Pirmadienis, 28 liepos, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Ir dar vienas driskių laivas juodosios jūros dugne

Rusijos invazijos apžvalga 2024 02 14

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, www.visagentura.com, www.alkas.lt
2024-02-14 13:54:55
4
Ukraina muša okupantus | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Ukraina muša okupantus | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Strateginės aplinkybės

Vakar Estijos užsienio žvalgybos tarnyba paskelbė ataskaitą, kurioje teigia, kad Rusija ruošiasi galimam ginkluotam konfliktui su Vakarų šalimis per artimiausią dešimtmetį.

„Kremliaus mąstysenoje jie ne tik kovoja su ukrainiečiais, bet jų pasirinktas kelias apima ilgalaikę konfrontaciją su visais „kolektyviniais Vakarais“, – sakė Estijos slaptosios tarnybos vadovas Kaupo Rosinas.

Nors Rusijos karinio puolimo tikimybė šiais metais yra nedidelė, Rosino nuomone, būsimas Europos ir Estijos sienų saugumas priklauso nuo Ukrainos gebėjimo su sąjungininkų parama atgrasyti Rusijos agresiją.

Kaip ir visiškai nieko naujo po sena saule. Eilinės kalbos apie galimą karą iki 2035-ųjų, Rusijos tikslą Ukrainoje – Vakarų silpninimą. Visa tai, kaip jūs, mielieji, gerai žinoti, mes kalbame jau antri metai.

Be to, ataskaitoje pažymima, kad Rusijoje smarkiai išaugo karinė gamyba, įskaitant artileriją ir šarvuotąją techniką, o tai, savaime suprantama, didina Maskvos galimybes tęsti karą.

Estijos žvalgyba sako, kad šis augimas gali pralenkti Ukrainos gamybą, jei Vakarai neintensyvins artilerijos gamybos ir tiekimo.

Tuo tarpu Tarptautinio strateginių studijų instituto duomenimis, Rusija galėtų išlaikyti dabartinį kariavimo Ukrainoje lygį dar iki trejų metų, palaikoma spartesnės ginklų gamybos.

Šis teiginys remiasi visiškai neaišku kuo, nes jei Ukraina artimiausiu metu negaus Vakarų paramos ginkluote ir finansais, trijų metų laikotarpis, per kurį ji turėtų atsilaikyti, atrodys kaip tolimas sapnas.

Estijos žvalgyba taip pat pažymi svarbų pokytį Rusijos kariuomenėje: Leningrado ir Maskvos karinių apygardų, esą nukreiptų prieš NATO narę Suomiją, suformavimą. Estų teigimu, Rusija planuoja iki 2026 m. išplėsti savo kariuomenę nuo 1,15 mln. iki 1,5 mln. karių, ruošdamasi galimam konfliktui su NATO.

Šis gyvosios jėgos didinimas, pasak Talino, pabrėžia būtinybę NATO ir sąjungininkų pajėgoms gerokai išplėsti savo gynybinius pajėgumus.

„Rheinmetall“ generalinis direktorius Arminas Papergeris anksčiau įspėjo, kad Europai gali prireikti dešimties metų, kad visiškai papildytų savo amunicijos atsargas.

Mums regisi, visame šitame svarstyme yra daromos kelios mažai adekvačios prielaidos. Pirma, kažkodėl manoma, kad Rusija kaups pajėgumus karui su NATO ir nieko nedarys dešimt metų leisdama NATO narėms taip pat užsukti savo gynybos pramonę bei pasiruošti galimai konfrontacijai. Tai yra visiškai nelogiška.

Sun Tzu „Karo mene“ prieš du su puse tūkstančio metų sako, kad reikia smogti priešui tada ir ten, kur jis mažiausiai tikisi, o ne ten ir tada, kur jis tavęs laukia.

Antra, milijonas ar pusantro milijono driskių mažai ką keičia, jei turimi galvoje visi Aljanso pajėgumai. Apskritai, pasikartosime, Kremliaus tikslas yra suardyti Aljansą, pažeisti Vakarų vienybę kuo greičiau, darant tą asimetrinėmis priemonėmis ir neduodant pagrindo aktyvuoti 5 – ąjį straipsnį.

Trečia, Putinas ir visa jo šutvė sensta, įskaitant Kremliaus kurstytojus Pekine. Visi tie vladykos ir vyrbegemotai neturi prabangos laukti, nes per tą dešimtmetį iš tiesų gali pakratyti kanopas.

Vadinasi, jie veiks ne taip, kaip Ukrainoje, iš kurios jie jau pasimokė. Artimiausiu metu blogio ašies tikslas yra užvelti Vakarus jų pačių begaliniame susirūpinime dėl savęs, dar labiau sumažinant paramą Ukrainai.

Kremliaus-Pekino-Teherano artimiausio pusmečio užduotis ant silpnos ugnies virti puode vakarietišką varlę taip, kad ji nesuprastų, kas vyksta, ir išvirtų nespėjusi iš to puodo iššokti.

Reikšmingi postūmiai

Rusija Ukrainoje prarado daugiau tankų, nei jų turėjo veikiančių, kai pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą 2022 m. vasario mėn. Per pastaruosius metus driskiai Ukrainoje neteko maždaug 1 120 tankų, vakar pranešė Tarptautinio strateginių studijų instituto (IISS) generalinis direktorius Bastianas Giegerichas.

Jis pridūrė, kad per pastaruosius 12 mėnesių Maskva taip pat neteko maždaug 2 000 šarvuočių ir pėstininkų kovos mašinų.

„Tankų nuostoliai nuo plataus masto invazijos pradžios dabar greičiausiai viršija 3 000“, – sakė G. Giegerichas. „Žvelgiant iš perspektyvos, Rusijos tankų nuostoliai (skaičius) mūšio lauke yra didesni nei 2022 m., kai ji pradėjo puolimą.“

Analitinis centras teigia, kad Rusija šiuo metu turi maždaug 1 750 veikiančių įvairių modelių tankų – nuo dabar jau pasenusių T-55 iki modernių T-90. Dar keli tūkstančiai jų laikomi sandėliuose ir laukia, kol bus sunaikinti Ukrainoje.

Pranešama, kad Ukrainos Vyriausiosios žvalgybos valdybos jūrų dronai „Magura – V5” smogė Rusijos dideliam desantiniam laivui „Cezaris Kunikovas“. Nepatvirtintais duomenimis, driskių gelda nuskendo Juodosios jūros vandenyse netoli Krymo.

Dronai – baisus ginklas. Pigus, efektyvus, naikinantis strateginius bombonešius, naujausius tankus ir jūroje plaukiojančius ar uoste stovinčius laivus.

Ukrainos kariuomenės vadas Oleksandras Syrskis pareiškė, kad Rusijos ir Ukrainos karas pereina į naują etapą. Ukraina pereina prie savo ginklų gamybos, tačiau gynybos pramonės pajėgumų vis dar nepakanka.

Naktį teroristinė Rusija surengė kelias raketų atakas prieš Selydovos miestą Ukrainos rytinėje Donecko srityje. Per jas žuvo trys žmonės, keliolika buvo sužeista, apgadinta ligoninė ir keli butai, pranešė Ukrainos pareigūnai.

„Žuvo trys civiliai gyventojai (vienas iš jų – vaikas)“, – per susirašinėjimo programėlę „Telegram“ pranešė miesto karinės administracijos spaudos tarnyba.

Trumpai

Jungtinės Tautos antradienį perspėjo dėl Izraelio antžeminės invazijos į Gazos ruožo Rafos teritoriją, sakydamos, kad puolimas gali „sukelti skerdynes“ pietiniame palestiniečių anklavo regione, kuriame prieglobstį randa daugiau kaip 1 mln. žmonių.

Izraelis savo ruožtu teigia, kad nori iš Rafos slėptuvių išvalyti „Hamas“ teroristus ir išlaisvinti ten laikomus Izraelio įkaitus, taip pat planuoja evakuoti įstrigusius palestiniečių civilius gyventojus.

Antradienį pagrindinis Donaldo Trampo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais agentūrai „Reuters“ sakė, kad jei buvęs prezidentas grįš į valdžią, jis sieks pokyčių NATO, dėl kurių kai kurios valstybės narės gali netekti apsaugos nuo išorės puolimo.

Į atsargą išėjęs generolas leitenantas Keitas Kelogas interviu sakė, kad jei kuri nors 31 šalies aljanso narė nesugebėtų gynybai skirti bent 2 proc. savo bendrojo vidaus produkto, kaip sutarta, jis pritartų, kad būtų panaikinta tos šalies apsauga pagal Šiaurės Atlanto sutarties 5 straipsnį.

Tai štai iš kur Donaldas Trampas traukia tokius „blizgančius“ pareiškimus!

Karo nusikaltėlių valdoma Rusija vakar įspėjo Vakarus, kad Maskva bus „labai griežta“, jei Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga areštuos šimtus milijardų dolerių vertės Rusijos turto.

„Tai yra vagystė: Tai pasisavinimas to, kas tau nepriklauso“, – sakė Rusijos užsienio teroro reikalų ministerijos gegutė Marija Zacharova. Ji sakė, kad Maskvos atsakas bus „labai griežtas“, nes Rusija mano, kad iš esmės turi reikalų su vagimis.

„Atsižvelgiant į tai, kad mūsų šalis tai kvalifikavo kaip vagystę, bus elgiamasi (kaip) su vagimis“, – sakė M. Zacharova. „Ne kaip su politiniais manipuliatoriais, ne kaip su apsimetėliais technologais, o kaip vagimis“.

Labai baisu. Vagis, plėšikas, prievartautojas ir žudikas kažkodėl nėra patenkintas tuo, kaip su juo elgiasi.

Lietuvoje

Aktyvėja driskių žvalgybų – SVR ir GRU – valdomas gaivalas. Kibernetiniai išpuoliai ne tiek pavojingi savo pažeidimais, kiek tuo, kokias žinutes jie siunčia. Tiems, kas jas moka skaityti.

Įsilaužta į strateginės įmonės „Igničio“ mobiliąją aplikaciją, nutekinti duomenys, prašyta 50 tūkstančių eurų išpirkos (gerai, kad nesumokėjo).

Kai kurių valstybės pareigūnų vertinimu „vaikai“ taip pat įgijo prieigą prie kariuomenės personalo sistemos.

„Vaikai“ ir „chuliganai“ teplioja ir niekina valstybingumo simbolius, laisvės kovų vadų paminklus, oranžiniais trikampiais žymi pastatų sienas.

Manytume, kad mūsų saugumo tarnyboms, o ypač, joms užduotis ir finansavimą skiriantiems politikams bei sprendimų priėmėjams jau pats laikas būtų susirūpinti. Būtų puiku, jei susirūpinti pavyktų kiek kitaip, nei yra įprasta „rūpintis“ Jungtinėse Tautose.

Kitu atveju, „vaikai“ ir „chuliganai“ gali taip įsiūbuoti valstybės laivą, kad ūkininkų streikas Vilniuje tebus geidžiama rožinio sapno traktorių paroda Gedimino prospekte.

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti 

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Sunaikintas driskių Juodosios Jūros laivyno vadas
  2. Ukraina per du metus sunaikino pusę driskių juodosios jūros laivyno
  3. Dar vienas Rusijos laivas dugne
  4. Dar vienas Rusų karo laivas dugne
  5. JAV atsakas Kremliui – dar vienas dronas virš Juodosios jūros
  6. Košmariški driskių nuostoliai Donecko srityje
  7. Driskių taktika nesikeičia šimtmečiais
  8. Driskių panika dėl Ukrainos puolimo kairiajame Dniepro krante
  9. Liūdna driskių šventė be paradų
  10. Beviltiška driskių ataka į Kijevą raketomis
  11. Ukrainos kariuomenė zonduoja driskių gynybą
  12. HIMARS smūgis į okupantų vadavietę chersone likvidavo aukšto rango driskių karininkus
  13. Ukraina daužo driskių orlaivius
  14. Aptikta silpna driskių gynybos grandis
  15. Driskių žygis „na Berlin“ baigėsi prie Bachmuto

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 4

  1. Tadas says:
    1 metai ago

    Prie ko cia driskiai slykstu driskiu pilna ir Lietuva, kare tik kareiviai.

    Atsakyti
  2. Bartas says:
    1 metai ago

    Karas su Vakarais per artimiausią dešimtmetį. O, kad tai nebūtų, ką reikia padaryti? Na aš ne “feldmaršalas”, bet manau. Su Maskovija reikia nutraukti bet kokius prekybinius ryšius ir duoti Ukrainai ginklų , kad galėtų apsiginti. O imperija greičiau nudvėstų. Dabar , atrodo, paruoštas 12 punktų kažkokių “sankcijų paketas”, kuris neveikia. Veikia tik Ukrainos “sankcijos” . Sėkmingai deginamos naftos perdirbimo gamyklos. Pagrindiniai nusikalstomo karo piniginiai rėmėjai. Ir tai gražu. O ką vakarai? O gi nieko . Paveiksluojasi vakarėliuose, plekšnoja viens kitam per petį, ruošiasi rinkimams. O Ukrainoje žūsta tūkstančiai ukrainiečių. Nes vakaruose – demokratija. “nravittsa , nenravitsa terpi krasavitsa” ; putleris.

    Atsakyti
  3. Bartas says:
    1 metai ago

    Netikiu visokiomis paskalomis – bet. Tikra mistika. Buvo toks II – pasauliniam kare rassijos didvyris ; Cezar Kunikov. 1909 – 1943. Žuvo kovoje prieš vokiškąjį fašizmą per Valentino dienos minėjimą (pagal dabartinį supratimą) vasario 14d. Didysis desantinis laivas “Cezar Kunikov” su 84 įgulos nariais kovoje UŽ rusiškąjį fašizmą nukeliavo į Juodosios jūros , juodasias gelmes. Tikrai nelaimę nešantis vardas ir pavardė. Būčiau katolikas žegnočiaus.

    Atsakyti
  4. Tomas Jakutis says:
    1 metai ago

    Sun Tzu „Karo mene“ neužsiminė apie branduolinį ginklą, todėl šia knyga pilnai vadovautis negalima.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Pinigai
Lietuvoje

Gyventojai būstui skolinasi vis daugiau

2025 07 28
Mobilioji programėlė „Kovas“
Lietuvoje

Vilnius tiesiogiai praneš apie išskirtinius įvykius mieste

2025 07 28
Į Lietuvą vėl įskriejo dronas
Lietuvoje

Šį rytą į Lietuvą vėl įskriejo dronas: Baltarusijos provokacija ar hibridinio karo taktika?

2025 07 28
putinas | Alkas.lt koliažas
Ukrainos balsas

Rusija skęsta savo pačios išsikastoje srutų duobėje

2025 07 27
Medininkų bėgimas
Gamta ir žmogus

Sekmadienį – tradicinis Medininkų bėgimas

2025 07 26
Po ilgo delsimo – sprendimas dėl Sporto rūmų: Paveldo komisija primena apie paveldo vertes
Architektūra

Po ilgo delsimo – sprendimas dėl Sporto rūmų: Paveldo komisija primena apie paveldo vertes

2025 07 26
Lietuva stiprina vaidmenį kosmoso technologijose | Alkas.lt nuotr.
Astronomija ir kosmonautika

„Melius Futurum“ jungiasi prie Lietuvos Kosmoso pramonės

2025 07 26
Pranzcūzija pripažino Palestiną
Užsienyje

Prancūzija pripažins Palestinos valstybę? Izraelis tai vadina „apdovanojimu terorizmui“

2025 07 25

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Rimvydas apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Kažin apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Rimvydas apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Klausimėlis: apie Šį rytą į Lietuvą vėl įskriejo dronas: Baltarusijos provokacija ar hibridinio karo taktika?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Gyventojai būstui skolinasi vis daugiau
  • Vilnius tiesiogiai praneš apie išskirtinius įvykius mieste
  • Paskutinis superžemynas: Pangėjos pėdsakų aptinkama ir Viduržemio jūroje
  • VVTAT įspėja apie nepatikimas elektronines parduotuves

Kiti Straipsniai

Į Lietuvą vėl įskriejo dronas

Šį rytą į Lietuvą vėl įskriejo dronas: Baltarusijos provokacija ar hibridinio karo taktika?

2025 07 28
Vytautas Sinica kalba pikete prie Vilniaus sporto rūmų

V. Sinica. Sporto rūmų žydams vis tik neatiduos

2025 07 27
putinas | Alkas.lt koliažas

Rusija skęsta savo pačios išsikastoje srutų duobėje

2025 07 27
Romualdas Grigas

R. Grigas. Lietuvio kryžkelė: dvasinė ar tik geografinė Tėvynė?

2025 07 26
tauta, Zigmas Vaišvila, VRK

Tautos valia prieš biurokratinę cenzūrą: referendumo dėl turto neapmokestinimo iniciatoriai kreipėsi į teismą

2025 07 26
Pranzcūzija pripažino Palestiną

Prancūzija pripažins Palestinos valstybę? Izraelis tai vadina „apdovanojimu terorizmui“

2025 07 25
Gžegožas Poznanskis, Audrius Valotka, Lenkija nurodinėja

L. Kalėdienė. Valotka teisus – laikas perkirsti Lietuvos švietimo Gordijaus mazgą

2025 07 25
Nrtanjahu, karas, Izraelio nusikaltimai, Gaza

Izraelio sąjungininkai atsitraukia: įtarimai dėl karo nusikaltimų Gazoje stiprėja

2025 07 25
Romualdas Grigas

Netekome akademiko Romualdo Grigo – tautos sąžinės ir lietuviškosios minties žadintojo

2025 07 24
Edvardas Zaikovskis

Mirė garsus baltų-slavų praeities tyrėjas, archeologas Edvardas Zaikouskis

2025 07 24

Skaitytojų nuomonės:

  • Rimvydas apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Kažin apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Rimvydas apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Klausimėlis: apie Šį rytą į Lietuvą vėl įskriejo dronas: Baltarusijos provokacija ar hibridinio karo taktika?
  • Kęstutis K.Urba apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Vyriausybė imasi priemonių valstybės tarnautojų skaičiui mažinti

Paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai