Hidrolatas – žaliava, gaunama distiliuojant garais žiedus, lapus ar kitas aromatines augalų dalis. Distiliavimo procesas susideda iš kietųjų dalelių atskyrimo nuo skysčių išgarinant ir kondensuojant jo komponentus. Po distiliavimo susidaręs vanduo, į kurį prasiskverbė veikliosios medžiagos ir nedidelis kiekis eterinio aliejaus, yra hidrolatas, kurį galite įsigyti – naturata.lt.
Dar prieš keletą metų hidrolatai buvo laikomi visiškai nenaudingais ir buvo tik šalutinis eterinių aliejų gamybos produktas. Šiandien hidrolatai kosmetikos pramonėje tampa vis paklausesniu ir geidžiamesniu produktu dėl daugybės savybių ir pritaikymo įvairovės.
Kaip veikia hidrolatas?
Hidrolatai gali turėti skirtingas savybes, priklausomai nuo augalo, iš kurio jie buvo gauti. Bendra ir pagrindinė visų hidrolatų savybė – atstatyti odai teisingą, šiek tiek rūgštų pH, o tai yra vienas svarbiausių parametrų, lemiančių odos gerą būklę.
Tinkamas pH apsaugo mūsų odą nuo žalingo išorinių veiksnių poveikio ir leidžia išlaikyti jos fiziologinę mikrobiomą. Hidrolatą galite naudoti pakaitomis su toniku, nes jis turi panašių savybių. Dauguma hidrolatų taip pat turi gaivinantį ir valomąjį poveikį, tačiau hidrolatai taip pat gali turėti šias savybes:
- antioksidantinis,
- drėkinantis,
- nuo raukšlių,
- priešuždegiminis,
- antiedeminis,
- regeneruojantis,
- švelninantis.
Hidrolatai gali būti sėkmingai naudojami kasdienėje odos, kūno ir plaukų priežiūroje. Jie yra švelnūs ir paprastai nesukelia dirginimo.
Natūralūs hidrolatai tinkamam odos tipui
Pasirinkę natūralius rinkoje esančius hidrolatus, galite gauti aukščiausios kokybės produktus, kurie veikia įvairiais lygiais. Kiekvienas iš jų turi visiškai skirtingą taikymą.
- Levandų hidrolatas turi gydomųjų ir raminančių savybių. Jis turi antibakterinių ir antiseptinių savybių. Tai geriausias produktas odos regeneracijai, ypač riebiai ir į spuogus linkusiai odai.
- Labai panašus yra hamamelio hidrolatas, kuriame yra rozmarino ursolio rūgšties, taip pat pikrosalvino ir karnozolio. Negana to, toks preparatas turi ir labai stiprių atpalaiduojančių savybių.
- Dar vienas – Damasko rožių hidrolatas, puikiai tinkantis jautriai, sausai ir kuperozinei odai. Be to, jis taip pat turi antioksidacinį ir valomąjį poveikį.
Tad prieš pasirenkant tinkamus hidrolatus, visų pirma reikėtų pasitikrinti, kokiam odos tipui jie tinka. Tik tada galėsite priderinti konkretų natūralų hidrolatą, kuris puikiai atliks savo paskirtį