Artėjantis pavasaris ir vasara žada naujų atradimų džiaugsmą. Nuo kovo iki birželio mėnesio Lietuvos keliautojams bus pristatytos net septynios naujos tiesioginių skrydžių kryptys, tad naujų patirčių galės pasisemti kiekvienas.
Pavasario startas – Europos senamiesčių gatvelėse
Kovo mėnesį skrydžių bendrovė „Ryanair“ norintiems pavasarį pasitikti šiltai siūlo tris naujas kryptis iš Kauno oro uosto.
Nuo kovo pabaigos „Ryanair“ kvies apsilankyti prie Dunojaus upės įsikūrusioje Slovakijos sostinėje Bratislavoje, kuri keliautojus pasitiks išskirtiniu viduramžių senamiesčiu su siauromis gatvelėmis, pilnomis žavių kavinukių.
Lankantys Bratislavą būtinai turėtų apsilankyti ant Karpatų kalvos kairiajame Dunojaus krante iškilusioje Bratislavos pilyje, nuo kurios tolumoje matosi Austrija ir Vengrija. Be to, Slovakijos sostinė garsėja žymiaisiais gotikiniais Šventojo Mykolo vartais, į kuriuos veda maloniu muzikantų ir vietos menininkų kuriamu bruzdesiu alsuojanti gatvelė.
Vediniems noro dar geriau pažinti Italiją, pirmąjį pavasario mėnesį bus puiki galimybė aplankyti romantiškąjį Bario miestą, įsikūrusį Italijos pietuose prie Adrijos jūros.
Bario senamiestis primena daugelį Viduržemio jūros regiono miestų – seni pastatai, prilipę vienas prie kito, labirintą primenančios grįstos gatvelės, kuriose gausu kavinukių.
Ne veltui miestas vadinamas Šventojo Mikalojaus miestu – katalikybės tradicijų ir architektūros pėdsakų čia tikrai daug.
Baris patiks ir norintiems ramiai pailsėti – vos už kelių kilometrų nuo miesto yra įsikūręs Pomodoro paplūdimys, į kurį atvyksta tiek turistai, tiek vietiniai gyventojai. Tiesa, norintieji pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasižvalgyti po apylinkes, keliauja į paplūdimius, nutolusius keliasdešimt kilometrų į vieną ar kitą pusę.
Kovo pabaiga taip pati puikus metas aplankyti ir šiltosios Bulgarijos uostamiestį Burgasą, garsėjantį įspūdingomis maldos vietomis, muziejais ir jūros parku, kurį yra itin pamėgę mažieji turistai. Atsipūsti ir pasilepinti saulės voniomis miesto lankytojai dažniausiai traukia į Sunny Beach, Sveti Vlas, Irkali paplūdimius, kurie yra patys garsiausi ir geriausiai įvertinti paplūdimiai šalia uostamiesčio.
Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ skrydžius į Bratislavą vykdys nuo kovo 27 d. (pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais), į Barį ir Burgasą – nuo kovo 28 d. (antradieniais ir šeštadieniais).
Gegužė – puikus metas tyrinėti Ispaniją ir Graikiją
Paskutinį pavasario mėnesį skrydžių bendrovę „airBaltic“ pradės vykdyti skrydžius iš Vilniaus oro uosto į šiltuosius Europos miestus Ispanijoje ir Graikijoje.
Gaudyti saulės spindulius kvies Malaga – uostamiestis pietų Ispanijoje. Čia ne tik galima išvysti įspūdingą architektūrinį palikimą, bet ir pasimėgauti žaliuojančių sodų apsuptimi. Malagos botanikos sode auga virš 2000 įvairių augalų rūšių iš viso pasaulio.
Skoningai įkomponuoti fontanai ir kriokliai. Jame pamatysite subtropinius ir tropinius sodus, kurie yra pripažinti vienais geriausių Europoje.
Be to, gimtasis Pablo Picasso miestas sužavės ir besidominčius menu – pačiame Malagos miesto centre įsikūrusiame Carmen Thyssen muziejuje eksponuojama įspūdinga XIX amžiaus ispanų dailininkų paveikslų kolekcija. Skrydžius į Malagą „airBaltic“ pradės nuo gegužės 2 d., jie bus vykdomi antradieniais ir šeštadieniais.
Ispanijai priklausanti Maljorkos sala Viduržemio jūroje, į kurią bus galima pasiekti tiesioginiu skrydžiu nuo gegužės 2 d. (skrydžiai bus vykdomi kiekvieną antradienį ir šeštadienį), abejingų nepaliks ne tik dėl savo įspūdingų pilių, bet ir jaukių miestelių bei kvapą gniaužiančių gamtos turtų. Viena gražiausių ir populiariausių vietų Maljorkoje – Valdemosa miestelis – sužavės XIV amžių mininčiu Cartuja de Valldemossa vienuolynu.
Ši vieta žymi dėl to, kad joje gyveno vienas garsiausių pasaulio kompozitorių – Šopenas, ir dabar turistams leidžiama pažvelgti, kur tuo metu kūrė šis didis menininkas.
Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktuose Tramuntanos kalnuose įkvėpsite laukinių rozmarinų kvapo, išgirsite besiganančių avių varpelius, pamatysite kalnų ožkas ir apžiūrėsite pušis, augančias iš raudonų uolų.
Išskirtinę patirtį suteiks ir Drakono urvai, kuriuose tyvuliuoja Martel ežeras, pripažintas vienu didžiausių požeminių ežerų pasaulyje.
Graikijai priklausanti Kretos salos sostinė Heraklionas patiks visiems senosios istorijos gerbėjams – čia galima aplankyti Knoso ar Pestos rūmus, mieste gausu archeologijos ir istorijos muziejų. Herakliono senamiestis garsėja įspūdingu uostu, kurio žymiausias paminklas yra Koules. Tai – įspūdinga XVI a. tvirtovė, pastatyta Venecijos piliečių. Iš čia galite pamatyti arsenalus ir dideles arkas, kuriose venetiečiai remontavo savo laivus.
Herakliono senamiesčio gatvelėse galėsite aplankyti daugybę aristokratinių pastatų, bažnyčių ir parduotuvių, o po pasivaikščiojimų galėsite atsipūsti miesto soduose ir jaukiose kavinukėse. Skrydžiai į Heraklioną bus vykdomi nuo gegužės 4 d. – ketvirtadieniais ir sekmadieniais.
Saulėtoji Bulgarija
Nuo birželio 7 d. „Ryanair“ pristatys dar vieną šiltąją kryptį iš Vilniaus oro uosto į uostamiestį rytų Bulgarijoje – saulėtąją Varną. Skrydžiai bus vykdomi kiekvieną trečiadienį ir šeštadienį.
Prie juodosios jūros įsikūręs žymus miestas visiems gerai pažįstamas dėl didžiausia ir žinomiausia vadinamos Bulgarijos stačiatikių maldos vietos – Varnos katedros. Ji yra tituluojama šio miesto simboliu ir akį traukia dėl gražių vitražų, kurie pasižymi ne tik detalumu, bet ir masyvumu.
Be žavaus miesto architektūrinio palikimo Varna garsėja ir įstabia gamta – lankytojams rekomenduojama aplankyti žymųjį Akmenų mišką, kuris yra vienintelė dykuma Bulgarijoje. Varnos miestą nuo jūros atskiria išskirtinis nacionalinis architektūros paminklas – Jūros sodas, kuris yra populiari turistų traukos vieta ir šalies kraštovaizdžio paminklas.
O kaip yra su infrastruktūrų mokesčiais (kainomis) Vilniaus ir Kauno oro uostuose? Ar ir toliau “Ryanair” gauna šio mokesčio nuolaidas skrydžiams iš Kauno. kurios, akivaizdu, kompensuojamos iš valstybės teikiamos paramos. Kodėl nekomunikuojama šiuo klausimu, nors akivaizdu, kad tai yra viešųjų interesų dalykas. Rinkimams artėjant, tai yra svarbūs duomenys. Nieko verti yra ir žurnalistai, ypač LRT, kurių pareiga yra tai nušviestii r informuoti visuomenę, kad nepasidomi, nevelka į dienos šviesą konkrečiai už tai atsakingų asmenų, partijų ir t.t.
Antai, kodėl šio mokesčio nuolaidomis nepasirūpinta Vilniuje skrydžiui Vilnius – Briuselis, kad jį išlaikius visus metus. Išeitų, kad valstybė visokias paramas teikia tik Kaunui lyg kokiam valstybės išlaikytiniui, nors pagrindiniais BVP uždirbėjais valstybėje, manyčiau, kad yra Vilnius ir Klaipėda.
Gerbiamasis, nereikia nusišnekėti- iš milijardinio Vilniaus biudžeto trečdalį-330 milijonų sudaro valsybės dotacijos, t y. lėšos iš visos Lietuvos biudžeto.
Tai kur čia tas nusišnekėjimas. Vilnius sudaro beveik 1/3 Lietuvos, taigi kad trečdalį jo biudžeto sudaro valstybės dotatacijos nieko neteisingo nėra. Šiuo atveju tik palyginus šią valstybės dotaciją su visos Lietuvos šių dotacijų suma, atskirai su Kauno m. savivaldybės faktiškai gauta ir gaunama dotacija, tik taip galėtume išvysti kas darosi su valstybės pinigais. Čia dar įvertintina tai, kad apie 60% Vilniaus gyventojų sumokamų mokesčių valstybė paimdavo į biudžetą.
Be to, konkrečiai Vilniaus atveju biudžete parama iš ES ir kitų paramos fondų yra tik 30,4 mln. Tai akivaizdžiai neproporcinga Vilniui suma, žinant, kad Lietuvos iš ES iki 2027 m. gautina parama sudaro virš 4 milijardų.
Tai gal konkrečiai nurodykite ,kuri dar Lietuvos savivaldybė gauna 330 milijonų eurų valstybės dotacijų, kaip Vilnius?
Na, pirmiau gal surastum Lietuvoje didesnę savivaldybę už Vilnių, jeigu jis yra trečdalis Lietuvos bei beveik 3 kartus didesnis už 2-ą pagal dydį – Kauną.
užsienio valstybių vežėjų nuopelnas, tiksliau jų verslas ir pelnai. Koks Baltijos tigras, koks stiprus tigras, o savo vežėjo Lietuvoje neturi…