
Į Seimą patekusio, bet Laisvės partijai dviem mandatais nusileidusio Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad pirmojo rinkimų turo rezultatus vertina gerai ir optimistiškai žvelgia į antrąjį turą.
„Mūsų rezultatą vertinu gerai. Tiesa, daugiamandatėje mes tikėjomės galbūt šiek tiek didesnio rezultato, bet tarp vienmandatininkų turime net 9 savo atstovus“, – Valdovų rūmuose surengtoje spaudos konferencijoje teigė partijos lyderė.
Vertindama netikėtus naujos Laisvės partijos rezultatus ji teigė, jog šiuo atveju svarbiausia, kad bendras už liberalias partijas balsavusių rinkėjų skaičius yra kaip niekada didelis.
„Džiaugiamės, kad liberalų rinkėjų balsai nebuvo prarasti ir kad jie bus maksimaliai gerai atstovaujami parlamente. Tai turbūt yra pirmas kartas, kai už liberalias partijas balsą atidavė apie 180 tūkst. rinkėjų. Mes tai matome kaip proveržį ir kaip neabejotiną parodymą, jog Lietuvoje yra stiprus poreikis pokyčiams“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Partijos vadovė taip pat pažymėjo, kad antrajame rinkimu ture Liberalų sąjūdis gali neišsakyti savo paramos nė vienam kitos partijos kandidatui.
„Kol kas mes dar nesame apsisprendę, ar mes palaikysime kažkokių partijų kandidatus, vertinsime pagal apygardas, pagal asmenybes.ų Manyčiau, kad galbūt tiesiog liksime neutralūs“, – sakė Liberalų sąjūdžio vadovė.
O kalbant apie naują valdančiąją daugumą, partijos vadovės nuomonė buvo tokia:
„Aš vargiai įsivaizduoju sąlyčio taškų su Valstiečių žaliųjų sąjunga. Per 4 pastaruosius metus Seime jų beveik neturėjome ir, manau, kad kažkas keistųsi ateityje“, – teigė ji.
Liberalų ir LVŽS darbas neimanomas. Jei liberali partija susidėtų su LVŽS – jie tiesiog prarastų rinkėjų paramą.
Kol kas, nebuvus antrojo rinkimų turo, sunku spręsti. Tačiau, mano galva, Tėvynės sąjunga ir abi liberalų partijos turėtų būti vienoje koalicijoje. Žinoma, jei tik pasiseks antrame ture.
Jei sudaryti daugumai nepakaktų mandatų, tuomet būtų tikslinga pasikviesti liberalesnius nepriklausomus bei mažesnių partijų atstovus (tokius kaip Žemaitaitis, Butkevičius ir pan.). Arba Darbo partiją. Darbo partija, skirtingai nei žaliavalstiečiai bei socialdemokratai, yra populistiškai “lanksti”, tad gali prisidėti ir prie centro dešiniųjų ir prie kairiųjų. Gal kai kuriems konservatoriams tai ir nebūtų priimtina, tačiau tektų susitaikyti.
DP žymiai geriau nei kairieji socialdemokratai, nes pastarieji niekaip nepritaps prie liberalų.