Šeštadienis, 31 sausio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Lukašenka ieško darbo

Rusijos invazijos apžvalga 2023 09 16

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, www.visagentura.com, www.alkas.lt
2023-09-16 23:03:38
102
PERŽIŪROS
5
Karas Ukrainoje | Alkas.lt ekrano nuotr.

Geopolitinė padėtis

Vakar du diktatoriai, kurių rankos iki alkūnių mirksta kraujyje, susitiko Juodosios jūros kurorte Sočyje. Rusijos fiureris Putinas neva skubėjo informuoti apsišaukėlį Baltarusijos prezidentą A. Lukašenką apie diskusijas su Šė Korėjos vaduku, „taip pat paliesti opiausią klausimą – padėtį Ukrainoje“.

Bulvių kolūkio pirmininkas pozavo Kremliaus fotografams ir sakė, kad „galėtume pagalvoti apie trišalį bendradarbiavimą“, ir pridūrė, kad „mano, kad ir Baltarusijai būtų galima rasti šiek tiek darbo“.

Tiesiog nuostabu. Trys atsilikusios, izoliuotos, režimų valdomos valstybės, labiau panašios į konclagerius, ieško ką dar galėtų sugriauti, nužudyti, sudeginti pasaulyje.

Kol du karo nusikaltėliai kalbėjosi prie jūros pietuose, Šė Korėjos kalėjimo prižiūrėtojas Kimas tęsė savo kelionę po Rusiją ir apsilankė lėktuvų gamykloje Komsomolske prie Amūro, kur apžiūrėjo naujausius Rusijos naikintuvus.

Šiandien jis turėtų atvykti į Rusijos Vladivostoko uostą, kur tyrinės Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno karines geldas ir – koks siurprizas – apsilankys universitete.

Kimas toliau demonstruoja, kad jam labai įdomi Rusijos karinė technika, kurios dar nesunaikino ukrainiečiai fronte, o Putinas toliau šaiposi iš JT sankcijų sakydamas, kad „mes niekada nieko nepažeidžiame ir šiuo atveju neketiname nieko pažeisti“, turėdamas galvoje JT draudimą Šė Korėjai tiekti ginklus.

Tuo tarpu ES vakar nepratęsė draudimo importuoti žemės ūkio gaminius iš Ukrainos pastarajai pažadėjus imtis priemonių eksporto į kaimynines šalis kontrolei sugriežtinti.

ES prekybos komisaras Valdis Dombrovskis pareiškė, kad ES šalys turėtų susilaikyti nuo vienašališkų priemonių prieš Ukrainos grūdų importą, tačiau Lenkija, Slovakija ir Vengrija nedelsdamos į tai sureagavo ir pačios įvedė apribojimus Ukrainos grūdų importui. Jos ir toliau leis tranzitu gabenti ukrainietiškus gaminius.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis palankiai įvertino ES sprendimą toliau nepratęsti Kijevo grūdų eksporto draudimo, tačiau sakė, kad jo vyriausybė reaguos „civilizuotai“, jei ES valstybės narės pažeis ES taisykles.

Keistas šis XXI amžiaus karas. Truputį kariaujama, truputį prekiaujama, truputį deramasi, truputį pykstamasi, truputį šypsomasi.

Galėtų būti visai neblogas holivudinis filmas, jei ne tie žūstantys vaikai Ukrainoje.

Reikšmingi postūmiai

Driskiai nesėkmingai bandė pralaužti gynybą Bachmuto ir Marinkos kryptimis, o per pastarąją parą įvyko 24 kariniai susirėmimai. Ukrainos gynybos pajėgos tęsia gynybines operacijas Ukrainos rytuose ir pietuose, puolamąją operaciją Melitopolio kryptimi ir puolamuosius veiksmus Bachmuto kryptimi.

Okupantai sudavė 59 smūgius iš oro ir 36 kartus apšaudė iš daugkartinių raketų paleidimo įrenginių , paleido 17 „Shahed-136/131“ tipo bepiločių orlaivių, kuriuos visus sunaikino Ukrainos priešlėktuvinė gynyba.

Ukrainos eksperimentinis jūrinis dronas „Morskyi Maliuk“ sėkmingai atakavo driskių raketinį laivą „Samum“ prie įplaukos į Sevastopolio įlanką.

Kaip praneša šaltiniai, dronas pataikė į Rusijos laivo užpakalinį dešinįjį šoną, padarydamas didelę žalą. Po smūgio, okupantams teko jį buksiruoti į uostą. Įdomu tai, kad šis jūrinis dronas veikia būtent audros metu, nes didelės bangos paslepia jį nuo radarų.

Šios konkrečios operacijos metu bangų aukštis siekė 1,5-2 metrus.

Nuoširdžiai sveikiname ukrainiečius ir linkime kitą kartą nuskandinti okupantų geldą, kad nereikėtų jos niekur tempti.

Trumpai

Kinijos valdžios institucijos pradėjo tyrimą dėl gynybos ministro Li Šangfu, kuris daugiau kaip dvi savaites buvo dingęs iš viešumos. Taip pat korupcija įtariami aštuoni Kinijos kariuomenės pirkimų padalinio, kuriam Li vadovavo 2017-2022 m., aukšto rango pareigūnai.

Korupcija, komunistų partija ir Kinija. Trys „K“.

Suomija penktadienį prisijungė prie trijų Baltijos šalių ir uždraudė į savo teritoriją įvažiuoti transporto priemonėms su rusiškais valstybiniais numeriais – šis bendras žingsnis atitinka naujausią Europos Sąjungos sankcijų Maskvai dėl karo Ukrainoje išaiškinimą.

Suomijos užsienio reikalų ministrė Elina Valtonen sakė, kad draudimas įsigalioja nuo penktadienio vidurnakčio.

Sveikiname.

Rusijos generolas S. Surovikinas, apie kurį savo spėliojimus, o tiksliau, sapaliones, yra pateikę ne vienas ir ne du karo ekspertai, kaip Rusijos Gynybos ministerijos delegacijos narys atvyko į Alžyrą.

Vizito metu užfiksuotoje nuotraukoje Surovikinas vilki chaki spalvos kostiumą be karinių ženklų. Alžyras yra vienas pagrindinių Rusijos ginklų pirkėjų.

Penktadienį dešimtys tūkstančių klimato aktyvistų nuo Europos iki Afrikos ir Pietryčių Azijos pradėjo protestus, ragindami nutraukti planetą šildančio iškastinio kuro deginimą. Visame pasaulyje smarkiai prastėjant oro kokybei ir augant nepakeliamai kaitrai, protestus vykstančius dešimtyse šalių ir šimtuose miestų ketinama tęsti iki savaitgalio.

Austrijos sostinėje Vienoje žygiavo keli tūkstančiai žmonių, kurie laikė plakatus, reikalaudami didesnių mokesčių už išmetamą anglies dioksido kiekį ir atsisakyti mėsos, naftos ir dujų vartojimo bei priimti įstatymus klimatui gelbėti.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kremlius ieško draugų Afrikoje
  2. Nauja NATO strategija: atmetama net laikina Baltijos šalių okupacijos galimybė
  3. Pirmieji Ukrainos kontrpuolimo žingsniai
  4. Ukrainai praveriamos NATO durys
  5. A. Lukašenka yra pasirengęs aptarti su Rusija karinės oro bazės statybas
  6. A. Lukašenka sunerimo dėl šalies piliečių, kurie dalyvauja Ukrainos kare
  7. Šiandien Rusija numušė JAV bepilotį. Ką rytoj?
  8. Dėl ko Si Dzinpingas tarsis su tarptautiniu nusikaltėliu Vadimiru Putinu?
  9. Karas baigsis iki metų pabaigos
  10. Ar Kinija gali pradėti karą?
  11. Putinas susimovė
  12. Kas gali būti tikru lūžiu kare?
  13. Ukraina stato ženklus, nurodančius kryptis į okupantų pozicijas
  14. NATO siūlo Ukrainai aukoti dalį teritorijų
  15. Persilaužimą kare galima pasiekti tik vienu būdu

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 5

  1. Bartas says:
    2 metai ago

    Įdomu kur dės tą raketinį laivą (toks vienintelis), gavusi smūgį “karmon” (šiknagalin). Sevastopoly , remonto gamykloje tik du dokai. O jie užimti metalo laužu. Desantinis ir povandeninis. Lieka Kerč ir Novorosijsk. Pastarajame irgi ilsisi desantinis laivas – su skyle borte. Vienas įdomumas. Ukraina , neturėdama karo laivyno , iš lėto , palengva “minusuoja ” “krasnaznamiennij černomorskij flot”. Šlovė Ukrainai!!!

    Atsakyti
    • Ukrainietis says:
      2 metai ago

      Sala Ukraine! Artjėnat žiemai reikalingiausias dalykas.

      Atsakyti
  2. Gal čia Batką priims? says:
    2 metai ago

    Rusija įkūrė naują samdinių bendrovę, kuriai galbūt vadovaus S. Surovikinas
    – lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/2023/09/17/news/rusija-ikure-nauja-samdiniu-bendrove-kuriai-galbut-vadovaus-s-surovikinas-28411864

    Atsakyti
    • Rimgaudas says:
      2 metai ago

      Tai gal čia Batka, nuo karo mašinų nuėmęs ir pasodinęs samdinių bendrovės žmones už kombainų ir traktorių vairo, pasiūlys Putinui “atiduoti Kaliningrado srities žemę Baltarusijai” tam, kad ji būtų naudingai suarta .

      Atsakyti
  3. Sako, jiems КРАНТЫ says:
    2 metai ago

    “СВО” СРОЧНО НАДО ЗАКАНЧИВАТЬ – ИНАЧЕ НАМ КРАНТЫ! СМЕЛАЯ РЕЧЬ ГЕНЕРАЛА ИВАШОВА ОТРЕЗВИЛА РОССИЮ!
    – youtu.be/o-HqTPeiGKQ?si=ggZoEOi7NM2jmMwe
    „Putin, ostanovis’ nemedlenno!”

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Šiukšlių fenomenologija
Gamta ir žmogus

VU filosofas dr. T. Šinkūnas: „Žmogus nėra tiek atsakingas už šiukšlių gaminimą, kiek jam atrodo“

2026 01 31
Specialiųjų tyrimų tarnyba
Lietuvoje

Dėl galimos korupcijos pareikšti įtarimai žemės ūkio viceministrui

2026 01 30
Automobilis žiemą
Gamta ir žmogus

Savaitgalį – iki 32 laipsnių šalčio: 3 dalykai, kuriuos būtina patikrinti automobilyje

2026 01 30
Adventuras | alkas.lt A. Sartanavičiaus nuotr.
Gamta ir žmogus

„Adventur“ kviečia į keliones ir naujus išbandymus (nuotraukos)

2026 01 30
„Stintapūkis“
Gamta ir žmogus

„Stintapūkis“ savaitgalį kviečia į Neringą

2026 01 30
Specialiųjų tyrimų tarnyba
Lietuvoje

Pareikšti įtarimai Tauragės rajono merui

2026 01 30
Šilta žiema sutrukdė atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege
Gamta ir žmogus

Savaitgalį kviečiama atsisakyti medžioklių

2026 01 30
Pramonės gatvės viadukas
Lietuvoje

Bus atnaujintas Panevėžio Pramonės gatvės viadukas

2026 01 30

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Michailas Velleris apie S. Buškevičius. Putinui naudingi Lietuvos kvailiai
  • +++ apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Gabriel apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Klausimėlis: apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • VU filosofas dr. T. Šinkūnas: „Žmogus nėra tiek atsakingas už šiukšlių gaminimą, kiek jam atrodo“
  • Dėl galimos korupcijos pareikšti įtarimai žemės ūkio viceministrui
  • Savaitgalį – iki 32 laipsnių šalčio: 3 dalykai, kuriuos būtina patikrinti automobilyje
  • „Adventur“ kviečia į keliones ir naujus išbandymus (nuotraukos)

Kiti Straipsniai

Jonas Ivoška

J. Ivoška. Kas neįvertinta 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje

2026 01 30
Mokslas, vaikai

Šalčiai ir vaikai namuose: kokias teises turi dirbantys tėvai?

2026 01 30
D. Trampo „Taikos taryba“

K. K. Urba. D. Trampo „Taikos taryba“ – geopolitinės galios testas

2026 01 29
Migracija Lietuvoje

J. Nedzveckas. Apsisprendimo valanda: ar JAV rems lietuvius be Lietuvos valstybės?

2026 01 29
JAV kariai, D. Trampas, V. Putinas, Lietuva

S. Buškevičius. Putinui naudingi Lietuvos kvailiai

2026 01 29
2026 01 21 Seimo narės Dalios Asanavičiūtės-Gružauskienės spaudos konferencija dėl valstybinės kalbos įstatymo įgyvendinimo „Prašau kalbėti lietuviškai“

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo įstatymo nuostata, įpareigojanti paslaugų teikėjus aptarnauti valstybine kalba

2026 01 29
„Inter-Asso” asociacijos kongreso dalyviai Berlyne (prisimenant buvusių pasienio aukų atminimą)

J. Jakaitis. „Inter-Asso“ kongrese – totalitarinių režimų, komunistinės bei nacionalsocialistinės ideologijos nusikaltimų tyrimai

2026 01 29
Putinas ir Trampas

A. Navys, M. Sėjūnas. Nauja pasaulio tvarka

2026 01 28
Trečiasis Lietuvos Statutas,1588 m. | wikimedia.org nuotr.

D. Kuolys. Su Lietuvos Statuto – „lietuvių Gyvenimo Knygos“ – diena!

2026 01 28
Kauno technologijos universiteto (KTU) studentas Rustamas Sejidovas (Rustam Seyidov)

KTU studentas iš Ukrainos: noriu rašyti apie tai, kas svarbu

2026 01 28

Skaitytojų nuomonės:

  • Michailas Velleris apie S. Buškevičius. Putinui naudingi Lietuvos kvailiai
  • +++ apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Gabriel apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Klausimėlis: apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Užmiršo? :( apie S. Buškevičius. Putinui naudingi Lietuvos kvailiai
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
sumin.lt nuotr.

Eismo saugumą lemia ir jausmai

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai