Įpusėjus pavasariui ir atšilus orams, vis labiau norisi aktyviai leisti laiką lauke, išbandyti jau pamėgtas ar dar niekada nebandytas pramogas. Birštone jau veikia ilgiausia rogučių trasa Lietuvoje, atsinaujino ir daugelis kitų turistų pamėgtų veiklų: lauke įrengtas laipiojimo bokštas, kempingas, ekstremalios vandens pramogos „Birštonas Wake Park“, prasidės laivų navigacija Nemune.
Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė pastebi, kad Birštoną atranda ne tik ramaus sanatorinio poilsio, bet ir aktyvių veiklų mėgėjai, šeimos su vaikais. „Praėjusiais metais fiksavome žmonių eiles prie naujai atidarytos rogučių trasos, laipiojimo bokšto, svečiais džiaugėsi pilnutėlis kempingas, Nemune vyko aktyvi laivyba, pažintiniai vandens turai. Tikimės, kad šis šiltasis sezonas ir pramogų pasiūla į kurortą pakvies dar daugiau turistų“, – teigia R. Kapačinskaitė.
Nuo balandžio 28 d. aukščio mėgėjus atnaujinti kopimo įgūdžių kviečia 12 metrų laipiojimo bokštas „Smagu lipti“, turintis 7 sienas ir net 30 skirtingo sudėtingumo trasų: nuo labai lengvų iki pačių sudėtingiausių, kurias sunkiai įveikia net profesionalai. Šiemet įrengta visiškai nauja, viena lengviausių trasų „Kopetėlės“, kuria galės kopti penkerių metų ir vyresni vaikai.
„Pernai jauniausiai kopėjai buvo 3 metukai, o vyriausia lipėja – pensinio amžiaus moteris, įveikusi pusę trasos kelio. Bent 50 procentų žmonių, priėję prie bokšto ar palipę pirmus du metrus, supranta, kad bijo aukščio. Yra kategorija drąsių žmonių, kurie, net ir turėdami stiprią aukščio baimę, vis vien lipa nežiūrėdami žemyn. Smagu matyti, kaip tarpusavyje rungiasi šeimos nariai, o vaikų emocijos – pačios geriausios, dažnas pasako, kad kopimas tikrai geriau nei sėdėti prie kompiuterio”, – įspūdžiais apie praėjusį sezoną dalinasi bokšto sumanytojas Martas Paulauskas.
Penktadienį sezoną pradeda kurorto ir Žvėrinčiaus miško prieigose įsikūręs kempingas „Natur Camp“. Atvykusiųjų patogumui veiks nameliai, vietos kemperiams ir palapinėms, duris atveria ir kempingo baras. „Natur Camp“ veikla plečiasi, todėl kiekvienais metais paruošia svečiams staigmenų. Gegužės mėnesį svečiai galės apsigyventi „glamping“ (angl. glamorous camping – prabangaus stovyklavimo) palapinėse. Sezono metu planuojamas padelio kortų įrengimas. Padelis – sparčiai plintanti rakečių sporto šaka, kuriai reikia mažiau fizinio pasiruošimo nei tenisui ar skvošui, todėl ji mėgiama vaikų ir vyresnių žaidėjų.
Naujienų žada ir jau veikiančios ilgiausios rogučių trasos Lietuvoje sumanytojai. Jų planuose – ne tik jau pamėgtas ekstremalus nusileidimas rogutėmis 600 m ilgio trasa, bet ir laisvalaikio zonos įrengimas vasaros metu: specialus labirintas vaikams, nusileidimas nuo kalno padangomis, poilsio terasa su užkandžiais ir gėrimais.
Atšilus orams ir nurimus pavasario vėjams, skrydžių sezoną pradeda ir karšto oro balionų pilotai. Skrydis karšto oro balionu virš Birštono žavi didžiųjų Nemuno kilpų, Punios šilo, apžvalgos bokšto vaizdais. Skrydis trunka apie valandą, o įspūdžiai lieka ilgam.
Gegužės mėnesį svečiai galės apsigyventi „glamping“ (angl. glamorous camping – prabangaus stovyklavimo) palapinėse.
Štai tokiu būdų dar vienas nesąmonė – GLAMPING brukama į nykstančią lietuvių kalbą.
Jau visai nusivažiuota į lankas. Kas čia per nauja lietuvių kalba? “Tokiu būdų”, “Dar vienas nesąmonė”. Nesitikėjau to iš Pajūriečio. Nebent čia kažkas rašinėja apsimetęs Pajūriečiu. Ir net nejuokinga (jei kartais mėginta pašmaikštauti).
Dar nepasitaikė paskubom rašyti? 🙂
Deja, mums parduodamose klaviatūrose raidės išdėstytos visiškai nepritaikytos rašymui lietuvių kalba. Dėl netyčinio piršto slystelėjimo parašai ne AČIŪ, bet AČIŲ. O tie, kas gauna algas už tikrinimą, ar įvežamos ir paįrduodamos prekės pritaikytos vietos rinkai, net piršto nepajudina dėl šio įžūlumo. Rašant senąja mechanine mašinėle, tokios klaidos būtų neįmanomos.
Kažkas nosinę tyčia uždėjo 🙂 Iki susitikimo glampinge!
O kas parašė paįrduodamos, ką? Juokiasi puodas, kad… 🙂
> ,,O kas parašė paįrduodamos , ką?”
Būtent – plyzz jums pavyzdys: net ir netyčiukai pakiša raidžių ne vietoje pavyzdį. – Neturi būti lietuviškos raidės 5 vir6utin3 eil3 sukeltos, nes net ir fanati6ki kruop6tuoliai pridarys klaid7! (O juo labiau karštakošės susivėlusios uošvės).
Ir dar tam, kurs didžiai laimingas iš svetimų nešveistų puodų kikena:
> ,,dar vienas nesąmonė – GLAMPING brukama į nykstančią lietuvių kalbą”
štai ką tokiam pasakysiu: tamstai grąžina, ką iš čia nušvilpė (kai vieną iš subatvakarių vėl su pagrobtom lietuvaitėm per pelkes atgal savo salon KLAMPOJO), o tamsta raukotės, esą, fui, tokio sugadinto, iškraipyto man jau nebereikia… Užuot šį bei tą paobliavęs jiems atgal nusiųstumėte su griežtu pamokymu, kaip reikia nugvelbtą gerą žodį vertinti ir čėdyti. O jei negebi, tai ir nevok. Vartaliok burnoje savo ,,karštas bulves”, svetimo gero nesigviešdamas.
Nežinau. Mokyk jus visus, ir mokyk. Kada išmoksit?
Viena – kopėja, o kita – lipėja. Gal todėl, kad pastaroji – pensininkė? O šiaip jau bloga nuo tų angliškų pavadinimų. Nors su anglų kalba draugauju nuo kelerių metų amžiaus ir bendrai nieko prieš ją neturiu. Net ir duonai iš jos uždirbu. Tačiau matant, kaip mūsų klapčiukų dėka anglų kalba užvaldė visas viešąsias erdves, darosi bloga. Kartais jautiesi nebe Lietuvoje besąs. Net miške nebėra atokvėpio.
Svetainė turėtų glampingų neskelbti, jei ne žodžiais, o darbais rūpinasi lietuvių kalbos išlikimu. Privaloma pataisyti, išbraukti ar atmesti. O dabar platina. Blogai? Taip, labai blogai.
Birštonas kiečia, o gal kviečia?
ne kviečia, o kiečia, spyklisn: natur camp, padelio kortai, ekstremalus nusileidimas, skvošas, vaikų emocijos ir glampingas! jes, jes, vai not?
Gal reikėtų rašyti Queature (palyg. nature- neičia)?
„Natur Camp“ – taip skelbia. Jie žino, jie teisūs, lietuvių kalbos nemokėdami. Gal ten jau ne Lietuva?
Mane dažnai цензура tikrina. O, Tamsta, kaip? Ar susiduriate su tokiu veiksmu? Gal Alkui Konstituciją atsiųsti registruotu paštu? Ką?
Kartais porai valandų per parą padaro pertrauką, tada visi iš karto nutupia į vietas. Bet ne kasdien tokio stebuklo verta esu 🙁 .