Europos Komisija paskelbė viešąsias konsultacijas dėl augalų, sukurtų naudojant naujas genomines technikas, teisės aktų poveikio vertinimo studijos.
Visi besidomintys kviečiami susipažinti su šia studija ir užpildyti klausimyną iki liepos 22 d. Europos Komisijos svetainėje.
Šios viešosios konsultacijos yra svarbus Europos Komisijos žinių šaltinis.
Juo siekiama sužinoti piliečių ir suinteresuotųjų šalių nuomones apie genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) teisės aktus, taikomus augalams, gautiems tikslinės mutagenezės ir cisgenezės būdu, iš jų gaminamiems maisto gaminiams bei pašarams, galimą naują reguliavimą.
Su augalų, sukurtų naudojant naujas genomines technikas, teisės aktų poveikio vertinimo studija galite susipažinti čia.
Primename, kad pagal 2018 m. liepos 25 d. Europos Sąjungos Teisingumo Teismo priimtą sprendimą naujos genominės technikos (pavyzdžiui, genų redagavimo technikos CRISPR/Cas, TALEN, MEGA ir cinko pirštų nukleazės, ODM – oligonukleotidais indukuotos mutagenezės, RdDM – nuo RNR priklausomo DNR metilinimo) patenka į EB direktyvos dėl genetiškai modifikuotų organizmų apgalvoto išleidimo į aplinką taikymo sritį.
Tačiau iškilo praktinių su šios direktyvos taikymu susijusių klausimų. Esami GMO reglamentuojantys teisės aktai pagrįsti pasenusiais, 1990 m. apibrėžtais biotechnologijos būdais.
Dėl to kyla sunkumų siekiant neatsilikti nuo sparčiai besivystančios naujų genominių technikų srities ir užtikrinti tinkamą reguliavimą, kartu išlaikant aukštą žmonių ir gyvūnų sveikatos bei aplinkos apsaugos lygį, sudarant sąlygas siekti tvarumo, Europos žaliojo kurso tikslų.
GMO sumanymas buvo genialus. Tokie augalai negali daugintis, kiekvienas metais ūkininkai privalėtų vėl ir vėl pirkti sėklą iš Korporacijos. . Taip būtų užvaldytas Pasaulio maitinimas. Bet to nebereikia – , didžiąją pasaulio derliaus dalį dabar parduoda spekuliantai. Niekur gamintojas negali parduoti vartotojui. Na, nebent Rusijoje, Baltarusijoje ir keletoje kitų maištininkų. Pelnai trilijoniniai ir be GMO.