Šeštadienis, 17 sausio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Vagys aukas renkasi ir socialiniuose tinkluose

www.alkas.lt
2023-07-08 09:09:46
41
PERŽIŪROS
0
Vagis

Vagis | pixabay.com nuotr.

Maždaug pusė namus be priežiūros ilgesniam laikui paliekančių lietuvių nerimauja, ar į juos neįsilauš vagys. Policijos duomenys rodo, kad tokia baimė pagrįsta. Lietuvoje kasmet registruojama apie 800 vagysčių iš gyvenamųjų patalpų. Pasak ekspertų, pavojus didėja vasarą, dažniau keliaujant ir praleidžiant daugiau laiko ne namuose.

Baimė būti apvogtam

BTA užsakymu kompanijos „Nielsen“ atliktas tyrimas parodė, kad ilgapirščių įsilaužimai yra antra dažniausia namų savininkų baimė. Dėl šio pavojaus nerimauja net 45 proc. respondentų. Daugiau streso kelia tik gaisro rizika –  54 proc. Policijos suvestinės rodo, kad vien per pirmus penkis šių metų mėnesius registruota 320 vagysčių iš gyvenamųjų patalpų.

Marekas Ernestas Goliančikas, BTA Žalų departamento direktoriaus pavaduotojas, sako, kad bendra saugumo tendencija gerėja. Tačiau ilgųjų savaitgalių ir atostogų metu pranešimų apie piktavališkus atvejus padaugėja. Draudimo bendrovei pranešama apie įsilaužimus į butus, namus ir sandėliukus. Dažniausiai ilgapirščiai taikosi į pelningą grobį – juvelyrinius dirbinius, smulkią buitinę techniką, įrankius, dviračius, paspirtukus ir grynuosius pinigus.

„Kažkur išvykstant ilgesniam laikui, visų pirma, reikia sandariai uždaryti langus, balkono duris. Individualių namų savininkams derėtų nepalikti dėmesį atkreipti galinčių daiktų matomoje vietoje. Patartina įsirengti ir signalizaciją. Taip pat pravartu prisiminti saugios kaimynystės principus ir susitarti, kad kaimynas pastebėtų aplinką bei praneštų apie įtartinus asmenis ar automobilius šalia jūsų namų“, – dėsto jis.

Vagystėms ruošiasi

Saugios kaimynystės svarbą pabrėžia ir Klaipėdos m. policijos komisariato bendruomenės pareigūnų grupės vyr. tyrėja Audrutė Dunčienė. Pasak jos, vagystės iš namų retai būna spontaniškas veiksmas. Tokiam nusikaltimui paprastai ruošiamasi mėnesį ar net kelis, o vagys atkreipia dėmesį net į mažiausias smulkmenas. Tarkime, perpildyta pašto dėžutė gali tapti ženklu, kad namai tušti ir į juos apsimoka laužtis.

„Vagystei praktiškai visada yra ruošiamasi iš anksto. Tai dažniausiai daro asmenų grupės. Aplinką jie gali stebėti ir mėnesį, ir du. Jie labai gerai žino jūsų ir jūsų kaimynų įpročius: kada išvykstate į darbą, kada sugrįžtate. Reikėtų atkreipti dėmesį, jeigu vakarais sulaukiate keistų telefono skambučių ar dėl neįprastų priežasčių apsilanko keisti asmenys. Tai leidžia numanyti, kad atsidūrėte vagių taikinyje“, – sako pareigūnė.

Daugiausiai vagysčių iš gyvenamųjų patalpų fiksuojama Lietuvos didmiesčiuose. Šie miestai pasižymi ne tik vagysčių skaičiumi, bet ir vagišių padaroma žala. Pavyzdžiui, birželio 24 d., Klaipėdoje, ilgapirščiai pavogė didelį kiekį kolekcinių monetų ir žiedus. Patirta žala įvertinta 3600 Eur. Po kelių dienų Vilniuje vagys iš namo išsinešė grynuosius pinigus ir papuošalus. Patirta žala įvertinta 16000 Eur.

„Vidutinė žala vagysčių metu siekia apie 995 eurų. Didžiausia mūsų užfiksuota žala per pastaruosius kelis metus siekia daugiau nei 14 tūkst. eurų. Žinoma, vagys taikosi į tai, ką galima greitai paimti. Dėl to neretai gyventojai pasigenda ir prie namų be priežiūros paliktų daiktų – kepsninių, akumuliatorinių įrankių, dviračių“, – pastebi M. E. Goliančik.

Ilgapirščiai naudojasi socialiniais tinklais

Tuo metu A. Dunčienė atkreipia dėmesį ir į dar vieną grėsmę – socialinius tinklus. Į feisbuką ar instagramą dažnai net nesusimąstydami keliame akimirkas iš savo atostogų neįtardami, kad tokios nuotraukos gali tapti žalia šviesa tinkamo momento tykantiems ilgapirščiams.

„Visada turėkite omenyje, kad vagys paprastai su jumis turi bendrų draugų, pažįstamų. Niekada negalime būti tikri, kas kada ir kokią informaciją jiems perduos. Bėda gali prasidėti labai nekaltai. Užtenka vaikams pasipasakoti savo draugams apie tai, kad su šeima kažkada išvyks atostogų. Kažkas iš jų gali turėti vyresnių brolių, kaimynų ir t.t. Taip ta informacija ir keliauja“, – perspėja Klaipėdos m. policijos komisariato bendruomenės pareigūnų grupės vyr. tyrėja.

Pareigūnė atkreipia dėmesį, kad jeigu visgi nelaimės nepavyko išvengti ir vagys apsilankė jūsų namuose, tai pastebėsite vos tik priėję prie buto ar namo. Tokiu atveju, labai svarbu nesupanikuoti ir nieko neliesti, nepalikti pėdsakų ir nepanaikinti įkalčių, kurie padėtų pareigūnams susekti nusikaltėlius.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Ketvirtadalis tėvų nerimauja dėl vaikų saugumo socialiniuose tinkluose
  2. Socialiniuose tinkluose įmonės ieško ir pirkėjų ir darbuotojų
  3. Socialiniuose tinkluose tykantys pavojai: kokie jie ir kaip apsisaugoti?
  4. Vagys susidomėjo ir žemės ūkio technika
  5. Vagys taikosi ir kepsnines, ir į baldus
  6. Automobilių vagys žiemos miegui nesiruošia – žvilgsniai nukrypo į salono vidų
  7. Vagys nusitaikė į automobilių detales
  8. Šiemet dauguma lietuvių renkasi atostogas gimtinėje su šeima
  9. Lietuviai renkasi atostogauti namuose
  10. Įvykus eismo nelaimei, pirmiausia skambinama antrajai pusei
  11. Namus nuo vagių apsaugo ne tik kameros ir užrakintos durys: atbaido lojantys šunys bei akyli kaimynai
  12. Keliauti į užsienį ketina kas penktas lietuvis
  13. Apsauga nuo vagysčių – šarvuotos durys ir kaimynų akylumas
  14. Vasarą ilgapirščiai „šlavė“ kiemus
  15. Šią vasarą lietuviai dažniau keliaus į užsienį

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Vilniaus knygų mugė
Kultūra

Vilniaus knygų mugėje 2026 prisistatys Tarptautinis teisių centras

2026 01 17
Filmo „Antropocenas: žmogaus epocha“ kadras | sengireskinas.lt nuotr.
Gamta ir ekologija

Sengirės kino žiema: du filmai kviečiantys apmąstyti žmonijos poveikį mūsų planetai

2026 01 17
Punios šilas
Gamta ir ekologija

Punios šile padidės rezervatinių miškų plotas

2026 01 17
2025 metų Oksfordo metų žodžiu išrinkto posakį rage bait – „pykčio masalas“
Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos

R. Bačiulienė. Ką apie 2025-uosius pasakoja „Metų žodžiai“?

2026 01 17
Ar JAV imsis Kubos?
Užsienyje

J. Vaiškūnas. Ar JAV imsis Kubos? Spaudimas ir išbandymas nafta

2026 01 17
Sausio 13-oji
Istorija

Sausio 13-osios atminties metraščiai

2026 01 17
Volodymyras Zelenskis ir Donaldas Trampas
Ukrainos balsas

JAV–Ukrainos derybos dėl saugumo garantijų: svarstomas „Taikos tarybos“ modelis, bet esminiai klausimai lieka atviri

2026 01 17
Elektra
Energetika

Miškingose vietovėse kabeliais bus pakeista 2 tūkst. kilometrų oro linijų

2026 01 16

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Rimgaudas apie JAV–Ukrainos derybos dėl saugumo garantijų: svarstomas „Taikos tarybos“ modelis, bet esminiai klausimai lieka atviri
  • Vincas Kalava apie JAV–Ukrainos derybos dėl saugumo garantijų: svarstomas „Taikos tarybos“ modelis, bet esminiai klausimai lieka atviri
  • >+++ apie Tautos ir teisingumo sąjunga reikalauja stabdyti Kapčiamiesčio karinio poligono statybą
  • >+++ apie Tautos ir teisingumo sąjunga reikalauja stabdyti Kapčiamiesčio karinio poligono statybą

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Vilniaus knygų mugėje 2026 prisistatys Tarptautinis teisių centras
  • Sengirės kino žiema: du filmai kviečiantys apmąstyti žmonijos poveikį mūsų planetai
  • Punios šile padidės rezervatinių miškų plotas
  • R. Bačiulienė. Ką apie 2025-uosius pasakoja „Metų žodžiai“?

Kiti Straipsniai

Pinigai

2025-ieji draudikų akimis: brangiausi įvykiai ir jų priežastys

2026 01 16
Vilniaus universitetas

Tyrimas rodo: kultūra reikšmingai didina pasitenkinimą gyvenimu

2026 01 16
Pinigai

Nutraukti pensijų kaupimą ketina beveik kas antras

2026 01 15
Pinigai

Atlyginimai 2025: kur augimas spartėjo, o kur – sustojo?

2026 01 13
Žiema

Draudikai skaičiuoja žiemos nuostolius

2026 01 12
Kelias, žiema

Policija įspėja, kokių klaidų nedaryti žiemą

2026 01 08
Sekimo įranga kelionėms

Sekimo įranga kelionėms: lagaminų, kuprinių ir stovyklavimo įrangos apsauga

2026 01 08
Kelionės, kuriose viskas įskaičiuota | pexels.com nuotr.

5 dažniausios klaidos renkantis keliones viskas įskaičiuota ir kaip jų išvengti

2026 01 08
Sniegas

Laiku nenuvalius stogo –tūkstantiniai nuostoliai

2026 01 06
„WhatsApp“

Daugelio turima programėlė – sukčių taikinys

2026 01 04

Skaitytojų nuomonės:

  • Rimgaudas apie JAV–Ukrainos derybos dėl saugumo garantijų: svarstomas „Taikos tarybos“ modelis, bet esminiai klausimai lieka atviri
  • Vincas Kalava apie JAV–Ukrainos derybos dėl saugumo garantijų: svarstomas „Taikos tarybos“ modelis, bet esminiai klausimai lieka atviri
  • >+++ apie Tautos ir teisingumo sąjunga reikalauja stabdyti Kapčiamiesčio karinio poligono statybą
  • >+++ apie Tautos ir teisingumo sąjunga reikalauja stabdyti Kapčiamiesčio karinio poligono statybą
  • +++ apie Tautos ir teisingumo sąjunga reikalauja stabdyti Kapčiamiesčio karinio poligono statybą
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Traukinys

Liepos 10–13 d. – traukinių eismo pokyčiai

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai