Lietuvos gyvybės mokslų tyrėjai trejus metus galės stiprinti aukšto tarptautinio lygio mokslinius gebėjimus, dalyvaudami dviejose Europos molekulinės biologijos organizacijos (EMBO) programose.
Tikimasi, kad tai paskatins aktyviau dalyvauti EMBO ir EMBL – aukščiausio lygio mokslinių tyrimų infrastruktūros Europos molekulinės biologijos laboratorijos (angl. European Molecular Biology Laboratory) veikloje.
Pasinaudoti papildomo dalyvavimo EMBO programose galimybe gali 9 šalyse – Čekijoje, Estijoje, Italijoje, Kroatijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Liuksemburge, Slovėnijoje, Turkijoje – gyvenantys arba dirbantys mokslininkai. EMBO numatė papildomas 5 podoktorantūros stipendijas stažuotei vienoje iš šių šalių.
Parengta ir nauja programa, pagal kurią mokslininkų grupių vadovai galima pretenduoti gauti EMBO pažangaus bendradarbiavimo stipendiją susitikimams su kolegomis iš kitų EMBO valstybių narių pasirengti ar vykdyti bendradarbiavimo projektus.
Lietuvos doktorantai ir podoktorantai ir toliau gali dalyvauti EMBO paskaitų mokymų programoje, o mokslo ir studijų institucijos pagal tam skirtą schemą kviesti EMBO narius ir jaunuosius tyrėjus skaityti paskaitų ciklus. Išsamiau apie visas programas.
Lietuvos mokslo taryba dalyvauja EMBO laboratorijų kūrimo dotacijų programoje ir finansuoja tarptautinius standartus atitinkančių molekulinės biologijos laboratorijų steigimą Lietuvoje.
Pirmoji laboratorija jau kuriama Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre. Ši dotacija yra pirmas žingsnis talentingiems jauniesiems mokslininkams burti savo tyrimų grupę ir siekti mokslinių rezultatų.
Apie galimybes gauti EMBO laboratorijų kūrimo dotaciją.
EMBO yra per 1800 mokslininkų vienijanti organizacija, kuri skatina aukšto lygio molekulinės biologijos mokslinius tyrimus ir mokslininkams teikia finansinę bei švietimo paramą.
Mokslinių tyrimų infrastruktūros EMBL nare Lietuva tapo 2019 m.