Nuo 1918 m. vasario 16 d. minime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Anuomet Lietuvos žmonių svajonė ir valstybės vizija buvo Nepriklausomybė.
Šį tautos siekį ir kryptį įkūnijo Vasario 16-osios aktas, tapęs savotišku to meto Lietuvos ateities vizijos dokumentu. O apie kokią ateities Lietuvą svajojame dabar?
2023 m. gruodį Seimas patvirtino Lietuvos ateities viziją „Lietuva 2050“, kuri pakeis iki šiol galiojusią Valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2030“.
Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras ir LR Vyriausybės kanceliarija kviečia į pokalbį apie šią ir kitas Lietuvos vizijas.
Pokalbis „Valstybės ateities vizijos: kaip keičiasi mūsų svajonės apie Lietuvą?“ vyks vasario 13 d. 18 val. Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo erdvėje (II a.).
Renginyje Valstybės pažangos tarybos nariai, istorikai, filosofai dalinsis savo įžvalgomis apie ateities vizijas ir kalbės šiais klausimais: kodėl svarbu galvoti apie valstybės ateitį ir kodėl mums reikia vizijos?
Kuo skiriasi ir kas vienija Lietuvos vizijas, kurtas Karaliaus Mindaugo laikais ir kuriamas šiandien? Kurios praeities vizijos išsipildė, o kurios liko svajonėmis?
Pokalbyje dalyvaus Darius Žeruolis (Ministrės Pirmininkės patarėjas ir „Lietuva 2050“ strategijos rengimo koordinatorius), Diana Vilytė (Registrų centro paslaugų valdymo direktorė, Vytauto Didžiojo universiteto tarybos pirmininkė), Norbertas Černiauskas (istorikas, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto prodekanas), Danutė Gailienė (Vilniaus universiteto profesorė, psichologė, socialinių mokslų daktarė).
Pokalbiui vadovaus Valstybingumo centro vyriausioji tyrėja Julija Skerniškytė.
Tiesioginę renginio transliaciją galima stebėti Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanale.
Valstybingumo erdvėje iki vasario 29 d. rodoma ir ukrainiečių fotografo Valerijaus Miloserdovo fotografijų paroda „Jūsų pergalė yra mūsų pergalė“.
,,Lietuva-2050″ vizija- tai Lietuvos ištautinimo ir išvalstybinimo projektas,deja.Minėtame renginyje pagrindiniai vertintojai tie ,kurie šią viziją kūrė ir tie,kurių pažiūros sutampa su minėtos vizijos pagrindinias teiginiais .Tad,kokie pašnekovai ,tokie ir bus vertinimai.
Jūs rašote komentarus pernelyg greitai. Sulėtinkite.
« Grįžti
Tai ką, DI nespėja ryti, apžioti? Ar neišeina išsiversti į anglų kalbą taip greitai, kad atsirastų galimybė spręsti klausimą.
Va šitą komentarą irgi greitai parašiau, bet jis praėjo. Vadinasi priežastis, kad komentaras neatsiranda ne tai, kad pernelyg greitai rašau. Jis iki šiol dar nėra atsiradęs, nors jį perskaityti buvo galima 10 kartų.
Kaip tokią “Lietuva – 2050” tuštybių tuštybę galėjo patvirtinti Seimas – suvokti sunku. Beje, kam reikalinga kurpti ateities Lietuvos tuštybes – neišėjo paaiškinti ir vizijos kurpėjams. Tiesiog buvo pademonstruotas tuščio – be loginio-istorinio sąmonės konteksto arba robotinio (DI) kalbėjimo šedevras. Tai bežmonystės kelio vizijos įspūdis. Dar logiškai galvojant, tai – akivaizdus lėšų švaistymas, tai iš to, kas iki šiol buvo suprantama kaip žmogiška, kartu ir lietuviška, – pasityčiojimas.