Aplinkos apsaugos departamentas primena: kad būtų užtikrintas saugus elgesys ir išvengta nelaimingų atsitikimų medžioklės metu, aplinkosaugininkai turi teisę tikrinti medžiotojų blaivumą ar apsvaigimą.
Nesilaikantiems nustatytų reikalavimų taikomos nuobaudos iki 2200 eurų ir medžiotojai gali prarasti teisę medžioti iki 5 metų.
„Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad neblaivus ar apsvaigęs medžiotojas gali prarasti orientaciją, tokiu atveju yra galimybė pakenkti kitiems medžiotojams, sumedžioti ne tą gyvūną, o galbūt net ir kliudyti žmogų.
Taigi primename kad, įsigaliojus Medžioklės įstatymo nuostatų pataisoms, aplinkosaugos pareigūnai turi teisę tikrinti medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų neblaivumą ar apsvaigimą“, – teigia Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.
Tikimasi, kad šis senas įprotis, ypač sugriežtėjus baudoms, medžiotojų bendruomenėje bus visai pamirštas, priduria aplinkosaugininkė.
Gresiančios baudos:
- Neblaivaus (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės) medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 200 iki 600 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 11 mėnesių iki 1 metų 6 mėnesių.
- Neblaivaus (nuo 1,51 promilės iki 2,5 promilės) medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 600 iki 1550 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 1 metų 8 mėnesių iki 2 metų 6 mėnesių.
- Neblaivaus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) ar apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 1550 iki 2200 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 3 iki 5 metų.
- Medžioklėje dalyvaujančio medžiotojo, kuris įtariamas neblaivumu ar apsvaigimu nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, atsisakymas pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų užtraukia baudą nuo 1550 iki 2200 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 3 iki 5 metų.