Pagal įstatymus automobilinė pirmosios pagalbos vaistinėlė Lietuvoje yra privaloma bet kokios lengvosios transporto priemonės įranga.
Be to, įstatymai nustato kiekvieno piliečio pareigą teikti pagalbą nukentėjusiems eismo įvykiuose, o be pirmosios pagalbos vaistinėlės apsieiti būtų sunku.
Verta atminti, kad kelyje visko gali nutikti ir tinkamai įrengta pirmosios pagalbos vaistinėlė gali mums padėti daugelyje netikėtų situacijų. Todėl automobilyje verta turėti gerai sukomplektuotą automobilio pirmosios pagalbos vaistinėlę.
Automobilinė pirmosios pagalbos vaistinėlė – kas joje turėtų būti?
Paruoštą automobilinę pirmosios pagalbos vaistinėlę galima nusipirkti internetu, prekybos centre ar degalinėje, tačiau dažniausiai jos komplektacija būna nepilna arba nekokybiška.
Norint įsitikinti, kad automobilyje yra gerai sukomplektuota pirmosios pagalbos vaistinėlė, verta ją komplektuoti asmeniškai iš būtinų pagal įstatymus, patikrintų, kruopščiai atrinktų ir apgalvotų elementų.
Jūsų pirmosios pagalbos vaistinėlė nebūtinai turi būti didelė ir perkrauta daiktais, tačiau joje turi būti visi būtiniausi daiktai, reikalingi skubios pagalbos vaistinėlei sukurti. Standartinėse pirmosios pagalbos dėžutėse paprastai yra šie elementai:
- vienkartinės pirštinės,
- sterilūs įvairių dydžių tvarsčiai, kuris leis sutvarkyti žaizdą,
- įvairių dydžių pleistrai, naudojami nedidelėms žaizdoms ir įpjovimams padengti apsaugoti,
- sterilūs marlės kompresai, skirti žaizdų kraujavimui stabdymui,
- antiseptikai – padeda išvalyti žaizdas ir pjūvius bei užkirsti kelią galimoms infekcijoms,
- žirklės,
- vienkartinė kaukė,
- kaukė dirbtiniam kvėpavimui atlikti,
- du turniketai ir kiti elementai.
Kas tiksliai privalo būti vaistinėlėje, sužinosite čia, o taip pat galėsite ir įsigyti trūkstamus jos elementus: https://torx.lt/kategorija/darbo-sauga/vaistineles/.
Kai kurie šaltiniai teigia, kad vaistų pirmosios pagalbos vaistinėlėje neturėtų būti. Tačiau jei vykstate į keliolika dienų truksiančią kelionę automobiliu, pravartu turėti elementariausių vaistų: nuo galvos, pilvo ar kitų vietų skausmo, tepalų nuo sumušimų ir pan.
Tačiau nepamirškite, kad grįžę namo iš automobilio pirmosios pagalbos vaistinėlės turėtumėte juos išimti, kad jų neigiamai nepaveiktų išoriniai veiksniai.
Gerai sukomplektuotoje automobilinėje pirmosios pagalbos vaistinėlėje turi būti popierinės pirmosios pagalbos instrukcijos. Įvykus nelaimei ar esant sudėtingoms oro sąlygoms, galime neturėti galimybės naudotis internetu.
Automobilinė pirmosios pagalbos vaistinėlė – ką turėtume prisiminti?
Dažnai tikrinkite visų vaistų, esančių jūsų automobilio pirmosios pagalbos rinkinyje, galiojimo datą. Niekada nenaudokite pasibaigusio galiojimo gaminio.
Patikrinkite pirmosios pagalbos vaistinėlės turinį bent kartą per tris mėnesius ir jei yra poreikis – ją papildykite.