Lapkričio 19-ą, 10.50 val. Seimo posėdyje Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pristatys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų siūlomą Ingridos Šimonytės kandidatūrą į Ministro Pirmininko pareigas.
Per pirmąjį šios Seimo kadencijos posėdį buvo paskelbta politinė deklaracija dėl valdančiosios koalicijos sudarymo, pagal kurią Seimo nariai, priklausantys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės frakcijoms, jungiasi į koaliciją. Didžiausiai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai šiuo metu priklauso 50 Seimo narių, Liberalų sąjūdžio frakcijai – 12, Laisvės frakcijai – 11.
Remiantis Konstitucija, Ministrą Pirmininką Seimo pritarimu skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas.
Seimo statute įtvirtinta, kad Seimas, gavęs Respublikos Prezidento teikimą dėl Ministro Pirmininko kandidatūros, artimiausiame posėdyje suteikia galimybę šalies vadovui pristatyti pretendentą.
Respublikos Prezidentui po Ministro Pirmininko kandidatūros pristatymo klausimai nėra užduodami.
Pretendentui į Ministro Pirmininko pareigas bus suteikiamas žodis prisistatymui (iki 30 min.), po kurio jis atsakys į Seimo narių klausimus (iki 40 min.).
Po to prisistatymo Ministro Pirmininko kandidatūra bus perduodama svarstyti Seimo narių frakcijoms. Frakcijos turi teisę su pretendentu suderintu laiku pakviesti jį į savo posėdžius ir užduoti jam klausimų. Frakcijos Ministro Pirmininko kandidatūrą turi apsvarstyti ne vėliau kaip per 2 darbo dienas.
Ne vėliau kaip per savaitę nuo Ministro Pirmininko kandidatūros pristatymo turės būti surengtas kitas Seimo posėdis sprendimui dėl pateiktos kandidatūros priimti. Šiame posėdyje pirmiausia išklausomos frakcijų išvados pradedant didžiausia ir baigiant mažiausia frakcija.
Po to rengiama diskusija, kurios pabaigoje suteikiamas žodis pretendentui (iki 20 min.), taip pat galimybė jam dar kartą atsakyti į Seimo narių klausimus (iki 30 min.).
Pretendentui baigus atsakinėti į klausimus, balsuojama, ar pritarti pateiktai Ministro Pirmininko kandidatūrai.
Pagal Seimo statutą, Prezidentas turi teisę atšaukti pristatytą kandidatūrą bet kuriuo metu iki balsavimo dėl pritarimo jai pradžios.
Ministras Pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo Seimui turės pristatyti savo sudarytą ir Prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikti svarstyti šios Vyriausybės programą.
Jokiais būdais nepritariu šimonytės kandidatūrai į premjerės pareigas. Aš nuoširdžiai balsuoju tik už Jono Vaiškūno skirimą į Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko postą. Absoliučiai pasitikiu jo kompetencija, švaria širdimi ir sąžine.
Ne, premjeru netiktų. Bet Kultūros ministru – kodėl gi ne?
Neleis bažnyčia, nes valstybinė religija labai svarbus ramstis kai kam.
O tai mintis!
Lietuva pasirinko į Vyriausybės vadovo postą,deja, vieną iš kraštutinių liberalmarksistinių pažiūrų politikę Ingridą Šimonytę. Tad,Lietuva-labai gaila – nušvis vaivorykštinėmis spalvomis.Nenuostabu,kad nomenklatūrinėje žiniasklaidoje,ypač LRT, Ingrida šmėžuoja kasdien kaipo šviesiausia raudona žvaigždė.Tad,lietuviai,piliečiai-kas jums nutiko?
Visiškai nieko nenutiko, tarsi anksčiau nebalsavo už okupacinės kpss labai neilinius narius ir nares (buvusius?), dar už kažką tokio… Senjoritos ir senjorai – bažnyčia, prekybos centras, transliuotojas, miegas; vidurinioje klasė (yra tokia?) – darbas, vaikai, transliuotojas, miegas ir t.t., ir pan. Apolitiškumas, labai menkas išsilavinimas, (nepriklausomai nuo to, ką ir kur baigė, kuo dirba ir kiek turto turi)… Kiek yra sąmoningų žmonių, bent jau mėginančių kritiškai mąstyti? Ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje? O propaganda trykšta be sustojimo internete, tv, radijuje ir ne tik…
Tiktai pats nenušvisk raudonomis žvaigždėmis 🙂
Eilinis populistinis pliurpalas, kuris apie politines ideologijas nei bum bum. Jei nors kiek mąstytum, dviejų kardinalių nesuderinamų priešpriešų liberalizmo ir marksizmo neuplaktum į vieną. Vient tik tokių absurdiškų “terminų” naudojimas puikiai iliustruoja tamstos išsilavinimo ir suvokimo lygį.
P.s., Manau, kad naujoji Vyriausybė tikrai puikiai išspręs visas problemas ir sukurs klestinčią valstybę.
Valdantieji jau registruoja Seimo statuto pataisas: „valstiečiai“ įžvelgia naujus spąstus
– delfi.lt/news/daily/lithuania/valdantieji-jau-registruoja-seimo-statuto-pataisas-valstieciai-izvelgia-naujus-spastus.d?id=85767583
Visokioms gerovėms – komunizmo ar liberalizmo – sukurti reikalingi dešimtmečiai, be to, jos apskritai yra pigios utopijos visuomenei mulkinti.
Ką valstybiškai naudingo, esant valstybės valdžia, būtų galima greitai padaryti ir tai būtina daryti – tai santykių su Lenkija keitimas. Šiuo atveju konkrečiai derėtų nedelsiant imtis 1994 m. bendrumo su Lenkija sutarties nutraukimo. Tą Lietuva be jokių sąlygų turi galią padaryti vienašališkai. Sutartį nutraukus teisės Lenkijai atvirai kištis į Lietuvos suverenius reikalus nebeliktų, juolab, kad, kaip girdėjosi, Nausėda imasi dar naujo bendro su Lenkija šeimininkavimo Lietuvoje stiprinimo, tai naujo organo – Prezidentų tarybos sukūrimo.
Iš tiesų, Šimonytei kaip Premjerei nedrėtų toliau palikti be dėmesio minėtos sutarties sąlygojamą Lietuvos valstybinio suverenumo jogailišką palaipsnį įšliejimą į Lenkiją…