
Po slapto naujojo Seimo balsavimo paaiškėjo, kad pasiūlyta vienintelė kandidatė Viktorija Čmilytė-Nielsen išrinkta Seimo Pirmininke. Už ją balsavo 106 Seimo nariai, 18 buvo prieš, susilaikė penki. Du biuleteniai buvo negaliojantys.
Pirmajam Seimo posėdžiui iki tol, kol išrenkamas naujas Seimo pirmininkas vadovavo vyriausias Seimo narys Antanas Vinkus.
Kandidatę į Seimo Pirmininko pareigas posėdyje pristatė liberalas Eugenijus Gentvilas.
Ji atsakė į Seimo narių klausimus. Sakydama kandidatės kalbą, V. Čmilytė-Nielsen pabrėžė sutarimą, pagarbą vienas kitam, diskusijų svarbą.
„Seimas negali nusišalinti, arba, kaip dabar sakome, saviizoliuotis nuo svarbiausių valstybės klausimų, ypač susijusių su koronavirusu“, – teigė ji.
Politikė sakė, kad vienas pirmųjų Seimo darbų turėtų būti rasti būdą galimybei dirbti per nuotolį, kad per pandemiją galima būtų užtikrinti nenutrūkstamą parlamento darbą.
Kandidatė į Seimo vadovus pabrėžė kokybiškos teisėkūros svarbą Seimo darbe: „Siekiant užtikrinti sklandų teisėkūros procesą didesnis dėmesys turėtų būti skiriamas išankstinei ir kokybiškai analizei srities, kurią numatoma reglamentuoti. Čia labai svarbu užtikrinti maksimaliai plačias galimybes konsultuotis su visuomene, įvairius jos sluoksnius atstovaujančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, ekspertais. Kokybiškos teisėkūros nebus tol, kol nebus užtikrintas grįžtamasis ryšys, susijęs su sistemišku poveikio vertinimu, priimtų teisės aktų stebėsena, siekiant nustatyti, kas padaryta gerai, kas neveikia“.
V. Čmilytė-Nielsen taip pat išsakė savo nuomonę apie valdančiosios daugumos ir opozicijos bendradarbiavimą: „Kadencija tęsiasi ketverius metus, klausimų, įstatymų projektų, situacijų būna įvairiausių, labai svarbu, kad nuomonių išsiskyrimai neužkirstų kelio bendradarbiavimui ateityje.“
Liūdna, žinoma, bet.. tai nėra nauja. Lietuva po Kovo 11-osios nepasirinko teisingo kelio.
Čmilytės tėvas – KGB karininkas TSKPistas, o kadaise TSKPistas Artūras Paulauskas (KGB pulkininko sūnus) irgi buvo nepriklausomoj Lietuvoj ir Generalinės Prokuratūros vadovu, ir Seimo pirmininku.
Konstituciniam Teismui vadovavo Egidijus Kūris – TSKP narys nuo 1983.06.22 (tada jam buvo 21 m., t.y. jis tapo komunistu jaunesnis nei Grybauskaitė. Karjeristas parsidavėlis ir tokio paties sūnus)..
VRK 20 metų vadovavo Z.Vaigauskas – TSKP aktyvistas, Kaišiadorių rajono partsekretorius.
Nacionalinių premijų skyrimo komisijai vadovauja Daujotytė Pakerienė, TSKP narė nuo 1975 m..
Adamkus su apmaudu dabar kalba apie “sovietinį įšalą”.. Kur nebus sovietinio įšalo, jei per 30 metų valdžioje turėjom TSKP narius, aktyvius okupacijos laikų kolaborantus! Pats Adamkus juos ir KGBistus medaliais ordinais apdalijo. Nevardinsiu, patys pamenat kiek turėjom prezidentų, premjerų, ministrų TSKP narių.. Galėčiau vardinti ir vardinti.
Kodėl TSKP nariai yra blogis? Nes tai bailiai kolaborantai, sunkiais tėvynei okupacijos metais tarnavę PRIEŠUI.
Baisu.
– “Kodėl TSKP nariai yra blogis? Nes tai bailiai kolaborantai, sunkiais tėvynei okupacijos metais tarnavę PRIEŠUI.”
– Neišjungtieji komunistpalaikiai (kgb’istai, stribvaikiai, …) ir iki šiol dirba svetimšalių naudai. Visi jų veiklos rodikliai aiškiai rodo.
– Tauta neturim vado ir todėl vargstam su priešų pakalikais.
Taip, tikrai tėvas buvo KGB. Tačiau bent jau Vikipedijoje ji tai nurodo.
Tuo tarpu Armonaitė apskritai biografijos neturi (LRS svetainėje įrašas „Duomenų nėra”).
Kaip politiko biografija apskritai gali būti slepiama nuo rinkėjų? Prisistatyti rinkėjui PRIVALOMA. Pati pasiryžai tapti viešu asmeniu, pati alkūnėmis yreisi į Seimą, tai privalai atskleisti, kas tu, iš kokios giminės, kas tavo artimieji. Ar ji turi ką slėpti? Tada iš kur mums žinoti, jog ta paslaptis neužkerta kelio į Seimą? Juk mūsų tarnybos taip pratusios – po metų kitų pabunda ir praneša, kad ano biografijoje pilna purvinų dėmių! Kažkas rašė apie lyg ir jos tėvą. Tačiau tai taip ir liko kyboti?
Nielsen b-fijoje išvardinti jos nuopelnai, o apie šeimą Vikipedijoje daugiau. Tik kažkas iš seimo narių užsiminė apie jos labai vargingą vaikystę nuo 8 metų.
Bet ir Laisvės partijos rinkėjas matyt susirūpinęs tik liberastija, kanapėmis ir anarchijos tvirtinimu, jei jam nereikia partijos vadovo biografijos. Ir su velniu obuoliaus.
Būti padoriu nėra privaloma, deja.
Ji tik rezervisto dukra,o kiek tikrų rezervistų dirbo VSD,seime ,vyriausybėj ir visa tai buvo prie,,vilties”prezidento Adamkaus…
Be abejo, neužmirština ir tai, kad kai kuriems (ypač partiniams bei saugumo veikėjams) pasakyti NE mergina neturėjo teisės. Ypač gražių merginų NE nebūdavo priimamas. Jas smurtu paimdavo, jos smurto vaikelius gimdydavo. Vėliau tame smurte ir gyveno. Išsiskirti būdavo neįmanoma, joms ir mirtimi grasindavo. Jau ir atšilimo laikais moteris pasakojo, kad jos vyras, rajkomo sekretorius, jai nuolat panosėn pistoletą kaišiojo, kad nebandytų jo paliktiū Žadėjo ir automobilio avariją jai surengti (vienu metu jos madingos buvo – ir BY CK 1-sis sekretorius avarijoje žuvo, ir daugiau tokių mirčių buvo)
kaip jau visi žino iš kyšininkų partijos. Nežiūrint, kad tai moteris mokanti bendrauti, puiki šachmatininkė ir t.t. Bet ar ji gebės netapti marionete ginant MGB ir Masiulio korupcijos bylą, abejotina? Čia ji per silpnas žaidėjas ir tik padori uždanga nepadorumams pridengti.
Priminsiu, kad LIBERALŲ SAJŪDIS YRA MAŽIAUSIAI KORUMPUOTA PARTIJA.
Pamenat, 2015 – 2015m. Liberalų sąjūdžio reitingai buvo išaugę aukščiau kitų partijų ir juos “vainikavo” 2015 m. savivaldos rinkimai.
Kaip manote kodėl? Ogi todėl, kad per visą liberalų istoriją, iki pat 2015 m., ne tik pagrindiniai Liberalų lyderiai, bet net ir mažiau žinomi (pvz., savivaldos lygmens) politikai niekada nebuvo įsivėlę į jokia aferą. Niekada. Teisa, Zuoko atvejis – bet toks ten ir liberalas… Senoje geroje Lietuvos liberalų sąjungoje jis buvo labai trumpai, o Liberalų sąjūdyje – iš viso nebuvo.
Taigi, iki pat 2015 m. Liberalai buvo užsirekomendavę kaip skaidriausia Lietuvos partija ir niekam dėl to jokių abejonių nekilo. Bet štai , nelemtasis 2015 m. Masiulio atvejis. Tesa, tik piktos valios liberalų nekenčiantys žmonės suskubo jį išpūsti ir amoraliai pasinaudoti. Iš tiesų tokia praktika (juridinių asmenų finansavimas partijoms) dar prieš kelius metus buvo teisėta. Tačiau, sutinku, Masiulis galimai (Teismas to dar nenustatė) nusižengė įstatymui. Kas buvo legalu prieš porą dešimtmečių, 2015 m. jau buvo nelegalu. Labai gerai pamenu (net ir straipsnius kažkur išsisaugojau), kai KITŲ PARTIJŲ atstovai tame pat DELFI savotiškai pateisino Masiulį teigdami, kad toks slaptas verslo finansavimas yra dažnas ir kitų partijų atvejais, tai neleistina, bet pasitaiko. TUOMET NEBUVO JŲ GRIEŽTOS SMERKIANČIOS REAKCIJOS.
Deja, yra ir mažiau sąžinės turinčių ir gero vardo vertų politikų, dažniausiai iš rėsksnių tarpo, kurie ant kiekvieno kampo pirmai progai pasitaikius loja “Liberalai kyšininkų partija”. Bet jų amsėjimas yra tuščia vieta – asmeniškai man ir kitiems žmonėms nieko nereiškia.
Ką dabar parašiau, daug kartų aiškinau Lietuvos žmonėms, jaunimui. Ir tai darysiu toliau.
LIBERALŲ SAJŪDIS IR TOLIAU IŠLIEKA SKAIDRIAUSIA, MAŽIAUSIAI KORUMPUOTA LIETUVOS PARTIJA (LAISVĖS PARTIJA – PANAŠIAI). Ir jokie rėksniai to nepaneigs.
geras anekdotas, uzskaitom 🙂
PUIKU!
Sveikinu Viktoriją. Manau, kad puikiai atliks savo pareigas.
Beje, kitiems primenu, kad vertinti žmogų pagal tai, kas buvo/yra jų tėvai, giminaičiai ir t.t. yra ne tik neteisinga, net ir NIEKŠIŠKA. Negerbiu tokių žmonių ir jų nuomonė man yra apskritas 0! Žmogus savo vardą kuria pats ir tėvų užimtos pareigos ir t.t. tam VISIŠKAI nėra svarbios.
Mano giminėje būta partizanų, tevai buvo garbingi kaimo žmones ir sovistmetyje nieko bendro su valdžia ar KP neturėjo. Taip, aš tuo didžiuojuosi. Tačiau tai nereiškia, kad mano biografijoje tai turėtų kažką reikšti. Nes aš esu toks, koks esu ir tai mano reikalas. Pavyzdžiui, man artimieji labai simpatizuoja Lietuvos kariuomenei (kas paprastai būdinga konservatoriams), karinei prievolei ir nesupranta manęs, kodėl esu prieš. O aš esu kategoriškai prieš karinę prievolę bei išlaidų kariuomenei (didesnių nei NATI įsipareigojimai) didinimą! Kadangi esu “išsilavinęs miestietis” jie mano nuomonę gerbia, tbet laikosi savos. Nors sąmoningai vengiame apie tai disukutuoti – yra dalykų, kur konservatorių ir liberalų pozicijos sutampa, o yra – kur gerokai skiraisi.
TAČIAU DAR KARTĄ PABRĖŠIUS – VERTINTI VAIKUS PAGAL JŲ TĖVUS YRA TIESIOG NIEKŠIŠKA. Ir tokie “vertintojai” praranda bet kokį autoritetą, o jų nuomonė tampa nulinės vertės.