Finansinio saugumo kūrimas yra svarbus, norint kontroliuoti savo finansinę padėtį. Kaip geriausia valdyti savo turimus finansinius įsipareigojimus, kad nepatirti jokių nuostolių? Svarbiausias dalykas yra savo biudžeto planavimas ir atsakingas kiekvieno įsipareigojimo apgalvojimas.
Kiekvienam žmogui reikėtų žinoti kokia yra jo finansinė padėtis, jog būtų galima tinkamai kontroliuoti savo įsipareigojimus ir išvengti skolų. Norint sumažinti savo išlaidas ir daugiau sutaupyti, įsivardinkite sau tikslą, dėl ko norite sutaupyti daugiau.
Visai nesvarbu ar jūsų trumpalaikių ir ilgalaikių tikslų sąrašas yra skaičiuoklėje, ar tiesiog pieštuku pasirašytas ant popieriaus. Siekti užsibrėžto tikslo bus žymiai lengviau, jeigu turėsite ir veiksmų sąrašą, kuris neleis nukrypti. Tik nuo jūsų pačių priklauso ar būsite finansiškai saugūs, todėl kuo anksčiau pradėsite kontroliuoti savo biudžetą, tuo ateityje galėsite džiaugtis didesnėmis santaupomis.
Kaip suvaldyti gaunamas pajamas?
Kiekvienam žmogui patariama turėti santaupų, kurių dydis turėtų siekti bent trijų mėnesių atlyginimą. Žinoma, visuomet yra geriau, jeigu pavyksta sutaupyti daugiau. Svarbiausia, jog kiekvieną mėnesį nuosekliai stebėtumėte savo išlaidas ir peržiūrėtumėte, kur galėtumėte išleisti mažiau.
Nustebsite pamatę, jog kartais perkame tai, ko mums visai nereikia. Taip pat būtinai venkite ir spontaniškų pirkinių, kurie dažniausiai jums nėra naudingi. Yra labai geras būdas sekti ir kontroliuoti savo finansus, kuomet jūs pats sugebate susidėlioti prioritetus ir užtikrinti sau saugią ateitį, sugebate taupyti netikėtiems įvykiams. Jei ketinate imti naujus finansinius įsipareigojimus, pirmiausia išmokėkite esamas skolas.
Kokie galėtų būti finansiniai tikslai?
- Galite pradėti sutaupyti bent 10% bruto atlyginimo kasmet savo pensijai.
- Sutaupykite pradiniam buto ar namo įnašui.
- Sutaupykite vaiko (ar anūko) išsilavinimui pagal mokesčių lengvatą.
- Taupykite automobiliui ar kitam norimam pirkiniui.
Biudžeto sukūrimas yra pirmas žingsnis, leidžiantis pasiekti visus finansinius tikslus. Biudžeto tikslas yra viską aiškiai išskirstyti, kad galėtumėte matyti kur iškeliauja jūsų pinigai ir atlikti kai kuriuos pakeitimus.
Finansų planavimas – vienas iš būdų analizuoti savo dabartinį pinigų srautą ir biudžeto sudarymo sistemą. Taikant šį metodą, tikslas yra išleisti 50% savo pajamų atskaičius mokesčius būtiniausioms išlaidoms (pvz., nuomai / hipotekai, maistui, automobilio mokėjimams) ir 30% kitoms būtinoms išlaidoms (tarkim, telefono sąskaitoms) arba pietums ne namuose. Paskutiniai 20 % skirti santaupoms: netikėtoms situacijoms, kaupti pinigus pensijai, sukaupti pakankamai lėšų pradiniam įnašui namui ar automobiliui.
Taupymas ir savo asmeninio biudžeto planavimas yra pagrindinis jūsų įrankis, norint valdyti pajamas, turint finansinių įsipareigojimų.