Seimas po svarstymo pritarė Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teiktoms Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisoms, kuriomis nuo kitų metų pradžios numatoma įpareigoti didesnes valstybės institucijas įrengti vaikų valandinės priežiūros kambarius.
Po svarstymo už tai numatančius įstatymo pakeitimusbalsavo 88 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė – 29. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.
Svarstomomis naujomis nuostatomis siekiama įtvirtinti, kad valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose, kuriose yra ne mažiau kaip 100 darbuotojų pareigybių, turi būti įrengti vaikų valandinės priežiūros kambariai.
Kitoms įstaigoms, organizacijoms ir įmonėms būtų rekomenduojama įrengti tokius kambarius pagal poreikį. Minimalius reikalavimus vaikų valandinės priežiūros kambariui turėtų nustatyti Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.
„Tokiame vaiko kambaryje tėvai galėtų palikti vaikus trumpalaikei priežiūrai. Juos prižiūrėti galėtų arba vienas iš tėvų, įtėvių, dirbančių atitinkamose institucijose ar įstaigoje, arba kitas šios institucijos darbuotojas.
Vaiko kambariai yra ypač praktiški ir naudingi tada, kai vaikų pamokos baigiasi anksčiau nei tėvų darbo valandos. Tada netenka rūpintis tuo, kas turėtų juos parvežti namo, ar su kuo palikti vaiką. Net neabejoju, kad visi, turintys vaikų, anūkų su tokiomis situacijomis esate ne kartą susidūrę“, – pristatymo metu anksčiau yra sakiusi Seimo Pirmininkė.
Pasak V. Čmilytės-Nielsen, tokio dydžio institucijos ar įstaigos paprastai turi pakankamai ir nenaudojamų patalpų, ir vidinių finansinių rezervų įrengti vaiko kambarį.
„Prie vaiko kambario įrengimo, kaip rodo jau mūsų šalies praktika, mielai prisideda dažniausiai ir patys darbuotojai, paaukodami nereikalingų žaislų, knygų ar kitų priemonių“, – tvirtino Seimo vadovė. Ji teigė neabejojanti, kad viešojo sektoriaus pavyzdys paskatintų vaiko kambarius aktyviau įrenginėti ir privačiose įmonėse.