Problema ne ta, kad nuo Covido yra mirštama. Ir ne vien nuo Covido, bet ir nuo daugybės kitų ligų. Mirštama, nepaisant visų didvyriškų medicinos pastangų, beje, ir milžiniškų išlaidų. Nes nė vienas negyvens amžinai! Kad ir ką bedarytų! Bet mes tą faktą tarsi pamiršom, bent jau linkę pamiršti, nustumti tolyn, į pašalius. Ką ten amžinai, net ir koks šimtas dvidešimt metelių yra riba. Pasitenkintume gavę ir mažiau, aštuoniasdešimt, devyniasdešimt. Dievuli, ir už tai stogą išbučiuotume. Kad tik kas duotų! Betgi nežinom: vieniems duos, kitiems ne, kaip jau bus likimo lemta, arba kiek bus lentos atmatuota. Todėl neliekim ašarų prieš laiką – nieko nepadės!
Nes ne mirusieji yra esmė.
Būtų gerai, kad žmonės nė nesirgtų, ypač nuo Covido. Deja, jie serga.Nepaisant visų drastiškų saugos, karantino, draudimo, suvaržymų,baudų, judėjimo apribojimo priemonių, nepaisant sukeltos bedarbystės, sužlugdytų verslų, didžiulių įsiskolinimų,mokyklų uždarymo, koncertų, spektaklių, parodų atšaukimo,nepaisant varymo į neviltį ir depresiją, nuo Covido 2020 metais susirgo apie 150 tūkstančių arba 5 procentai mūsų bendrapiliečių. Deja, kai kurie nuo Covido apskritai atsisveikino su šiuo pasauliu, tokių susidarė apie porą tūkstančių arba apie 5 procentus iš visų mirusiųjų.
Didžioji dauguma iš jų,kad ir kaip apgailestautume dėl nelygybės, buvo vyresni kaip 70metų. Jaunesniems kaip trisdešimties, su retomis išimtimis, Covidas pakenkė ne daugiau kaip kopūsto lapas ant kiškio uodegos.Palyginimui 2019 metais nuo vėžio mirė 8 000, dėl nukritimų 4300, dėl savižudybių 658. Žinoma, daugiausia mirė nuo širdies ir kraujagyslių susirgimų – apie 20 900. Visą dėmesį sutelkus į pandemiją ir dėlto įstūmus valstybę į milžiniškas skolas, kažkaip liko primiršta, kad vėžininkai ir širdininkai mirė kur kas gausiau nei covidiečiai ir kad dėl taikyto karantino vėžininkų ir širdininkų dar pagausėjo, tačiau jokių ypatingųjų priemonių jiems ar kitiems sergantiesiems niekas niekada nei taikė, nei mano taikyti, kas yra visai suprantama.
Tačiau ne mirusieji yra esmė. Esmė yra gimusieji. Nes jie negimė. Ne taip, kad visai – žinoma šiek tiek jų gimė. Nevyniodami į vatą, pasakysime tiesiai šviesiai:jų gimė kur kas mažiau, negu reikėtų. Konkrečiai kalbant, jų gimė ketvirtadaliu mažiau negu mirė, arba kalbant dar tiksliau: 2020 metais 44 tūkstančiams mūsų brangiosios tėvynės mirusiųjų teko tik 30 tūkstančių gimusiųjų, arba vieną gimusįjį užklojo tamsia užmaršties skraiste pusantro karto daugiau mirusiųjų.
Statistika yra tokia, ponai, kad per dešimt metų Lietuvoj ištirpo Šiaulių arba Panevėžio dydžio miestas vien dėl to, kad buvo pagimdyta mažiau kūdikių. Po dešimt tūkstančių pyplių mažiau kasmet. Šičia yra esmė. Visa kita – niekai arba niekų niekai. Lietuva garuoja kaip rasa nuo karšto asfalto. Nekalbant jau apie emigraciją. Kas sustabdys šitą pandemiją?
Šiais sumautais laikais, kai kone kiekvienas gali kaktomuša susidurti su giltine, labai patarčiau perskaityti dvi ar tris į mūsų kalbą išverstas amerikiečių hipnoterapeuto Maiklo Newtono knygas (regis, viena vadinasi “Sielos kelionės”, kitų pavadinimus nesunku surasti). Palaikysite optimistinę savo savijautą, garantuoju. Smagaus skaitymo.
lanzbergistu pagrindinis tikslas – nusluoti Lietuviu tauta nuo zemes pavirsiaus tas vyksta jau 30 metu…LTSR `1990` metai teigiamas prieauglis buvo 30 000 lietuviu i metus ir dabar jau musu butu 5 milijonai o ne 2.5…
Niekas taip primityviai neskaičiuoja. Nes dabartinės Lietuvos tendencijos būdingos ne tik Lietuviai, bet ir kitoms demokratijoms. Ir tik skudžiose šalyse gimtamumas yra aukštas. Kuo šalis turtingesnė, tuo jis mažesnis. Tiesiog žmones aptingsta, gyvena tik sau ir nenori turėti vaikų. Tad gimstamumas padidėtų nebent tiuomet, jei pradėtume skurdžiau gyventi. Paradoksas, tačiau štai taip viskas ir yra.
Kas yra demokratija?
Jūs čia apie tą, kur kuo toliau, tuo labiau panėšinti į derjmokratiją?
Tai kad Lietuvoje 2020 m. gimė visai ne 30 tūkst, o tik maždaug 24,5 tūkst. kūdikių. Tai Statistikos departamento duomenys (viešinti ir DELFI ir kt.).
Registrų centro duomenimis Lietuvoje 2020 m. gimė 30,2 tūkstančių gyventojų, mirė 44,1 tūkst. Visai kitus duomenis pateikia Oficialios statistikos portalas: pagal juos, 2020 m. gimė 24,5 tūkstančio, mirė 43,2 tūkstančių. Jų duomenis dar preliminarūs, bet, kaip matote, statistikos skirtumai didžiuliai. Kad ir kaip ten būtų, gyventojų gimsta daugiau kaip 10 tūkst. mažiau, nei miršta.
Ačiū už pastabą.
Ką sako statistika (ja galima tikėti?) apie alkoholio pardavimą karantino metu. Sumažėjo ar išsaugo? Jei išaugo, tai kiek nuošimčių? Tai kaip?