Trečiadienis, 11 kovo, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Seimo Teisės komitetas pritarė raidžių „Z“, „V“ ir kitų totalitarinių bei autoritarinių režimų simbolių naudojimo draudimui

www.alkas.lt
2022-04-08 10:49:08
357
PERŽIŪROS
12
Tautininkai ragina fotografuoti „kolorado vabalus“

Georgijaus juostos | facebook.com nuotr.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) balandžio 6 d. ir balandžio 8 d. posėdžiuose apsvarstė projektus, susijusius su karo agresijos simbolių propagavimo draudimu. Susirinkimų įstatymo pakeitimo projekte (Nr. XIVP-1545) siūloma įtvirtinti draudimą demonstruoti juodai oranžinę Georgijaus (Šv. Jurgio) juostą,  kitus totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolius, tarp jų – raides „Z“, „V“ ir kitus šias raides išreiškiančius elementus, kuriais yra propaguojama karinė agresija, nusikaltimai žmoniškumui ir karo nusikaltimai. Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnio pakeitimo projektai Nr. XIVP-1453 ir XIVP-1456 sujungti, ir juose siūloma nustatyti atsakomybę už tokių draudimų pažeidimus.

 Komitetas, įvertinęs Seimo narių pasiūlymus, Teisingumo ir Vidaus reikalų ministerijų nuomones, patobulino projektus ir Susirinkimų įstatymo projekte numatė draudimą demonstruoti totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolius, naudojamus jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti, neišskiriant konkrečių simbolių, raidžių ar raides išreiškiančių elementų ir nenustatant baigtinio draustinų simbolių sąrašo

. Tai padaryta įvertinus, kad gali atsirasti naujų, nei dabar Rusijos agresiją Ukrainoje išreiškiantys „Z“ ir „V“ simboliai, simbolių reikšmė gali kisti.

TTK svarstomame Administracinių nusižengimų kodekso projekte pasiūlė nustatyti atsakomybę už totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių, naudojamų jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti, platinimą, naudojimą susirinkimuose, viešosiose vietose arba kitokį viešą demonstravimą.

Už šiuos administracinius nusižengimus, padarytus pirmą kartą, nustatyta bauda nuo 300 iki 700 eurų fiziniams asmenims ir nuo 600 iki 1200 eurų bauda juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, o už pakartotinai padarytą veiką – fiziniams asmenims – nuo 500 iki 900 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 800 iki 1500 eurų.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Vilniaus r. savivaldybė ir Lenkų sąjunga minės Armijos Krajovos bandymą paimti Vilnių
  2. Baltarusijos oro vežėjams uždrausta įskristi į Lietuvos oro erdvę
  3. Seimas linkęs didinti baudas už aplinkos taršą
  4. Gruodžio 1 d. SK posėdyje uždraustas Alkas.lt!
  5. „Talka kalbai ir tautai“: vėl siekiama įteisinti okupacijų laikų pavardes
  6. Visuomenininkai perspėjo Seimą nepriešinti visuomenės ir nepažeisti valstybinės kalbos konstitucinio statuso
  7. Konstitucijos egzamino komisijos nariai – apie svarbiausio šalies įstatymo prasmę
  8. Karo muziejus prisijungia prie Vienybės ir solidarumo su Ukraina akcijos
  9. Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl buvusių sovietų omonininkų veiksmų Lietuvoje
  10. Ar galima gyvybę apdrausti milijonu eurų?
  11. A. Matulevičius. Prezidentas – tautos valios vykdytojas
  12. Pradėtas tyrimas dėl nusikaltimų žmoniškumui

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 12

  1. T0mas J. says:
    4 metai ago

    Šis karas ne pirmas karas šiam amžiuje, bet ir Lietuvos politikai, ir žiniasklaida tik šį karą kaip reikiant mato. Juk visų tautų skausmas vienodas. Kodėl ne visur išžudytus civilius skaičiuojam?
    1992 – 1995 m. vyko karas Bosnijoje.
    2001 – 2021 m. vyko karas Afganistane.
    2003 m. užpultas Irakas – iki šiol okupacija tęsiasi.
    10 metų vyko karas prieš Siriją.
    Ar nustatinėsime visų karų simbolius? Lietuvoje karo jau daug metų nėra. Kalbam apie svetimus karus ir tų svetimų karų simbolius – aš nematau prasmės jų simbolius įvardinti, analizuoti, juo labiau drausti. Ar pasaulyje bent 1 šalis taip elgiasi? Kažkaip nerimtai atrodo.

    Atsakyti
    • Bartas says:
      4 metai ago

      Aišku , kad daug rimčiau atrodo rusų išeivių auto vilkstinės, su vėliavomis ir visais karo “simboliais ” , važinėjančios po Vokietijos miestus.

      Atsakyti
      • Žemyna says:
        4 metai ago

        Kaip vadinosi ta itin agresyvių Kremliaus motociklininkų gauja, važinėjusi į Vokietiją ir kt. Europos šalis su savo propaganda? Ypač Kremliui svarbiomis progomis – gegužės 9, ar kt.?

        Atsakyti
        • Bartas says:
          4 metai ago

          Įvykiai girdėti , bet smulkmenų nepamenu.

          Atsakyti
    • Mes skirtingi says:
      4 metai ago

      Šalis nuo šalies tuo skiriasi, kaip kurią, kaipo priemonę tikslui pasiekti, vertina Kremlius; kiek kurioje iš jų Kremliui svarbu savo propagandininkus, agentus ir apmulkintus – savo 5-kolonininkus įtvirtinti. Kurios iš jų numatytos pirmam, kurios – antram ir t.t. žingsniui, smūgiui.
      Ana va, kaip maitinamas Lapienėnės judėjimas Prancūzi9joje. Ir Vokietijoje nenusileidžia…
      Prašau, kaip pasiteisino investicija į JAV AntiFa! O į orientacijų išpūtimą iki ideologijos?

      Atsakyti
    • Povilas says:
      4 metai ago

      Simboliai simboliais, bet klausimas keistas – kodėl ne visur, kodėl ne visus. Kodėl rūpi savo vištos, o ne Antarktidos pingvinai. Todėl, kad šitas karas labai arti. Šitas karas gali turėti tęsinį pas mus. Ukraina ir Lietuva vieno likimo. Putinas žudo Ukrainą, o turi mintį ir Lietuvą. Ar taip sunku suprasti? Nebent piktybiškai klausi, bendrapilieti.

      Atsakyti
      • T0mas J. says:
        4 metai ago

        “Šitas karas gali turėti tęsinį pas mus. Ukraina ir Lietuva vieno likimo. Putinas žudo Ukrainą, o turi mintį ir Lietuvą. Ar taip sunku suprasti?” – klausia Povilas.

        Na o mus už ką?
        Ukraina ir Lietuva tokių skirtingų likimų, jog labiau jau nebūna. Lietuva – narė gynybinio karinio klubo, kurio nuo pat įsikūrimo niekas nedrįso užpulti nė vieno karto per 70 metų, o Ukraina – viena kaip pirštas, jokios gynybinės sutarties su niekuo, dar ačiū Dievui kad Budapešto memorandumo narei D.Britranijai nubudo sąžinė ir prisiminė įsipareigojimus, padeda ginklais. JAV Ukrainą pardavė Putinui. Ar jūs KITAIP vertinat “vertingą” Baideno pasiūlymą Zelenskiui likus porai dienų iki karo “saugiai evakuotis”?
        Jeigu tu, Povilai, žinai kokią MINTĮ dėl LT turi Putinas, tai gal jūs bendra”minčiai”? Ar kaip čia reiktų klausti – gal telepatas esi; kaip gali žinoti kokią mintį jis turi??

        Atsakyti
  2. Bartas says:
    4 metai ago

    Galima drąsiai pasveikinti putino rasieją. JAV skelbia , pirmą kartą po II – pasaulinio karo , “Lendliza”. Naujausi ginklai , nesuskaičiuojamais kiekiais bus tiekiami Ukrainai. Ukraina, “bunkerinio fiurerio” paskelbtos “specopercijos” , pralaimėti negali ir nepralaimės.

    Atsakyti
  3. Global-Kapitalistas says:
    4 metai ago

    Z V reiškia Zigmas Vaišvila ?

    Atsakyti
    • T0mas J. says:
      4 metai ago

      Zelinskis Vladimiras.

      Atsakyti
  4. Bartas says:
    4 metai ago

    Povilo nuogąstavimai visai teisingi. “bunkerinio psicho ” aplinkoje , kaip įtaria apžvalgininkai, kalbama ir apie taktinio branduolinio ginklo panaudojimą. Kur? Virš Baltarusijos – 25 km. aukštyje, o gal vienoje iš Baltijos valstybių, o gal ir Lenkijoje. Nenustebkit dėl Baltarusijos. Matyt turi kažkokį išskaičiavimą. Taip kad pavojus šalia mūsų.
    O mūsų vaikinams iškilo klausimas dėl v ir z . Galite pasitikrinti. Išsipaišykite tomis raidėmis ir išeikite ar išvažiuokite
    viešumon. Manau paaiškinimą gausite .

    Atsakyti
  5. Antanas (1) says:
    4 metai ago

    Manau, sumažino žmonėms galimybes sužinoti, kas yra kas. Čia tik ligos gydymas vien naikinant jos simptomus.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Potvynis
Lietuvoje

Aktyvuota pirmoji iš keturių pasirengimo galimam potvyniui valdymo fazė

2026 03 11
Prezidento G. Nausėdos sveikinimas
Kultūra

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga

2026 03 11
V. Karčiauskas-Leninas
Istorija

Virtuali paroda: Lenino galva ant užšalusios Neries ledo

2026 03 11
Nepriklausomybės aikštė po 1990 m. kovo 11 d.
Istorija

Nuo pasipriešinimo iki valstybės atkūrimo: Kovo 11-osios kelias spaudoje ir nuotraukose

2026 03 11
Duris atvėrė Advokatų namai
Kultūra

Duris atvėrė Advokatų namai ir atidengta advokato profesijai skirta skulptūra „Gynėjas“

2026 03 11
Seimo pirmininkas Juozas Olekas
Kultūra

Seimo Pirmininko Juozo Oleko sveikinimas Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga

2026 03 11
Akimirka iš Kovo 11-osios minėjimo 2025 m.
Šventės

Seimas kviečia į Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginius

2026 03 11
Priešiškos informacinės erdvės analizės pistatymas
Lietuvoje

2025 metai pasižymėjo Rusijos propagandistų dėmesiu Baltijos jūros regionui

2026 03 10

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Saulės Vilna apie A. Juozaitis. Janis Streičas – Latvijos kultūros brangenybė
  • Vincas Kalava apie Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga
  • +++ apie Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga
  • Vincas Kalava apie E. Butrimas. Kodėl karo akivaizdoje netampame broliškesni?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Kur galima nukeliauti per ilguosius savaitgalius?
  • Aktyvuota pirmoji iš keturių pasirengimo galimam potvyniui valdymo fazė
  • Kas parodo, kad kambarinę gėlę metas persodinti
  • Taip žiedinių kopūstų dar negaminote

Kiti Straipsniai

Internetas

Šiltas namas – garantuotas silpnas ryšys?

2026 03 11
V. Karčiauskas-Leninas

Virtuali paroda: Lenino galva ant užšalusios Neries ledo

2026 03 11
Kazimieras Jaunius. Atvirukas, 1919 m.

V. Bortkevičienė, J. Prasauskas. Žymus – užmirštas lietuvių kalbininkas, kunigas Kazimieras Jaunius

2026 03 11
Nepriklausomybės aikštė po 1990 m. kovo 11 d.

Nuo pasipriešinimo iki valstybės atkūrimo: Kovo 11-osios kelias spaudoje ir nuotraukose

2026 03 11
Duris atvėrė Advokatų namai

Duris atvėrė Advokatų namai ir atidengta advokato profesijai skirta skulptūra „Gynėjas“

2026 03 11
Seimo pirmininkas Juozas Olekas

Seimo Pirmininko Juozo Oleko sveikinimas Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga

2026 03 11
Priešiškos informacinės erdvės analizės pistatymas

2025 metai pasižymėjo Rusijos propagandistų dėmesiu Baltijos jūros regionui

2026 03 10
Seimas

Pristatyta Seimo pavasario sesijos darbų programa

2026 03 10
Juozas Olekas

Seimo Pirmininkas prieš pavasario Seimo sesiją: svarbiausia yra saugumas ir taika

2026 03 10
„Sodra“

Deklaravus pajamas laikas pasitikrinti ir „Sodros“ įmokas

2026 03 10

Skaitytojų nuomonės:

  • Saulės Vilna apie A. Juozaitis. Janis Streičas – Latvijos kultūros brangenybė
  • Vincas Kalava apie Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga
  • +++ apie Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga
  • Vincas Kalava apie E. Butrimas. Kodėl karo akivaizdoje netampame broliškesni?
  • Aleksandras Dubinskis (iš Ukrainos kalėjimo) apie M. Kundrotas. Penktoji kolona patriotine uniforma
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Gintaro įlanką vėl puoš skulptūros iš nendrių

Gintaro įlanką vėl puoš skulptūros iš nendrių

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai