Pagal šiemet į universitetus priimtų naujų bakalauro ir vientisųjų studijų studentų skaičių, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) išlieka tarp lyderių Lietuvoje.
Antrasis pagal studentų skaičių universitetas Lietuvoje šiemet pasipildė 1281 pirmo kurso bakalauro ir vientisųjų studijų studentu.
Pagal bendrą priimtų studentų skaičių VDU užima taip pat antrą vietą tarp šalies universitetų.
Į valstybės finansuojamas bakalauro ir vientisąsias studijas VDU priėmė 843 pirmakursius, į valstybės nefinansuojamas – 438.
Iš viso, lyginant su praėjusiais metais, universitetas šiemet priėmė 6,75 proc. daugiau studentų.
„Džiaugiamės, kad, mažėjant stojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičiui, pavyksta ne tik išlaikyti tą patį studentų skaičių, bet netgi ir jį padidinti.
Tai įrodo, kad VDU yra užsitikrinęs patikimos, aukštos kokybės studijas vykdančios institucijos statusą.
Tai dar labiau įpareigoja stengtis ir vykdyti užsibrėžtus tikslus.
Šiandien esame plačiausios aprėpties universitetas šalyje, ir, kaip rodo stojančiųjų pasirinkimai, šis kelias yra teisingas, nes tik tarpdisciplininės studijos yra visuomenės ateitis“, – teigia VDU Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė.
Universitete vykdomos Psichologijos bei Mokomojo dalyko ugdymo studijų programos yra tarp dešimties populiariausiųjų, kurias rinkosi Lietuvos abiturientai.
„Mokomojo dalyko ugdymo studijų programa pritraukė daugiausiai norinčių studijuoti būsimų mokytojų – 117.
Paklausiausios šios programos specializacijos – lietuvių kalba ir literatūra, istorija ir geografija, muzikos ugdymas.
Labai arti šio skaičiaus ir Specialiosios pedagoginės pagalbos studijų programa.
Ją šiais metais pasirinko 87 studentai“, – teigia VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. Lina Kaminskienė.
Iš viso Lietuvoje studijas ugdymo kvalifikaciją teikiančiose studijų programose pradės 1 084 pirmakursiai, iš jų 621 – valstybės finansuojamose vietose.
Tikimasi, kad, padidinus valstybės finansuojamų ugdymo studijų vietų skaičių, pavyks geriau patenkinti jau dabar jaučiamą įvairių dalykų mokytojų poreikį – matematikos, informacinių technologijų, gamtamokslinio ugdymo ir kt..
„Taip pat didžiuojamės ir tik šiais metais pradėtomis vykdyti studijų programomis.
Pirmaisiais metais pradėtas vykdyti sporto studijas pasirinko 44 įvairių sporto šakų sportininkai.
Kūrybiško verslo ir naujovių dizaino studijų programoje, kuri parengta pagal Lietuvai neįprastą sinergijos su verslu modelį, studijuos 25 studentai“, – naujoves komentuoja VDU Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė.
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui rengti (LAMA BPO) praneša, kad iš viso šiemet naujus mokslo metus pradės 19 162 pirmakursiai (2021 m. – 18 769).
Iš jų 11 713 – valstybės finansuojamose ir studijų stipendijomis vietose (2021 m. – 12 560).
Universitetuose daugiausia studijų sutarčių buvo pasirašyta dėl socialinių mokslų studijų krypčių grupės programų – 19,48 proc. (2021 m. – 18,88 proc.).
Antrojoje vietoje – informatikos mokslų krypčių grupė, joje sutartis pasirašė 12,41 proc. priimtų asmenų (2021 m. – 11,31 proc.).
Trečioji – sveikatos mokslų grupė – 12,06 proc. (2021 m. – 11,97 proc.).
Ketvirtoji – humanitarinių mokslų studijų krypčių grupė – 8,61 proc. (2021 m. – 8,65 proc.).
Penktoji – inžinerijos mokslų krypčių grupė – 8,60 proc. (2021 m. – 9,66 proc.).
ten išmoko?
Lietuvybės židinį – LEU – iš Vilniaus iškrausčiusiam VDU – gėda. Tai panašu, kad yra lenkybės užmačių strategijai Lietuvoje tarnaujantis “smetoniškasis” veiksmas. Karbauskio Seimo su Jovaiša priešakyje sprendimu Vilniaus studentus atidavus VDU, dabar šis lyg niekur nieko didžiuojasi, kad daugiau studentų už kitus turintis.
Aišku, kad tai, jog pedagogų rengimas vyktų sostinėje Vilniuje, Lietuvos, lietuvybės ir valstybės puoselėjimui buvo, yra ir bus strategiškai labai svarbu, tad išsirinkus išmanesnę valdžią derėtų tą nesąmonę dėl pedagogų rengimo vietos ištaisyti.
Apie Tautos varymą iš Lietuvos:
“apie 80% absolventų jau dabar yra įstoję užsienyje mokytis” (Inga Ruginienė optv)
va čia (nuo 39:28)
ht tps://www.youtube.com/watch?v=ND6EkY3UOMc
Katastrofa