Spalio 25 d. vyks Teisingumo ministerijos rengiamas šventinis 15-asis Konstitucijos egzaminas.
Ministerija prie šio sumanymo kviečia jungtis visus Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius Lietuvos piliečius, nes tai puiki proga ne pasitikrinti savo teisines žinias, pagrindinio šalies įstatymo išmanymą, bet ir prisidėti prie mūsų šalies teisinio pamato, bendruomeniškumo stiprinimo.
Kartu su Teisingumo ministerija visus Lietuvos piliečius, kurie nori dar geriau išmanyti Konstituciją, išbandyti savo jėgas žinių patikrinime, šiemet kviečia ir projekto globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, šiemet Konstitucijos egzaminas bus lengviau prieinamas vartotojui, labiau pritaikytas žmonėms su negalia, geriau pasiekiamas bausmių vykdymo įstaigose esantiems žmonėms, o taip pat aktyviai kviečiami įsitraukti svetur gyvenantys lietuviai.
„Konstitucijos egzaminas įprasmina gražų paprotį, kai smalsi, aktyvi, pilietiška visuomenė priimdama šį teisinio švietimo iššūkį prisideda prie mūsų valstybės demokratinių vertybių įtvirtinimo, jos teisinio pamato stiprinimo.
Kviečiu visus šiemet aktyviai dalyvauti šventiniame Konstitucijos egzamine, nes kiekvieno Jūsų prisidėjimas liudija, kad esame neabejingi ne tik savo šalies raidai, bet ir kiekvieno žmogaus laisvių ir teisių puoselėjimui“, – sako teisingumo ministrė.
Visuotinis teisinių žinių patikrinimo sumanymas, atsižvelgiant į Covid-19 pandemijos iššūkius, vyks virtualioje erdvėje.
Spalio 25-ąją, minint Konstitucijos dieną, visi kviečiami Konstitucijos egzaminą spręsti interneto svetainėje www.konstitucijosegzaminas.lt, kur šiuo metu vyksta registracija ir galima treniruotis prieš didįjį žinių patikrinimą.
Dalyviai prisijungti prie egzamino galės nuo 9 iki 13 val. Užduočių atlikimui bus skirtos 45 minutės. Viso šį egzaminą sudaro uždari testo ir vienas atviras klausimai.
Nugalėtojų laukia specialus Prezidento įsteigtas apdovanojimas, taip jie bus apdovanoti ir Teisingumo ministerijos apdovanojimais.
Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas 7 Lietuvos pilietis.
Pati demokratiškiausia visų laikų konstitucija yra Stalino konstitucija. Visi tai žinojo ir nereikėjo jokios reklamos. Kodėl dabar reikia ? Žmonės netiki ja ?
Kas galėtų paaiškinri, kokia prasmė rengti Lietuvos konstitucijos egzaminą, jeigu yra nustatyta, kad tą konstituciją gali aiškinti tiktai Lietuvos konstitucinis teismas?