Spalio 30 d. Minint Vėlines, Mirusiųjų pagerbimo dieną, aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos, Antakalnio ir Rasų kapinėse bei Panerių memoriale buvo pagerbtas žuvusių laisvės gynėjų atminimas.
Iškilmėse dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys, kiti ministerijos ir kariuomenės atstovai. Gėlių vainikus padėjo Garbės sargybos kuopos kariai.
Pagerbta ir gėlės buvo padėtos prie Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos prezidiumo pirmininko, kovojusios su okupacija Lietuvos valstybės vadovo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos. Taip pat Laisvės gynėjų memoriale,
prie Sausio 13-osios ir Medininkų tragedijos aukų kapų, prie Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago kapo, prie paminklo žuvusiems už Tėvynę Lietuvos kariuomenės karių kapų memoriale Antakalnio kapinėse.
Pagerbimo iškilmės vyko ir Rasų kapinėse – prie Lietuvos patriarcho Basanavičiaus, prie 1863–1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių kapų Rasų kapinių koplyčioje, prie lietuvių kūrėjo ir dailininko M. K. Čiurlionio ir nežinomo kareivio kapo bei prie paminklo kariams, žuvusiems už Lietuvos Laisvę, gėlių padėjimas Panerių memoriale ant Vietinės rinktinės karių kapo.
Kasmet Vėlinių išvakarėse visų Lietuvos kariuomenės įgulų kariai, Lietuvos karo akademijos kariūnai, kariai savanoriai kartu su Lietuvos šaulių sąjungos nariais lanko ir tvarko įvairiose šalies vietose palaidotų rezistencijos, Nepriklausomybės kovų dalyvių, vadų, Lietuvos generolų, partizanų, tarpukarį žuvusių Lietuvos lakūnų kapus. Jie tautine juostele apjuosia žuvusių karių antkapinius paminklus ir kryžius, uždega žvakutes, Lietuvos generolų antkapius apriša Lietuvos kariuomenės vado juosta.
Iš viso aplankoma apie 1,5 tūkst. karių kapaviečių ir daugiau nei 2,2 tūkst. karių amžinojo poilsio ar įamžinimo vietų visoje Lietuvoje.