Socialdemokratai reikalauja užsienio reikalų ministro paaiškinti, kokiais racionaliais principais grindžiami jo užsienio politikos sprendimai, ir nepraranda vilties akis į akį pasikalbėti su Gabrieliumi Landsbergiu. Pasak socdemų, ministras kaip įmanydamas vengia akistatos su savo oponentais.
Socialdemokratų frakcijos atstovų vertinimu, konservatorių užsienio politika, visada pasižymėjusi konfliktiškumu, darosi vis radikalesnė ir neprognozuojama.
„Tai, ką vykdo konservatoriai su liberalų palaikymu, jau sunku vadinti diplomatija. Tai greičiau antidiplomatija, tampanti tarptautinių apkalbų objektu.
Galima tik apgailestauti, kad Lietuvos diplomatijos vairas atsidūrė tokių nediplomatiškų žmonių rankose“, – konstatuoja Seimo Europos reikalų komiteto narys socialdemokratas Gintautas Paluckas.
Socialdemokratams ypač kliūva tai, kad G. Landsbergio vadovaujami užsienio politikos formuotojai ėmėsi vykdyti „vienašališką, su niekuo nederinamą politiką Kinijos atžvilgiu“.
„Taivano atstovybės steigimas buvo beprasmis kaprizas, kurio padarinius kęsime dar ilgai. Nors tai pateikiama kaip žygdarbis, svarbu neišleisti iš akių, kad tai buvo spyris Europos Sąjungos diplomatijai“, – paaiškina G. Paluckas.
G. Landsbergio pareiškimą, esą jis lauks, kol pasikeis Kinijos tonas, socialdemokratai vertina kaip skandalingą.
„Iš esmės ministras taip deklaruoja nieko neveiksiąs iki kadencijos pabaigos!“ – stebisi socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.
Anot G. Palucko, Lietuva Europos Sąjungos institucijose dažnai vadinama „vieno klausimo valstybe“, sugebančia generuoti konfliktus ten, „kur niekam to nereikia“.
„Sakartvelas, Kinija, dviprasmiška pozicija Lenkijos atžvilgiu, iškilus teisės principo viršenybės klausimui, ir blaškymasis žmogaus teisių klausimais – visa tai formuoja prieštaringą Lietuvos ir jos diplomatijos reputaciją“, – sako Europos reikalų komiteto narys.
Socialdemokratai taip pat mini pašlijusius santykius su Latvija dėl energetinių klausimų. Metų pradžioje po nevykusio energetikos ministro komentaro susvyravo santykiai su šia kaimyne. Vėliau būta skandalu pasibaigusio bandymo tarpininkauti politinėje krizėje Sakartvele.
Socialdemokratų vertinimu, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Žygimantas Pavilionis iš esmės „pradėjo vykdyti savo asmeninę, o ne valstybės diplomatiją“.
Neseniai surengę diskusiją su ekspertais, socialdemokratai pritaria išvadai, kad valdančioji koalicija, pasiskelbdama vykdysianti „vertybinę užsienio politiką“, pati sau paspendė spąstus.
„Įsisukę į konfliktų ir antidiplomatijos spiralę, konservatoriai nenori ir gal net jau nebegali pripažinti vieno: diplomatijoje aršumas niekada nebuvo ir nebus vertybė. Lietuvos diplomatija tampa neadekvati“, – pažymi G. Paluckas.
Tas berniukas (anukėlis) labai “chitras” . Pasiėmė sau lengviausią , prieš nieką neatsiskaitomą užsienio r. minist.
postelį ir, gaudamas dvigubą algelę “dirba”. Visus atsakingus , reikalaujančius pastangų “portfeliukus ” paliko mergoms. Jokios sarmatos. Pvz: Bilotaitė . Tokia atsakomybė . Į šalį veržiasi ordos svetimšalių . Viduje užtenka kylančių bėdų. Sveikata blogėja , nyksta mergina akyse . (apie skūrą , rūrą ir guziką) patylėsiu. O čia bernas , pačiame jėgų žydėjime , maskatuojasi po užsienius. Turistas matai ir kur tik kyšteli savo trigrąšį , ten idiotiškos pasekmės.
Socialdemokratams, be abejo, mažai rūpi principinga vertybiška užsienio politika. Taip buvo visuomet. Tokios jau yra tos kairiųjų “vertybės”.
Ar kada jiems rūpėjo Tibeto, uigūrų problemos? Taivano reikalai jiems taip pat mažai įdomūs. O va Kinijos Liaudies Respublikai, kurioje jau daugiau kaip pusė amžiaus neteisėtai įsitvirtinusi komunistų valdžia jie linkę nuolaidžiauti.
Kuo tada jie skiriasi nuo vokiečių Merkel, kuri kuo toliau tuo labiau padlaižiauja Putleriui ir Batkai?
Norint dirbti autobuso vairuotoju, reikia įgyti (!!!) D, DE kategorijų vairuotojo pažymėjimą, jau turėti (!!!) galiojantį B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, privaloma papildomai baigti (!!!) pradinės profesinės kvalifikacijos kursus. Kokie profesiniai reikalavimai Lietuvoje, geidžiantiems ministrų pareigų? Mėgėjas negali vairuoti autobuso, dirbti elektriku, suvirintoju ar traktoristu. O ministru gali būti bet kas? Tai jau ne taip vadinamos demokratijos grimasos, o Lietuvos katastrofa.