Vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo (VJNŠA) asociacija inicijavo 46 aukšto sportinio meistriškumo, sveikatingumo, fizinio aktyvumo ir neformaliojo ugdymo atstovų susivienijimą ir kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę bei Vyriausybės Ekstremaliųjų Situacijų Komisiją.
„Ne pirmą kartą kreipiamės į Ministrę Pirmininkę, kitus ministrus, Seimo narius. Labiausiai nuvilia, jog Vyriausybė absoliučiai negerbia ir nesuvokia žmonių fizinės ir emocinės sveikatos reikšmės. Be to, stebina ir visiškas sveikatingumo ir sporto sektoriaus ignoravimas. Todėl šiandieniniu raštu reikalaujame Ingridos Šimonytės, nedelsiant imtis veiksmų aukšto sportinio meistriškumo, sveikatingumo, fizinio aktyvumo ir neformaliojo ugdymo srityse“, – sako VJNŠA direktorė Neringa Juškienė.
Susivienijimas siekia ginti aukšto sportinio meistriškumo, sveikatingumo, fizinio aktyvumo ir neformaliojo ugdymo srities, interesus. Rašte teigiama, jog šios sritys ne mažiau reikšmingos ir svarbios nei švietimas ar medicina. Todėl reikalaujama ne tik specialaus veiklos atnaujinimo plano, tačiau ir deramų kompensacijų dėl Vyriausybės sprendimo stabdyti veiklą.
„Mes esame vienas labiausiai nukentėjusių sektorių. Buvome uždaryti be jokių diskusijų, dialogo ar kompensacijų. Jeigu jau esame uždaryti, mūsų nuostoliai privalo būti kompensuoti. Situacija primena 2009 m., kai buvo nusavinti pensininkų pinigai, kuriuos vėliau teko kompensuoti. Nesuvokiama kodėl valdžia vėl lipa ant to paties grėblio“, – teigia raštą pasirašęs Balžeko teniso akademijos vadovas Arūnas Balžekas.
Kreipimosi iniciatoriai sako, jog vertinant pasaulio mokslininkų įžvalgas ir prognozes akivaizdu, kad COVID-19 virusas staiga niekur nedings ir kankins Pasaulį bei Lietuvą dar ne vienerius metus. Todėl Vyriausybė privalo išmokti virusą valdyti ir kontroliuoti. Tačiau tam reikia Vyriausybės pasitikėjimo nevyriausybinėmis organizacijomis ir privačiu verslu.
„Esame pasiruošę saugiai atnaujinti veiklą bei užtikrinti įvairių amžiaus grupių, tačiau pirmiausiai vaikų, teisę sportuoti. LR Vyriausybės reikalaujame – pasitikėti mumis, kalbėti su mumis ir bendromis pastangomis grįžti į aukšto sportinio meistriškumo, sveikatingumo, fizinio aktyvumo ir neformaliojo ugdymo veiklą“, – sako N. Juškienė
Paskutinis mokslinis tyrimas, apėmęs keturis žemynus, parodė, kad bent trylikai procentų žmonių pablogėjo gyvenimas dėl emocinių problemų. Pusė iš jų kenčia nuo depresijos. O labiausiai kenčia vaikai, kurie negali užsiimti savo mėgstama veikla, yra priversti nuolat būti vienoje erdvėje.
Vau, kokios undinėlės

Pagaliau ir “Alkas” pradės dalintis puikiomis foto