Pirmoji saugoma teritorija Lietuvoje – Žuvinto rezervatas – mini 85 metų sukaktį, nes įsteigtas buvo dar 1937 metais profesoriaus Tado Ivanausko sumanymu.
Tuomet pradėta saugoti Žuvinto ežerą, išsiskiriantį nepaprastai turtingu ir įvairiu paukščių pasauliu.
1937 m. balandžio 5 d. T. Ivanausko kvietimu į Žuvintą atvyko pirmasis jo paskirtas aplinkosaugininkas Teofilis Zubavičius, nuo tos dienos pradėta vykdyti šio išskirtinio ežero apsauga.
Daugiau apie Žuvinto rezervato istoriją galite sužinoti čia.
Pasak dabartinio Žuvinto biosferos rezervato direktoriaus Pauliaus Čepono, tiksli rezervato steigimo data nėra žinoma, nes nėra išlikę jokio oficialaus dokumento.
Pagal rašytinius šaltinius Žuvinto rezervatas įsteigtas 1937 m. Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus Tado Ivanausko sumanymu.
Tuomet saugotas tik Žuvinto ežeras, išsiskiriantis nepaprastai turtingu ir įvairiu paukščių pasauliu.
Didžiausia Lietuvoje Žuvinto šlapynė užima labai pelkingos lygumos duburį su dideliu, bet sekliu Žuvinto ežeru bei jį supančiomis paliomis.
Biosferos rezervate saugomi du dideli Pietų Lietuvos pelkių kompleksai – Žuvinto palios ir Amalvo pelkynai.
Žuvinto ežeras yra bene įspūdingiausia rezervato dalis. Ežeras labai seklus ir užpelkėjęs, čia gausu plaukiojančių augalijos salelių, čia būriuojasi tūkstančiai migruojančių sparnuočių.
Nuo 2002 m. Žuvinto gamtinis rezervatas yra dabartinio Žuvinto biosferos rezervato griežčiausiai saugoma sudėtinė dalis.
Taip pat ši teritorija yra įrašyta į Pelkių bei seklių vandenų (Ramsaro) konvencijos saugomų teritorijų sąrašą ir turi Natura 2000 statusą.
Žuvintas yra Pasauliniame UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ biosferos rezervatų tinkle.
Lankytojai gali susipažinti su Žuvinto biosferos rezervato vertybėmis lankytojų centre, taip pat yra įrengti Žuvinto ir Buktos gamtiniai takai, pastatytos paukščių stebėjimo platformos.