Seimas, atsižvelgdamas į Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teikimą, po slapto balsavimo nutarė paskirti ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto profesorių, tarptautinio verslo ir vadybos ekspertą Modestą Gelbūdą Seimo kancleriu penkeriems metams. Seimo kanceliarijos vadovo pareigas M. Gelbūda pradės eiti balandžio 29 d.
Už M. Gelbūdos kandidatūrą balsavo 68 Seimo nariai, prieš – 41, susilaikė – 15.
M. Gelbūda yra apsigynęs socialinių mokslų daktaro disertaciją tarptautinio verslo ir vadybos srityje Alborgo universitete, Danijoje. Doktorantūros metu jis dirbo vizituojančiu doktorantu Stanfordo universitete, JAV, ir Upsalos universitete, Švedijoje. Vėliau ekspertinio darbo patirties įgijo prestižinėje institucijoje – Londono verslo mokykloje. M. Gelbūda yra vienas iš Baltijos lyderystės ugdymo instituto įkūrėjų. Jis taip pat ėjo Žinių ekonomikos forumo tarybos nario, Personalų vadovų profesionalų asociacijos valdybos nario pareigas ir šiuo metu eina Nacionalinės moksleivių akademijos Ekonomikos ir vadybos sekcijos vadovo pareigas.
Pasak Seimo vadovės V. Čmilytės-Nielsen, M. Gelbūda visada siekė suderinti aukštus mokslinius reikalavimus su galimybėmis kurti vadybos praktikai aktualias žinias. „Tikiu, kad savo šias puikias savybes ir žinias jis pritaikys ir Seimo kanceliarijoje, paversdamas ją šiuolaikiška, inovatyvia ir efektyvia institucija“, – pristatymo metu yra teigusi V. Čmilytė-Nielsen.
Dar prieš slaptą balsavimą M. Gelbūda tvirtino labai norintis prisidėti prie modernios, pažangios ir intelektiškai, ekspertiškai stiprios kanceliarijos, kuri padėtų Seimo nariams, Seimo komitetams ir bendrai kaip politinei organizacijai priimti pačius svarbiausius sprendimus, kurie daro įtaką Lietuvos gyvenimą ne tik metams, bet ir dešimtmečiams į priekį.
M. Gelbūdos įsitikinimu, užimant Seimo kanceliarijos vadovo pareigas bus vertinga jo sukaupta patirtis, žinios, pasaulio supratimas ir labai skirtingų vadybos procesų matymas skirtingose šalyse, taip pat tyrinėjimai, kaip veikia Lietuvoje viešasis sektorius, kodėl stringa reformos, kodėl vadybos procesai ir vadybos metodai nepasiekia rezultatų ir kokie yra žmonių lūkesčiai, ko nori žmonės, kokios nori vadybos ir kokį indėlį jie nori įnešti į viešojo sektoriaus tobulėjimą ir tokios garbingos ir svarbios institucijos, kaip Seimas, efektyvų ir darnų darbą.