Nuo 2021 metų Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM pradės vykdyti projektą „Rūšių apsaugos ir gausos reguliavimo priemonių įgyvendinimas“. Projekto metu numatoma vykdyti apsaugos priemones devyniolikai saugomų rūšių 52-iose teritorijose ir reguliuoti dviejų invazinių rūšių gausą 2-jose teritorijose.
Bus reguliuojamas uosialapio klevo ir baltažiedės robinijos paplitimas Kuršių nerijos nacionaliniame parke. Šios rūšys yra invazinės ir niekuomet anksčiau čia natūraliai neaugo.
Taip pat bus sudaromos sąlygos didinti populiaciją retoms ir saugomoms rūšims, pvz. plačialapei klumpaitei Baluošo kraštovaizdžio ir Radvilonių botaniniame draustiniuose, vėjalandei šilagėlei Gražutės ir Labanoro regioniniuose parkuose, baliniam vėžliui Veisiejų ir Metelių regioniniuose parkuose, ereliui žuvininkui Asvejos regioniniame parke ir kt. Bus kertami krūmynai, šalinama perraugusi augmenija, šienaujama, keliami lizdai…
Veiksmai būtų vykdomi pagal parengtus saugomų rūšių apsaugos ir invazinių rūšių gausos reguliavimo planus. Prieš priemonių įgyvendinimą numatoma atlikti reikiamų dokumentų (vidinės miškotvarkos projektų ir saugomų rūšių apsaugos bei invazinių rūšių gausos reguliavimo planų) pakeitimus.
Kaip išsaugoti lietuvių tautą?
Kai planuojami bet kokie civiliai, kariniai, verslo ir kt. objektai, nauji ar senų plėtra – ar atsižvelgiama į pačios gamtos – vabzdžio, kirminėlio, didesnio gyvūno. upelio, šaltinėlio, galingo augalo ir vos įžvelgiamo augalėlio nuomonę ? – Pvz., kad nebūtų įsiveržta į klumpaitės gyvenamąją erdvę, nes jai ar kam kt. reikia ne tik kelių kv. metrų aplink šaknis, bet dar ir nemažos nejudinamos aplinkinės apsauginės erdvės? Ar planuotojai, projektuotojai ir plėtotojai privalo paprašyti jūsų patikrinti, ar galima ten su ,,civilizacijos” kerzais brautis?