Seimas atmetė Prezidento Gitano Nausėdos veto ir paliko galioti birželio 30 d. parlamentarų priimtą Politinių organizacijų įstatymą.
Prezidentas grąžino Seimui svarstyti Politinių organizacijų įstatymo projektą, kuriuo siūlo supaprastinti politinių komitetų steigimo sąlygas ir numatyti jiems valstybės biudžeto finansavimą.
Birželio 30 d. Seimo priimtame įstatyme nustatyta, kad politiniam komitetui, kuris ketina dalyvauti rinkimuose į Europos Parlamentą, įsteigti būtina, kad jis Lietuvoje turėtų ne mažiau kaip 1000 steigėjų, o politiniam komitetui, kuris ketina dalyvauti savivaldybės tarybos ir (arba) savivaldybės mero rinkimuose, įsteigti būtina, kad jį steigtų ne mažiau kaip 0,1 procento tos savivaldybės gyventojų, bet ne mažiau negu dvigubas tos savivaldybės tarybos narių skaičius.
Prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis pažymėjo, kad, šalies vadovo nuomone, reikalavimas didinti visuomenei įprastą ir jau nusistovėjusį minimalų visuomeninių rinkimų komitetų steigėjų skaičių daro tiesioginę įtaką komitetų steigimo galimybėms, kartu ir galimybėms jų nariams dalyvauti rinkimuose į politinę atstovaujamąją instituciją.
Šalies vadovas siūlė nustatyti tokį politinių komitetų steigėjų skaičių, koks buvo nustatytas iki šiol steigiant visuomeninius rinkimų komitetus:
politiniam komitetui, kuris ketina dalyvauti rinkimuose į Europos Parlamentą, įsteigti būtų būtina, kad jį steigtų ne mažiau negu dvigubas Lietuvos Respublikoje renkamų Europos Parlamento narių skaičius steigėjų;
politiniam komitetui, kuris ketina dalyvauti savivaldybės tarybos ir (arba) savivaldybės mero rinkimuose, įsteigti būtų būtina, kad jį steigtų ne mažiau negu dvigubas toje savivaldybėje renkamų tarybos narių ne trumpiau negu pusę metų gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų skaičius.
Seimo priimtu įstatymu reglamentuota, kad valstybės biudžeto asignavimai gali būti skiriami politinėms partijoms. Prezidento nuomone, valstybės biudžeto lėšomis turėtų būti finansuojama ir politinių komitetų veikla. Dėl to įstatyme buvo siūloma reglamentuoti ne politinės partijos, bet politinės organizacijos valstybės biudžeto asignavimus ir jų sąskaitas.
Seimas nusprendė atmesti Prezidento G. Nausėdos veto ir priėmė Politinių organizacijų įstatymą be pakeitimų. Už tai balsavo 97 Seimo nariai, prieš – 22, susilaikė – du.