Patariamoji taryba, kuri svarsto ir teikia pasiūlymus dėl Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės plano, pateikė Vyriausybei pasiūlymus. Jomis vadovaujantis būtų galima vykdyti pertvarką, kuri turės reikšmingą ir ilgalaikį poveikį ekonomikai, socialinei, sveikatos apsaugai, švietimui ir kitoms sritims.
Ekspertai pažymi, kad ilgalaikių pertvarkų tikslas – išsilavinęs ir sveikas žmogus saugioje visuomenėje, noriai tobulinantis savo žinias, įgūdžius ir gebėjimus visą gyvenimą. Tam būtini pažangūs, prisitaikantys ir atsparūs privatus ir viešasis sektoriai bei infrastruktūra, leidžiantys tvariai kurti aukštą pridėtinę vertę.
Numatomos penkios pirminės pokyčių sritys: švietimas, aukštos pridėtinės vertės ekonomika, viešasis valdymas, sveikata ir tvari infrastruktūra. Taip pat nurodomi penkios „horizontalios“ pirmenybės: žaliasis kursas, skaitmenizacija, naujovės (inovacijos), atsparumas ir socialinė įtrauktis.
Patariamosios tarybos ekspertai, be pirmenybinės pertvarkos, išskiria 3 svarbiausias šios kadencijos Vyriausybės pertvarkos sritis: mokyklos, naujovės ir viešasis valdymas.
Vykdant mokyklų pertvarką, pagrindinis dėmesys bus skiriamas mokytojui, jo ugdymui, atlygiui, karjerai, vadybai. Mokyklų programos turi ruošti gyvenimui, o ne egzaminui, jos turi atitikti tarptautinius reikalavimus.
Būtina tobulinti skaitmeninę platformą, ji turi būti prisitaikanti, skirta visiems lygiams, prieinama visiems – ir mokiniams, ir mokytojams.
Siūloma išgryninti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei savivaldybių teises ir funkcijas švietimo srityje – pokyčius pakelti į nacionalinį lygį.
Naujovių pertvarka nukreipta į Mokslinių tyrimų, plėtros ir naujovių ekosistemą (RDI (Research/Development/Innovation). Čia kalbama apie atsakingą savininką, aiškią ekosistemos pirmenybę – tai, ko reikia aukštos pridėtinės vertės ekonomikai. Tikėtina, jog tai paskatins galvoti apie fundamentinio mokslo pritaikymą. Skatintinas mokslo komercializavimas, gaminių kūrimas ir privačios RDI investicijos.
Viešojo valdymo srityje patariama pakeisti veiklos modelį ir paskatų sistemą valstybės tarnyboje, ugdyti vadybinius gebėjimus, duomenimis grįstą sprendimų priėmimą ir naują kultūrą.
Siūloma iš esmės peržiūrėti Valstybės tarnybos įstatymą ir kitus viešąjį valdymą nustatančius teisės aktus. Esminiai dalykai turi būti taikomi skaitmenizavimui: tiek valdymo struktūrai, tiek viešosioms paslaugoms.