
Seimas po svarstymo pritarė siūlymui iki 2023 m. liepos 1 d. atidėti reikalavimą, kad vaistinės darbo laiku vaistinėje turi dirbti ne mažiau kaip vienas vaistininkas.
2012 m. Seimo priimtu reglamentavimu farmakotechnikams, baigusiems technikumą, buvo sudaryta galimybė persikvalifikuoti. 2015 m. šis reikalavimas buvo pratęstas dar penkeriems metams – iki 2021 m. sausio 1 d. Pasak Sveikatos reikalų komiteto pirmininko Antano Matulo, nuo 2017 metų iš esmės persikvalifikuoti galimybės nėra, todėl, jeigu įsigaliotų įstatymo nuostata, nuo 2021 m. kiekvienoje vaistinėje turėtų dirbti ne tik farmakotechnikas, bet ir vaistininkas.
„Jeigu jau mes sakome, kad jie yra netinkami dirbti, kodėl jie „n“ metų dar vis gali tą darbą daryti ir tebedirba darbą, kuris priklauso vaistininkui? Priežastį galima nuspėti nesunkiai, patikrinus universitetų programas ir patikrinus kolegijos programas. Jos praktiškai yra identiškos, tik viena tęsiasi penkerius metus nepertraukiamų studijų, o kita tęsiasi trejus metus. Kažkuriuo metu jauniems žmonėms buvo aiškiai sukelti lūkesčiai. Atidėdami šio įstatymo įsigaliojimą, kad tik vaistininkai dirba vaistinėse, mes galėtume sutvarkyti pirmiausia švietimo sistemą ir iš tiesų padaryti taip, kad vaistininkai dirbtų savo darbą, farmakotechnikai dirbtų savo darbą“, – pritarti projektui ragino ir Sveikatos reikalų komiteto narys Linas Slušnys.
Jam pritarė ir Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas: „Čia mūsų pačių aplaidumas, kad mes nuo 2012 metų, prieš aštuonerius metus, pirmą kartą atidėdami įsigaliojimą, nesugebėjome farmakotechnikų pavadinti vaistininkais. Gerbiamieji, Vakarų Europoje farmakotechnikai parengiami per vienus metus arba per pusantrų metų. Tai ir tikrieji farmakotechnikai. Mūsų farmakotechnikai baigę kolegijas po trejų metų jie iš esmės turi vaistininkų kvalifikaciją. Mano įsitikinimu, turime atidėti ir, mano kitu įsitikinimu, nereiks ir dvejų su puse metų peržiūrėti šitą farmakotechnikų pervadinimą į vaistininkus, kad būtų formalus atitikimas europiniam reglamentavimui.“
Projektui po svarstymo pritarė 78, prieš balsavo 25, susilaikė 24 Seimo nariai.