus eismas, mažinant spūsčių, eismo įvykių tikimybę.

Planuojama, kad visas projektas – laikinojo tilto pastatymas ir esamo tilto rekonstravimas – bus baigtas 2027 m. pabaigoje. Darbus atliks UAB „Tilsta“. Sutarties vertė – kiek daugiau nei 24 mln. Eur su PVM.

Pasirašius sutartį dėl papildomų darbų atlikimo rekonstruojant magistralinio kelio Kaunas–Marijampolė-Suvalkai pradžioje esantį Sargėnų viaduką, darbai netrukus bus atnaujinti ir šiame objekte.  Planuojama, kad viaduko remontas bus baigtas iki šių metų pabaigos.

Atliekant darbus, išardžius dalį konstrukcijų, buvo nustatyta, kad būtina atlikti papildomus estakados perdangos sijų remonto darbus. Šių darbų nebuvo galima numatyti iš anksto. Todėl buvo paskelbtas viešojo pirkimo konkursas, kuriam sėkmingai pasibaigus, pasirašyta sutartis ir netrukus prasidės viaduko atnaujinimo darbai.

Papildomus darbus atliks AB „Kelių priežiūra“. Sutarties vertė – 372 tūkst. Eur su PVM. Planuojama, kad papildomi darbai bus atlikti iki š. m. rugpjūčio mėnesio.

Atnaujinus darbus, kaip ir buvo planuota, Sargėnų viaduko kapitalinio remonto darbai bus vykdomi dviem etapais. Pirmojo etapo metu remonto darbus suplanuota atlikti dešinėje estakados pusėje, automobilių eismą kelyje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai leidžiant kaire estakados puse. Atitinkamai antrame darbų etape remonto darbai būtų vykdomi estakados kairėje pusėje, tuo metu automobilių eismas Kaunas–Marijampolė–Suvalkai kelyje vyktų dešine estakados puse.

Šiuo metu taip pat toliau aktyviai vykdomi ir A. Meškinio tilto atnaujinimo bei Marvelės viaduko kapitalinio remonto darbai. A. Meškinio tilto darbų pabaiga suplanuota šių metų pabaigoje, Marvelės viaduko – iki šių metų gruodžio mėn.

Tiltų ir viadukų tvarkymas yra tarp svarbiausių bendrovės „Via Lietuva“ prioritetų. Planuojama, kad šiais metais bus pradėta tvarkyti ar sutvarkyta 30 tiltų ir viadukų, esančių valstybinės reikšmės keliuose.

Primename, jog praėjusią savaitę „Via Lietuva“ taip pat pradėjo konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu valdomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas  leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinimo projektus.

Suplanuotų konsultacijų metu „Via Lietuva“ planuoja įvertinti projektus, kurie galėtų būti įgyvendinti pasitelkiant Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės modelį. Svarstoma, jog šiuo finansavimo principu įgyvendinamais projektais galėtų tapti Kauno vakarinio aplinkkelio, Klaipėdos pietinio aplinkkelio, Zarasų miesto aplinkkelio statybos bei kelias Kaunas-Prienai-Alytus.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Atnaujinami Trakų viaduko tvarkymo darbai
  2. Bus statomas laikinas tiltas per Kruną
  3. Valdininkai džiugina: Utenos plente prasideda ilgai laukti kelio darbai
  4. Panevėžyje įsibėgėjo gatvių tvarkymo darbai
  5. Ruošiamasi blogiausios būklės tilto tvarkymui
  6. Prasidės Jonavos aplinkelio atnaujinimo darbai
  7. Prasidės darbai kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda
  8. Įsibėgėja „Via Baltica“ darbai: bus eismo pokyčių
  9. Pradėti kelio Vilnius-Utena atnaujinimo darbai
  10. Pradėti darbai ilgiausiame „Via Baltica“ ruože
  11. Tiltų remontai Lietuvoje: darbai 27 objektuose
  12. Panevėžyje šiemet bus baigti darbai Smėlynės gatvėje
  13. Prasideda tako Smiltynė–Nida atkarpos įrengimas
  14. Ties Utena pajudėjo kelio Vilnius–Utena darbai
  15. Prasidės A. Meškinio tilto per Nerį tvarkymas

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Vyriausybė
Lietuvoje

Vyriausybė pritarė lankstesnėms scenos meno kūrėjų darbo sutartims

2025 09 24
Lietuvoje

A. Zuokas siūlo „išpirkti“ kultūros ministro postą iš „Nemuno aušros“

2025 09 24
Lėktuvas
Lietuvoje

„Norwegian“ lėktuvai skraidys tarp Palangos oro uosto ir Bergeno

2025 09 24
Vaikai
Lietuvoje

Ką žinoti, jei už vaiko būrelį norite mokėti mažiau?

2025 09 24
Atšvaitas
Gamta ir žmogus

Trumpėjant dienoms žinovai ragina pasirūpinti saugumu

2025 09 24
Pasas, pilietybė
Lietuvoje

Siūloma įspėti gyventojus apie besibaigiantį dokumentų galiojimo terminą

2025 09 24
Lietuvos piliečių gretose – vienu Čiurlioniu daugiau
Lietuvoje

Lietuvos piliečių gretose – vienu Čiurlioniu daugiau

2025 09 24
Gitanas Nausėda
Lietuvoje

Prezidentas kreipėsi į pasaulio lyderius

2025 09 24

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Budweiser apie Ū. Giedraitytė. Pustrečio karto Žemės rutulį apėję giliukai toliau tęsia savo kelionę
  • The Disturbing Illusion apie V. Sinica. Britams gana migracijos, maža žodžio laisvės
  • NissCee.Social apie V. Sinica. Britams gana migracijos, maža žodžio laisvės
  • Naivus klausimas apie Muzikos šventė „Gaida“ šiemet pristato išskirtines pasaulinio garso muzikos asmenybes

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Vyriausybė pritarė lankstesnėms scenos meno kūrėjų darbo sutartims
  • A. Zuokas siūlo „išpirkti“ kultūros ministro postą iš „Nemuno aušros“
  • „Norwegian“ lėktuvai skraidys tarp Palangos oro uosto ir Bergeno
  • Ką žinoti, jei už vaiko būrelį norite mokėti mažiau?

Kiti Straipsniai

Dviračių takas

Pėsčiųjų ir dviračių takas sujungs Kėdainius su Josvainiais

2025 09 23
Greičio matuoklis

Išradingumas nepadės išvengti ir atsakomybės už greičio viršijimą

2025 09 20
Nelaimė dviratis

Rudeniniai pavojai už dviračio vairo

2025 09 20
J. Basanavičiaus gatvė

Sostinėje jau atlaisvinta sankryža su Pylimo gatve

2025 09 19
Eismo ribojimai

Šilutės plente pradedami atnaujinimo darbai

2025 09 18
Kelio darbai

Eismo saugumui „Kelių priežiūra“ diegia naujausias priemones

2025 09 18
Kelio darbai

Prasideda kelio Lapiakalnis–Abromiškės–Žebertonys atnaujinimas

2025 09 17
Tarandė

Tarandės tunelio statybos darbai įsibėgėjo

2025 09 16
Namų atnaujinimas

Norintys gauti paramą namų atnaujinimui turėtų suskubti

2025 09 16
Vilniaus geležinkelio stotis | „Zaha Hadid Architects“ vizualizacija

Neatpažįstamai keisis Vilniaus geležinkelio stoties prieigos

2025 09 15

Skaitytojų nuomonės:

  • Budweiser apie Ū. Giedraitytė. Pustrečio karto Žemės rutulį apėję giliukai toliau tęsia savo kelionę
  • The Disturbing Illusion apie V. Sinica. Britams gana migracijos, maža žodžio laisvės
  • NissCee.Social apie V. Sinica. Britams gana migracijos, maža žodžio laisvės
  • Naivus klausimas apie Muzikos šventė „Gaida“ šiemet pristato išskirtines pasaulinio garso muzikos asmenybes
  • +++ apie Lietuvos piliečių gretose – vienu Čiurlioniu daugiau
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Atsakingai kūrenkite laužus ir naudokite kepsnines!

Kepsnių metas įsibėgėja: draudikai primena apie pavojus

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai