Gitanas Nausėda ketvirtadienį lankėsi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje, Kauno rajone, vykstančioje 26-ojoje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2022“.
Bendraudamas su ūkininkais ir kitais parodos dalyviais bei svečiais, Prezidentas pabrėžė ypatingą žemės ūkio sektoriaus svarbą užtikrinant valstybės saugumą bei atsparumą grėsmėms. Tai ypač išryškino Rusijos agresija prieš Ukrainą – karas, kuris ne tik nusineša tūkstančius gyvybių, bet ir neigiamai veikia dalies maisto gaminių pasiūlą bei skatina tolesnį kainų augimą.
„Kaimynystėje vykstant karui ir ryškėjant naujoms grėsmėms, turime užtikrinti, kad Lietuva ir ateityje galės be sunkumų apsirūpinti maistu“, – sakė Prezidentas.
Pasak šalies vadovo, esminį vaidmenį užtikrinant apsirūpinimą maistu gali atlikti trumposios maisto grandinės, mažinančios atstumą nuo ūkininkų ir gamintojų iki galutinių vartotojų. Trumpėjančios maisto grandinės taip pat mažina bendrą žemės ūkio poveikį klimato kaitai bei skatina Lietuvos vietos bendruomenių ir atskirų regionų gyvybingumą.
Prezidentas pabrėžė, kad, ieškant Lietuvos žemės ūkiui reikalingų sprendimų, taip pat ir siekiant užtikrinti didesnį sektoriaus tvarumą, būtinas aktyvus ūkininkų bendruomenių įsitraukimas. Svarbų vaidmenį turi atlikti žemės ūkio sektoriaus inovacijos, moderniausių ūkininkavimo praktikų taikymas.
Pasak šalies vadovo, itin svarbu, kad žemės ūkio sektorius ir toliau sparčiai modernėtų, remdamasis tiek verslo ir mokslo bendradarbiavimu, tiek ir rekordine ES parama Lietuvos žemės ūkiui, kuri 2021–2027 m. finansinėje perspektyvoje (MFF) siekia 5 mlrd. eurų ir apima 400 mln. eurų didesnes tiesiogines išmokas. Neišnaudoto potencialo lieka ir pasitelkiant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo (RRF) lėšas, kurias galima būtų tikslingiau nukreipti žemės ūkio stiprinimui, ruošiantis įveikti tiek globalius, tiek ir vietinio pobūdžio iššūkius, susijusius su maisto gamyba.
Šiuometinė paroda „Ką pasėsi… 2022“ žymi 100 metų, praėjusių nuo pirmosios Lietuvoje surengtos žemės ūkio ir pramonės parodos.
• Ūkininkams – didelė bėda: krankliai užkapoja ėriukus, šieno ritinius niokoja kovarniai
– lrytas.lt/musu-zeme/naujienos/2022/06/29/news/ukininkams-didele-beda-krankliai-uzkapoja-eriukus-sieno-ritinius-niokoja-kovarniai-23817830
Ar teko kažką tokio girdėti? Kokia baisia, kankinama, ilga mirtimi žūva ėriukai!
Bet, pasak Vikipedijos, krankliams tai neįprastas elgesys ir mityba? – lt.wikipedia.org/wiki/Paprastasis_kranklys
Jie ir atsargūs, ir gudrūs… Minta smulkiais žinduoliai bei dvėsena, vengia pavojaus…
O ar tai nerodo, kad krankliai neranda pakankamai jiems tinkamo maisto (arba jis kažkuo bjauriu užterštas, ar pan., ir netinka lesti)? O gal jie, ŽŪ akademijos teritorijoje (ten jų kolonija), prisilesa to, nuo ko agresija galveles susuka (pvz., akademijoje kažkokie bandymai atliekami? Gal kažkuo labai užteršto vandens prisigeria? Jei pabandžius jiems laukuose pastatyti kubilą švaraus vandens?
…………………….
• Priminimas meškeriotojams: atvykus į žvejybą be šių dokumentų – gresia baudos
– lrytas.lt/gamta/fauna/2022/06/27/news/priminimas-meskeriotojams-atvykus-i-zvejyba-be-siu-dokumentu-gresia-baudos-23796875