Prieš dvejus metus ryžtingai skelbėme „stojantys į demokratijos pusę“, kurdami Taivano ambasadą Lietuvoje. Parlamentinių ryšių su Taivanu grupės pirmininkas Maldeikis karingai grūmojo autoritarinei Kinijai.
Kivirčijosi ir mūsų užsienio politiką valdantys politikai – Prezidentas ir užsienio reikalų ministras – ne dėl turinio, bet dėl to, kaip tą ambasadą užvadinti: Taivano ar Taivaniečių. Gyrėmės, kovodami su Kinijos drakonu, o garsūs politologai pabrėžė, kad „Vertybės tapo Lietuvos prekės ženklu“.
Ambasadą įkūrėme. Vietos ginčai dėl pavadinimo nepadėjo. Kinija suprato, kad bent jau pradžioje de facto kūrėme Taivano ambasadą ir ne juokais supyko. Ėmėsi ypač skaudžių veiksmų Lietuvos ekonomikai. Krito Klaipėdos uosto krova, sumažėjo Kinijos prekių importas į Lietuvą, o lietuviškų prekių eksportas Kinijon smigo į nematytas žemumas.
„Vertybių“ prekės ženklas ekonomikoje atnešė tik nuostolius: bendrą konsoliduotą neigiamą rezultatą Lietuvai skaičiuojame ne dešimtosiomis BVP dalimis, bet BVP procentais. Realiais skaičiais – šimtais milijonų. „Didelė dalis produkcijos, kuri keliaudavo į Kiniją, tikrai atras savo rinkas“ – ramino ministras Landsbergis, keliaudamas po Australiją ir Singapūrą.
„Vertybiniai“ politikai sukūrė darbo ir mūsų diplomatiniam korpusui: Europos Sąjungos reikalavome spausti Kiniją dėl neteisėtų veiksmų prieš Lietuvą. Plušėjome net iki Pasaulio prekybos organizacijos. Šalia to „mezgėme“ santykius su Taivanu – Seimo pirmininkė Čmilytė pati keliavo į tolimąją šalį.
Žadėtos milijardinės investicijos, kurios su kaupu kompensuos „ambasados“ žalą Lietuvos biudžetui. Bet investicijų milijardai nuplaukė į Vokietiją ir Lenkiją. O Lietuva gavo „nosį“ su keletu milijonų kelioms įmonėms.
Šiandien – po dvejų metų – vertybinei politikai atėjo galas. Išmintingi šaiposi: „vertybinė užsienio politika“ išregistruota iš Lietuvos prekių ženklų registro. Į Lietuvą atvykus Taivano užsienio reikalų ministrui, Landsbergis demonstratyviai su Taivano pareigūnu nesusitiko.
Net ir šioje situacijoje Maldeikis surado argumentų. O Landsbergis „nuosekliai” kartojo: „…mes laikomės vienos Kinijos politikos, … kuri implikuoja, kad oficialių kontaktų mes nepalaikome“.
Disonansas? Taip, tokia nuolatinė būsena. Dar ir vakuumas. Išminties, nesavanaudiškumo bei tikros vertybinės politikos Lietuvai. Viliuosi, netrukus tą vakuumą užpildysime jų atsakomybe. Ne tik politine, bet ir teisine.
Ir Ignas Vėgėlė yra (sukčius bei) Lietuvos priešas.
Daugiau apie tai
Va čia
alkas.lt/2023/10/05/i-vegele-konstitucinis-teismas-nuvyle/#comment-449585
Liaukis, Jonai, nesielk kaip vaikas..
„Gyrėmės, kovodami su Kinijos drakonu“, „Ambasadą įkūrėme“, „Plušėjome“ – bet ar mes, visi Lietuvos žmonės, tą darėme ar bent jau pritarėmė? Ar buvo bent atsiklausta tautos nuomonės? Paskutiniame straipsnio skirsnyje nurodytos visos priežastys? Jei taip, tai tada, mano nuomone, labai aptakiai. Dar: manau, vietoje „moralinio vakumo“ dorovės tuštuma skambėtų geriau, bet vis tiek nesuprantu šio išsireiškimo logikos. Gal dorovės stoka ar nedorovingumas? Nieko apie prezidento vaidmenį? Bet juk prezidentas „sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus ir kartu su Vyriausybe vykdo užsienio politiką“.
Veikiausiai dėl to “moralinio vakumo” politinės, juo labiau teisinės atsakomybės sulaukta nebus, kaip ir iki šiol tokiais atvejais būdavo.
Vertybės ir nauda. Ar tai nesuderinamos priešybės, apie kurias kalbama, kaip apie dvi kėdes ant kurių vienu metu neišsėdėsi. Ar įmanomas čia kompromisas, kad ir vilkas būtų sotus ir avelė liktų gyva.
Manau, kad šiuo Taivano klausimu, pasielgti buvo galima išmintingiau. Deklaruoti demokratines vertybes, pripažįstant taivaniečių teisę patiems spręsti savo likimą, galmėjo ir švelnesne forma, nei atidarant jiems ambasadą Vilniuje.
Juk straipsnyje paminėti lenkai ir vokiečiai (mano žyniom) ambasadų taivaniečiams neatidarė. Bet tai nereiškia, kad jie nepripažįsta taivaniečiams apsisprendimo laisvės ar neturi kitų vertybių.
Abipuse pagarba grįstas naudingas bendradarbiavimas visiškai įmanomas ir be ambasadų atidarymo…
„Taivaniečių atstovybė Lietuvoje“ – toks pavadinimas pateiktas URM interneto svetainėje. Visiems, kas mini „ambasadą“, turiu pasakyti, kad, kaip ir kaip ten bebūtų, atstovybė nėra ambasada. Vajetau, vajetau…
Ar tai keičia esmę? Kodėl, tada įsižeidė kinai, jeigu atstovybė nieko nereiškia?
Tamsta esate visiškai teisus. Juk koks skirtumas tarp kompoto ir šaltibarščių, kai abu skysti, abu maistas, abu galop virsta šlapimu. „Ar tai keičia esmę“, jei kompotą vadinsime šaltibarščiais? Deja, kai žodžiai vartojamai ne pagal jų paskirtį, visokios mintys ateina į galvą.
Čia ne žodyje ‘atstovybė’ problema, o žodžių ‘Taivano ar taivaniečių’ pavartojime. Pradžioje, matyt, įkurtą instituciją Landsbergis buvo pavadinęs ‘Taivano atstovybė’, tad Kinijai pagal tarptautinę teisę buvo pagrindas įsižeisti, o dabar, ją pervadinus ‘Taivaniečių atstovybe’, tokio tarptautinio teisinio pagrindo įsižeisti nebeliko.
Šia proga dera priminti, kad ir istorikai dažnai neskiria viduramžių istorinių šaltinių užrašymų – Lietuvių ir Lietuvos karalius – esminių skirtumų, t.y. tai, kad Lietuvių karalius reiškia tik lietuvių kaip žmonių valdovą, o Lietuvos karalius – reiškia Lietuvos kaip žemės, valstybės institucijos valdovą (savininką).
Tad gal tuo kiniško klausimo išsprendimu piktinatės be reikalo.
Tai kaip tamsta paaiškintumėt Belgijos karalystės atvejį- ją valdo Belgijos Pilypas ( Filip van Belgie / Philippe de Belgique / Philippe von Belgien ), taip pat vadinamas Belgų ( ne Belgijos) karaliumi – Koning der Belgen / Roi des Belges / Koenig der Belgier ?
Na kas gi tie kiniečiai ir taivaniečiai prieš Pajūriečio džiaugsmą, dėl Romo klaidos?
O grįžtant prie esmės, tai politikams labai praverstų žinoti homeopatijos veikimo principą. Kad minimali natūralaus vaisto dozė dažniausiai duoda geresnį rezultatą nei „arklinė“ cheminio vaisto dozė. Nes ta natūrali mikro dozė organizmo imuninės (apsauginės) sistemos lieka nepastebėta ir pasiekia pačią ligos priežastį.
O antruoju atveju – „arklinė“ cheminių vaistų dozė išprovokuoja pasipriešinimą…
Paprasčiausia demokratinių vertybių, „laisvos valios“ principo (kiekvienam žmogui ar valstybei) deklaracija, gali būti žymiai veiksmingesnė totalitariniam režimui, nei atviras iššūkis.
Pasikeitė valdžia – nebereikia ir partijos. Pusė TS-LKD priklausiusių Alytaus rajono seniūnų paliko šią politinę organizaciją
– alfa.lt/aktualijos/lietuva/pasikeite-valdzia-nebereikia-ir-partijos-puse-tslkd-priklausiusiu-alytaus-rajono-seniunu-paliko-sia-politine-organizacija/308978/
Paskubėjo, nes konservatoriai gali rinkimus laimėti ar bent jau jų labai smarkiai nepralaimėti. Taip, taip, nes kas už juos balsavo, tas ir toliau aktyviai dalyvaus rinkimuose ir vieningai balsuos už. O nusivylę… gali ir visai neateiti…
Bet, matot, media jau publikavo mūsų publikai šią publikaciją, kokia, ko gero, ir kitų lokacijų publikai bus publikuojama.
O dabar dėkit ranką ant širdies ir atvirai pasakykite Alko publikai, kada pagaliau galėsime įsigyti tamstos išleistą naujosios kartos atviros Lietuvos inteligentijos terminologijos žodyną ??!
Jums bus nemokamai. Sekite laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą. Praneš.
V. Sinkevičius apie EK įšaldytus 26 mln. eurų: Lietuva gali prarasti dešimtis kartų daugiau
– alfa.lt/verslas/verslo-naujienos/v-sinkevicius-apie-ek-isaldytus-26-mln-euru-lietuva-gali-prarasti-desimtis-kartu-daugiau/309036/
„Naujos kartos Lietuva“ – tai mūsų šalies planas pasinaudoti Europos Komisijos pasiūlyta Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemone (EGADP, angl. – RRF), kuri, reaguojant į COVID-19 sukeltas ekonomines ir socialines pasekmes, skirta finansuoti valstybių narių struktūrines reformas ir skatinti ūkio atsigavimą.”
TS-LKD sudarė kandidatų į Europos Parlamentą eilę: pirmasis – A. Kubilius
– diena.lt/naujienos/lietuva/politika/ts-lkd-sudare-kandidatu-i-europos-parlamenta-eile-pirmasis-kubilius-1147820
Eilutė:
Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė, Paulius Saudargas, Liudas Mažylis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Monika Navickienė, Matas Maldeikis, Arvydas Anušauskas, Audronius Ažubalis, Šarūnas Vaitkus.
Suprantu – būna žmonių, kuriuos norisi kuo toliau pasiųsti. Tik… ar ne per brangiai Lietuvai kainuoja metų metus vieno ir to paties neįsileidimas į Lietuvą? Ar ne geriau būtų atsisakytų šventųjų dešimtukų?
Seime turime ir NARKOMAFIJOS deputatų? –
Nepritarė siūlymui griežtinti bausmes tiems, kurie platina narkotines medžiagas nepilnamečiams
– diena.lt/naujienos/lietuva/politika/nepritare-siulymui-grieztinti-bausmes-tiems-kurie-platina-narkotines-medziagas-nepilnameciams-1147793
Latvijos sprendimo įkvėpta LRT laida apie šeimas –
LRT aktualijų studija. Ved. Mindaugas Aušra
Kodėl žmogaus teisės Lietuvoje nepasiduoda progresui ?
– lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/lrt-radijas
KLAUSIMAI:
Kaip vertinate Lietuvos sprendimus dėl žmogaus teisių ? –
– Neigiamai, nes Lietuva negina visų savo piliečių
– Teigiamai, nes tradicinė šeima yra svarbiau
– Man nerūpi
Dėl to, kad nedaugelis mūsų dalyvavome, vaizdas toks:
Neigiamai, nes Lietuva negina visų savo piliečių ….. 86 (35%)
Teigiamai, nes tradicinė šeima yra svarbiau ………..159 (63%)
Man nerūpi ……………………………………………………….. 4 (2%)
Pirmas klausimas klastingas*, nes skubantis, nesusimąstęs klausytojas galėjo pabalsuoti, apskritai apie valdžių požiūrį žmogų galvoje turėdamas.
……………………..
* Kaip ir klastingi, (tyčia?) klaidinantys spaudos ir laisvūnų pranešimai apie Latvijos „priimtą įstatymą”.
Zavod Progress! PAŽANGA. Ten dar dirbate? Perduokite jiems: PAŽANGA. Kartoju ir kartoju: nėra jokios tradicinės šeimos. Yra viena ŠEIMA: mama, tėtis ir vaikai.
Otvietas su otkazu:
Prašom šios LRT laidos vedėjui (?Kubiliui) tai sakyti. Jie, ne aš ten tuos klausimus sukroviau.