Šiomis dienomis dažnai viešumoje intriguojančiai mirga data 2022 02 22. Toks skaitmenų derinys traukia ne tik jaunavedžius, bet ir numerologijos mėgėjus.
Numerologija – tai mokslas apie skaičių „vibracijų reikšmes“ žmogaus gimimo datoje, varde ir pavardėje, įvairiuose įvykiuose.
Numerologijos vakarinės krypties pradininkas Pitagoras, gyvenęs apie 500 metų prieš Kristaus gimimą, teigė, jog pasaulį valdo skaičiai ir jie turi netgi didesnę galią negu dievai ar valdovai.
Sudėjus aukščiau minimos datos skaitmenis, išeina dvylika, o tai esą lemia ne tik ypatingas tokios sumos pagal gimimo datą savininko charakterio savybes, bet ir fatališkus visai žmonijai įvykius.
Kai skaitote šias eilutes, jau yra praėję dešimt metų po… pasaulio pabaigos arba Apokalipsės. Tai, kai kurių tyrinėtojų manymu, pagal senovės indėnų majų genties žynių pranašystes turėjo įvykti 2012-ųjų gruodį, kai baigėsi dar vienas – tryliktasis – Saulės penktosios eros baktūnas (5125 metų ciklas).
Jis prasidėjęs 3114 m. rugpjūčio 11 d. prieš Kristaus gimimą.
Vienas aukštas Tibeto dvasininkas įsakmiai kvietė pasirengti „tamsos dienoms“. Tasai lama teigė, kad nuo 2012 metų gruodžio 21 dienos Žemė turėjusi skrieti per „nulinę juostą“ – per ypatingos būsenos erdvę, kur nėra jokios energijos.
Stosianti visiška tamsa ir tyla. Dingsianti elektra ir ryšiai. Smarkiai žaibuosią, o žemė virpėsianti lyg nuo drebėjimo. Lama patarė iš anksto pasidėti po ranka dokumentus ir, priartėjus lemtingai akimirkai, išvažiuoti į kaimą.
Ten būsią saugiau praleisti sudėtingą mūsų planetai laikotarpį, per kurį negalima išeiti į lauką. Geriau medituoti ir melstis.
Rusijos žiniasklaidoje anuomet pasirodė pranešimų, kad Sibire esančio Tomsko miesto parduotuvėse buvo galima įsigyti „Apokalipsės rinkinį“.
Jame esantys daiktai „padės pažymėti pasaulio pabaigą“, buvo teigiama jo reklamoje. Tokia prekė siūlyta gruodžio 21 dienai laukiant Apokalipsės.
Rinkinyje buvo butelis „Gyvenimo degtinės“ (kaipgi rusai be jos išgyventų), skardinė su sardinėmis, degtukų dėžutė, keletas žvakių, gabalėlis muilo, virvės gabalas, įvairūs vaistai, tvarstomoji medžiaga ir bloknotas „Užrašams ateičiai“.
Šie rinkiniai – Tomsko vestuvių salono darbuotojų sumanymas. Pirkėjų susidomėjimas jais buvo gana didelis, todėl sulaukta prašymų atsiųsti jų į kitus Rusijos miestus. Šiandien gąsdindami nauju karu, Rusijos vadai galėtų prisiminti tokius rinkinius.
Kitokie pasirengimo „pasaulio pabaigai“ mastai turtingiausioje pasaulio valstybėje. JAV Kanzaso valstijos prerijose pastatyta „Pasaulio pabaigos slėptuvė“.
Apleistoje raketų šachtoje įrengti prabangūs apartamentai su atskirais baseinais, kino teatrais, bibliotekomis. Tokia slėptuvė turėjusi apsaugoti nuo saulės žybsnių, teroristų atakų ar pandemijos.
Keletas labai turtingų pirkėjų užmokėjo reikiamus įnašus, kad turėtų kur pasislėpti priartėjus Apokalipsei. Projekto vykdytojas Laris Halas (Larry Hallas) sakė bijantis Saulės audrų, kurios nušluotų nuo žemės paviršiaus elektros tinklus ir sukeltų visuotinį chaosą.
„Pasaulio pabaigos slėptuvė“, galinti atlaikyti atominius smūgius, turi beveik trijų metrų storio sienas bei yra 53 metrų gylio.
Septyni iš keturiolikos požeminių aukštų tapo apartamentais. Visą aukštą užimantis butas kainavo 2 mln. JAV dolerių, o pusę aukšto – milijoną.
L. Halas taip pat sukūrė uždarą fermą, kuri 70 slėptuvės gyventojų neribotą laiką turės aprūpinti žuvimi ir daržovėmis.
Taip pat sukaupta tiek sausų gaminių, kad užtektų penkeriems metams. Milžiniškose požeminėse talpyklose vanduo filtruojamas anglimi ir smėliu.
Apie alkoholį kažkodėl neužsimenama, nors amerikiečiai, pasitaikius gerai progai, stipresnių „drinkų“ irgi nevengia.
Jeigu prabangiai slėptuvei reikėtų visiškai atsiriboti nuo išorinio pasaulio, joje veiks medicinos centras bei mokykla.
Vietoj langų įtaisytuose elektroniniuose ekranuose galima matyti Paryžiaus, Niujorko, paplūdimio ar miško vaizdus – į ką tik šeimininkas užsigeistų žiūrėti.
Butas yra su aukščiausios klasės įranga, turi virtuvę bei valgomąjį ir dvi svetaines, kad šeimoje nekiltų ginčų, ką žiūrėti per televizorių.
Suprantama, visam kompleksui įrengta įmantri apsaugos sistema, kuri kartu su gyvais darbuotojais privalėtų apginti nuo poapokalipsinių plėšikų.
Lietuvoje panašią slėptuvę būtų galima įrengti buvusioje sovietinėje tolimojo nuotolio raketų bazėje netoli Platelių.
Tačiau neteko girdėti, kad kokie nors viertiniai ar užsienio nuvorišai būtų ėmęsi įgyvendinti tokį projektą. Gal tam reikalui iš dalies tiktų ir Vilniaus Barbakanas, bet jis pernelyg negiliai įleistas į žemę.
Tiesa, jį prieš daugelį metų vienas savaitraštis balandžio pirmosios proga buvo pavertęs povandeniniu restoranu akvariumu su šarvuotais riteriais.
Atsirado naivuolių, patikėjusių pokštu ir atvykusių papramogauti, bet radusių tik tuščią apgriuvusią senovinę tvirtovę.
Netrūksta naivuolių ir šiandien. Apokalipsės baimė buvo juntama visais istorijos laikotarpiais, tačiau dabar per žiniasklaidą ir internetą ji išplito po visą planetą.
Pasaulio pabaigos tematika tebelaiko prikausčiusi daugelio žmonių dėmesį. Ne tik tų, kurie tiki apokalipse ir todėl beveik nevalgo bei nemoka mokesčių, bet ir pritariančių prielaidai, jog majų kalendoriuje 2012 m. gruodžio 21 d. terodė ne pasaulio, o vieno labai ilgo ciklo pabaigą ir kito – pradžią.
NASA mokslininkai paneigė daugybę „pasaulio pabaigos“ argumentų, tarp jų ir tai, kad 2012-ųjų gruodį į Žemę turėjusi atsitrenkti kita planeta ir įvykti majų numatyta pasaulio pabaiga.
NASA žinovai internete paskelbė vaizdo įrašą ir jame paaiškina daugelį išgalvotų teiginių apie Apokalipsę, kurią, sudarydama kalendorių, neva numatė majų civilizacija.
Pasak programos vadovo Dono Jomanso (Yeomanso), majų kalendoriaus pabaiga 2012 metų gruodį nereiškė, jog įvyks pasaulio galas.
Tai teesanti tik vieno ciklo pabaiga, po kurio prasideda kitas ciklas. Taip pat sudaromi ir šiuolaikiniai kalendoriai, kurie baigiasi gruodžio 31 dieną, o sausio 1 dieną prasideda naujas kalendorius.
D. Jomansas taip pat paneigė keletą galimų pasaulio pabaigos scenarijų. Pavyzdžiui, yra manančių, kad netolimoje ateityje į Žemę atsitrenks mitinė Nibiru planeta.
Mokslininkas teigia, kad tokia planeta išvis neegzistuoja, nes ją jau seniai būtų pamatę tūkstančiai astronomų, kurie nuolat stebi dangų.
Net jei ši planeta būtų nematoma, astronomai ją aptiktų dėl gravitacijos poveikio netoli jos esančioms planetoms.
Tačiau tai vis tiek kelia paniką baikštuoliams, laukiantiems pasaulio pabaigos. Juos pašiepdami optimistai sako: „Kas tikite greita pasaulio pabaiga, savo turtą perrašykite man…“
Po teisybei, iš gruodžio 21-osios į 22-ąją prasideda Saulėgrįža, kai diena pamažu ima ilgėti. Nuo seno tas savaitę trunkantis gamtos virsmas siejamas su atgimimu, naujo gyvenimo pradžia.
Geresnės jos tikėjomės ir mes, kai baigėsi dar vienas Lietuvos vyriausybės „baktūnas“ ir, priesaiką davusiems kandidatams į ministrus, linksmai prasidėjo naujasis.
Jei pergyvensim koronaviruso pandemiją ir naują padvigubėjusių šildymo kainų sukeltą stipraus diržų veržimo „apokalipsę“, tai tikėkimės laimingai praeis ir dar viena „pasaulio pabaiga“.