Balandžio 6 d. elektroninėje erdvėje pradėjo patruliuoti virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų užkardymas elektroninėje erdvėje.
Daugiau nei mėnesį elektroninėje erdvėje patruliuojantys pareigūnai skelbia pirmuosius rezultatus – sulaukta 576 pranešimų iš gyventojų ar įstaigų, kurie buvo vertinami ir nagrinėjami.
Gautų pranešimų pobūdis labai įvairus: nuo pranešimų dėl galimo įvairaus tipo sukčiavimo (siūloma įsigyti vairuotojo pažymėjimus, akcizais apmokestintų ar narkotinių medžiagų ir pan.) iki grasinimų ir neapykantos kalbos, praneša Policijos departamentas.
Atlikus pirminį pranešimų vertinimą, į teritorines policijos įstaigas tolimesniam tyrimui perduotos 32 medžiagos:
11 – dėl neapykantos kurstymo;
3 – dėl diskriminacijos;
9 – dėl sukčiavimo;
2 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo (internete).
Iš virtualaus policijos patrulio perduotų duomenų pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai (3 dėl neapykantos kurstymo ir 1 dėl rūbų su galimai padirbtais prekiniais ženklais prekybos), 1 ikiteisminis tyrimas dėl pornografinio turinio viešinimo, 6 pranešimų aplinkybės dar tikslinamos.
Surašyti 5 administracinių nusižengimų protokolai (3 dėl sukčiavimo, 2 dėl nelegalių ginklų pardavinėjimo).
Virtualus patrulis aptiko naują sukčiavimo būdą: įspėja „Facebook“ vartotojus
– diena.lt/naujienos/kriminalai/nusikaltimai/policijos-virtualus-patrulis-aptiko-nauja-sukciavimo-buda-ispeja-facebook-vartotojus-1025524
Tamsioji „TikTok“ pusė: nekaltai atrodančioje aplinkoje tyko ne tik iškrypėliai
Bloomberg 2021 m. gegužės 17 d.
– delfi.lt/plius/gyvenimas-visuomene/tamsioji-tiktok-puse-nekaltai-atrodancioje-aplinkoje-tyko-ne-tik-iskrypeliai.d?id=87209015
„TikTok“ geriausiai žinoma dėl juokingų „memų“, šokių ir lūpų judesių sinchronizavimo vaizdo įrašų. Įmonė skatina tokią savo reputaciją šūkiu „paskutinis saulėtas interneto kampelis“.