Seimas priėmė Baudžiamojo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kuriomis nutarta padidinti baudžiamąją atsakomybę už šnipinėjimą, taip pat už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą, įtvirtinant ar padidinant laisvės atėmimo bausmės apatines ribas.
Pagal priimtus pakeitimus už padėjimą kitai valstybei ar jos organizacijai veikti prieš Lietuvą bus baudžiamas laisvės atėmimu nuo 2 iki 7 metų. Iki šiol mažiausios atsakomybės ribos nebuvo ir grėsė iki 7 metų laisvės atėmimo bausmė.
Seimas taip pat nusprendė mažiausią galimą bausmę (apatinę ribą) už šnipinėjimą padidinti dvigubai − priklausomai nuo nusikaltimo sudėtingumo grės nuo 4 iki 10 metų ir nuo 6 iki 15 metų laisvės atėmimo bausmės. Atsakomybė už šnipinėjimą taip pat galės būti taikoma ir juridiniam asmeniui.
Lietuvoje iki šiol už šnipinėjimą buvo nuteisti 8 asmenys, jiems skirtos laisvės atėmimo bausmės siekia nuo 3 iki 10,5 metų.
Kaip aiškinamajame rašte pažymi naujų nuostatų iniciatoriai, teisėsaugos institucijoms svarbu laiku gauti informacijos apie asmenų, galimai susijusių su užsienio valstybių žvalgybos ir saugumo institucijomis, veiklą ir ryšius Lietuvoje ir užkirsti kelią neigiamų padarinių Lietuvos saugumui atsiradimui.
Todėl pakeitimais sutarta nustatyti atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės už šnipinėjimą ir padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką sąlygas.
Pagal pataisas asmuo galės būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu jis iki jo pripažinimo įtariamuoju prisipažins padaręs nusikalstamą veiką ir aktyviai padės atskleisti užsienio valstybės ar jos organizacijos atstovus ir jų vykdomą veiklą.
Toks atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės negalės būti taikomas asmeniui, kuris nuo baudžiamosios atsakomybės jau buvo atleistas, taip pat jeigu dėl veikos padarymo žuvo žmogus ar atsirado kitokių sunkių padarinių.