Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu dalyvavo 46-ojoje Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) sesijoje. Savo kalboje pasaulio lyderiams Prezidentas pristatė Lietuvos prioritetus kandidatuojant į ŽTT nares 2022–2024 metų laikotarpiu.
Prezidento teigimu, išrinkus Lietuvą ŽTT nare, didžiausią dėmesį ketinama skirti pažeidžiamiausių grupių: vaikų, žmonių su negalia, žmogaus teisių gynėjų ir asmenų, gyvenančių konfliktų zonose, teisių gynimui ir skatinimui
.
Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva aktyviai veiks įgyvendindama vaikų teisių apsaugos darbotvarkę pagal UNICEF vykdomas veiklas, taip pat prisidės ginant moterų ir mergaičių teises, žurnalistų saugumą, žodžio, taikių susirinkimų ir asociacijų laisves, religijos ir įsitikinimų laisvių apsaugą regione ir pasaulyje. Pastaruosius prioritetus Lietuva jau dabar aktyviai įgyvendina tarptautiniu lygmeniu.
Savo kalboje Prezidentas priminė žmogaus teisių situaciją kaimyninėse šalyse – Baltarusijoje ir Rusijoje. Pasak šalies vadovo, Baltarusijoje režimo naudotas brutalus masinis smurtas prieš taikius protestuotojus, politinę opoziciją, pilietinę visuomenę, žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus turėtų būti ištirtas ir įvertintas tarptautinių organizacijų. Tam svarbu tobulinti atsakomybės už žmogaus teisių pažeidimus mechanizmus.
Kalbėdamas apie žmogaus teisių padėtį Rusijoje, Prezidentas oficialiai pasmerkė bandymą nunuodyti Rusijos opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, neteisėtą jo įkalinimą ir politizuotą teismo procesą, taip pat politizuotą žmogaus teisių gynėjo ir istoriko Jurijaus Dmitrijevo nuteisimą. Prie šių žmogaus teisių pažeidimų Prezidentas priskyrė ir veiksmus, vykdomus neteisėtai aneksuotame Kryme, Ukrainos vyriausybės nekontroliuojamose Rytų Ukrainos teritorijose bei okupuotuose Gruzijos Abchazijos ir Pietų Osetijos regionuose.
Lietuva paragino sustabdyti sisteminius tarptautinės teisės pažeidimus šiose valstybėse naudojant Jungtinių Tautų žmogaus teisių apsaugos mechanizmą bei atsakingus asmenis patraukiant baudžiamojon atsakomybėn.
Baigdamas savo kalbą šalies vadovas pabrėžė, kad šiuo metu didžiausias iššūkis geopolitinėje arenoje yra įstatymų viršenybės principų įgyvendinimas ir puoselėjimas. „Dirbkime kartu, skatinkime įstatymų viršenybę ir kurkime geresnę ateitį visiems pasaulio žmonėms!“ – kalbą baigė Prezidentas.
Lietuva apsisprendė kandidatuoti į ŽTT 2015-aisiais, prieš tai rinkimuose į ŽTT dalyvavo 2006 metais. Lietuva kandidatuoja į vieną iš dviejų Rytų Europos grupei skirtų vietų JT ŽTT. Rinkimai vyks 2021 m. spalio mėnesį JT Generalinėje Asamblėjoje slaptu balsavimu.
JT ŽTT įkurta 2006 metais. Ji yra pagrindinė JT institucija, atsakinga už žmogaus teisių apsaugą ir skatinimą visame pasaulyje bei reagavimą į žmogaus teisių pažeidimus.
Kky skundą, neradusi Rakučio veiksmuose nusikalstamų veiksmų požymių
(tikiuosi, man nepasivaideno?)
Pirmas kartas gyvenime, kai noriu nunešti GĖLIŲ prokurorui!
Išradinga, kaip visada, KGB rado, kaip Vakarus apmauti, kai tie Kremlių mygo paleisti polit. kalinius, nepažeisti jų ŽT… Ji jiems tas ŽT aukštyn kojom apverstas grąžino, ir, kad nesikabinėtų, pakeitė straipsnių, pagal kuriuos įkalina savo politinius priešininkus, turinį. Dabar Kremlius juos teisia už patyčias, ŽT pažeidimus, ir pan. O Vakarai patenkinti linkčioja – taip taip, ŽT, ŽT…
O tikrosios, esminės ŽT kaip neginamos, taip ir neginamos. Ir ne tik RU…
Kaip ir bet kokia kita žmonijos veiklos, žinių, gyvenimo sritis, SĄVOKOS turi savo apibrėžtas ribas, turinį, prasmę. Lygiai, kaip, pvz., sąvokos „konstitucija”, „planeta”, „deguonis”, „oras”, „vilkikas”, „parlamentas” ir t.t. Todėl negali sugalvoti, kad nuo dabar kibirą Saule vadinsime. Pakeitus jo pavadinimą kibiras nei švies, nei šildys planetą, neatliks kitų paskirčių, kurias pažadina Žemėje ir kitur Saulės spindulio poveikis. Išskyrus DEZINFORMACIJĄ (ko ir siekiama), kažko paslėpimą, maskavimą, tiesos iškraipymą, nieko daugiau nepasieksi. Nes šeima tai daug daugiau, negu sanguliavimas, negu aistra, lytinis potraukis ar žaibu trenkęs įsimylėjimas .
Sąvokos ŠEIMA turinys reiškia būtent vyro ir moters sąjungą, tikslu vykdyti Kūrėjo jiedviem skirtą užduotį, tęsti žmonijos tvarumą, žmogaus giminę, susietą kraujo ryšiais, savitarpio prisirišimu, ištikimybe, parengtimi vienam kitą ginti, rūpintis iki dienų pabaigos.