Paminklo Antanui Smetonai sukūrimo ir jo prieigų prie pastato Gedimino pr. 13, Vilniuje, įrengimo meninės-architektūrinės idėjos varžytuvėse bus vertinami septyni pagal varžytuvių reikalavimus pateikti sumanymai.
Sumanymai nuo rugsėjo 14 d. rodomi Lietuvos architektų sąjungoje, pastato antrame aukšte (Kalvarijų g. 1, Vilnius). Parodą galima apžiūrėti darbo dienomis, nuo 9 iki 17 val., penktadienį – iki 16 val.
Rugsėjo 17 d., ketvirtadienį, 16 val. prie darbų parodoje vyks viešas sumanymų pristatymas, varžytuvėms pateiktus sumanymus pristatys architektas Darius Linartas ir skulptorius Jonas Gencevičius.
Daugiau žinių apie varžytuvėms pateiktus sumanymus ir tolesnę varžytuvių eigą skelbiama čia: www.architektusajunga.lt/konkursai/a-smetonos-paminklo-konkurse-7-projektai/.
Rugsėjo 22 d. numatytas uždaras projektų vertinimo komisijos posėdis.
Projektus vertins:
Marius Šaliamoras, architektas – komisijos pirmininkas,
Algirdas Umbrasas, architektas – komisijos pirmininko pavaduotojas,
Alfonsas Vaura, skulptorius – komisijos narys,
Mindaugas Šnipas, skulptorius – komisijos narys,
Žilvinas Landzbergas, skulptorius – komisijos narys,
Arūnas Eduardas Paslaitis, architektas – atsarginis komisijos narys (pavaduos negalintį posėdyje dalyvauti tikrąjį narį).
Vertinimo komisija nagrinėja, vertins, palygins projektų atitikimą techninės specifikacijos reikalavimams. Įvertinusi projektus priims sprendimą dėl išankstinės projektų eilės sudarymo suteikdama projektams balus. Posėdyje sustatyta išankstinė projektų eilė bus pateikta varžytuvių skelbėjo – Kultūros ministerijos sudarytai komisijai, ji praneš varžytuvių dalyviams apie posėdį, kuriame bus supažindinta su išankstine projektų eile.
Varžytuvės surengtos Vyriausybei pritarus Ministro Pirmininko sudarytos darbo grupės pasiūlymams dėl Vilniaus miesto viešosios erdvės Vasario 16-osios Akto signataro, Lietuvos Tarybos pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos paminklui pastatyti ir šio paminklo meninės-architektūrinės idėjos varžytuvių rengimo.
Paminklo Antanui Smetonai sukūrimo ir jo prieigų prie pastato Gedimino pr. 13, Vilniuje, įrengimo meninės-architektūrinės idėjos varžytuves finansuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė.
7 A. Smetonos paminklo varžytuvių projektai:
- Kabinetas
3. Vizija
4. Daugiabriaunis
5. 2etas
6. Juosta
7. Prie Smetonos
Ar netgi Dzerzinskio patiltes klomba tinkamesnio grozio s p r e n d i m a m s “ipostamentinti” Prezidentus ir Stulginskis su Grinium ten ziuretusi…TRYS Prezidentai – ziopsok,bet neprieik,neliesk
Moralas – prie naujos – Laisvos Lietuvos Prezidenturos ir Antanui Smetonai,kaip ir Stulginskiui su Griniumi,Landsbergiu,Brazausku ir kitiems busimiems VIETA.
O Prezidentas “kliomboje” – tai jau tautos trisdesimtmetes stagnacijois padaras,diagnozeprie LKP CK su LTSR AT banditu-stribu,kolaboracinio naikinamojo teroro vadavieciu skliauto UZSI-tunojimo.
Tik po Karininku RAMOVES ant Pamenkalnio /pramogas-kongresus su koncertu salem ant Ozo stadionvietes U Z P R O J E K T A V U S
ir nuo geopatologinio luzio kapavietes-stadionvietes /buv. Jaunimo/ Seima iskelus, nauja Vyriausybes ruma surentus…ketvirtoje vietoje poreikis surastai Prezidenturai ir P a m i n k l a m s.
O Kliomba patilteje, patvory ar kur salikeleje MERAS-ISMATA su “arkitektu” goveda ras ir dailesne .
Gal padekim,pasidairykim “ismatinei” merijai-tarybai, nuo Lukiskiu WC atsiplest negalinciai, VYTI i pozemi su mumis “paklusniai” kaip grobuonys Matijosaiciai /pakqaunes/ visuomet isigrust pasirenge
Stagnacija nupolitinimo jau iejo i auksciausiaji Taska – kulturinio banditinimo-reEVOliucinimo,kaip girtuokleliai poetai ispranasave ant Laisves /alejos/ laisva chunveibiniskumo zirgliojimo epocha,
– stai ir tustinames:
pirmas – Smetona p ag r i o v y j e /Vilniaus centre/
antras=Vytautas didysis kurioj nors /garbingoj/ patiltej
trecias – Vilniaus ikurejas /kur jau pries septynis simtus ir penkiolika metu aprasyta austruose, susirask/ Vytenis, be piliakalnio savojo, bet su peremejo valdziai Gedimino Pilim ant gudu supilto
ketvirtas – Kestutis,lietuvis cia,
penktas – Algirdas, lietuvis ten /kurio du tukstanciai kariu ar po Amzinaja ugnim, ar net mauzoliu prie Maskvos kremlio nuo XIV a. uzbaigos a.a. isisi uzpausti baisiojo teroro mumijos tonazu,
sestas
– TEBUNIE VYTIS, garbiuju ziopliu, Lukiskinio jomarko klounu ir cirku,pramogu bei isvieciu erdviu
t u r e t o j u – v a l d y t o j u palikuonyno i tvarteli, karciamele, kioskyno palapinyna ant rinkos aikstes imarketimui poKGB-istinio paveldo auron “uzslepiamas”, ant lenininio tvaiko is veikianciu LTSR AT ir LKP CK grobuoniu surestu skliautu tebetesiamo uzsistagnavimo,net ir ant prezidenturos TVOJUs /is po Adamkaus garbesnio NE/, savosiso kliompos, patiltes ar patvorio vis “musu deka” niekaip, na niekaip neatrandantis. Bet kuris pagriovys garbingiau nei WC pasones caru muru isniekinto sukileliu auku pagerbimo vietos /caru “TEISMU”/ pastatu su paprospektinimu prosvaiste per LUKISKIU RINKA
…todel tokie “laisvieji ismatos”ir ismeto, is TAVO SESE IR BROLAU “Kulturos vamzdzio” leisdami smelio kultura, agrokultura ar chemija bet kokia bet kaip ie bet kur,
– tad atlek, – is UZ VAMZDZIO apsidairyk kaip “arkitektai” zakaznikai antiTautinio valdymo darkys, “kliombins” Antano SMETONOS, antrojo Lietuvos vadovo /po J.Basanaviciaus/ atminima bei GRUS.
//net nusistebejau, su kuo siejas tas GRUs, GRUsti …negi tikrai balsu “numereliu” traukimo padaras ir visi siandenos padariniai is numireliu komunistines LTRS AT pusrusines duobes /po istorine KOVO 11-osios sale, kas nezino, ar JAU pamirse/ naujojo Seimo rinkimams dar tiek paveikus. Veikia lenin-stalin-gorbacioviska itaka?????
Siurpu, – taip buvusio Lietuvos Tarybos pastato dykroje sumanyt Antano Smetonos ismetima, is aikstes, is visos seneliu, proteviu Laisvosios pries simtmeti atkurtos Lietuvos s u k l e s t e j im o atminties. Manykim, – A.Voldemaro su K.Buga buvusiam destytojui, graiku filosofijos bei kalbos ir demokratines raidos taisykliu bei gyvensenos perkelejui bei itvirtintojui Lietuvos Valstybes klestejimu,
vietu – tinkamesniu /zinoma ne tiek aukstai aukstu,kaip busimojo VYCIO virspaminklinimo erdviu/apstu.
Kur gi. Kur? /Juk ne Vamzdio, – aukstojo Vilniaus didybes, siandienos simbolio – groziu grozio klaust/
Su tokios apimties komentaru praktiškai jau galėtumėt kandidatinę apsigint… Jei lietuvių kalbą nors kiek gerbtumėt…
čia tas isižeidelis, kuris konkursan nepapuolė širdgėlą lieja
Didžiumai Tautos aišku, kad Smetona dėl Vilniaus kaip sostinės Lietuvai nėra niekuo nusipelnęs, kaip ir apskritai Lietuvai. Veikiau atvirkščiai. Antai, interesų prasme politiškai nėra aiškus ir jo tapimas perversmo būdu Lietuvos prezidentu. Kas dėl Vilniaus tai:
1.1918 metų pabaigoje, Smetona, būdamas Valstybės tarybos pirmininku, iš sostinės Vilniaus išvyksta į užsienį, kuriame būna net iki 1919 m balandžo. Labai prieštaringa ir kariuomenei duota komanda 1919 m. sausio 1 d. palikti sostinę Vilnių, nors ji buvo sutelkta Vilniuje ir pasirengusi būtent jam ginti.
2. 1938 metų kovą Prezidentas Smetona kapituliuoja prieš Lenkijos ultimatumą, užuot atstatęs šautuvą, nes tai reiškė Vilniaus pripažinimą Lenkijai, pasityčiojimą iš valstybės suverenumo.
3. 1939 metų rugsėjo 18 d. nedislokuoja Lietuvos karuomenės okupacinės Lenkijos kariuomenės paliktame, niekieno neginame Vilniuje, bet leidžia tai padaryti po kelių dienų 150 km. nuo Minsko atšlepsėjusiai Sovietinei kariuomenei.
Taigi dėl Vilniaus matome veikiau jo nuopelnus Lenkijai, o ne Lietuvai.
Atsižvelgiant į visa tai, sunku suprasti architektus, jų sąjungą dalyvaujančią paminklo Vilniuje konkurse, juk panašu, kad tai dar vienas iš Skvernelio įsiteikinėjimų politikos Lenkijai.
Liūdna, nors Smetonos klomba ar pastalė/užstalė tarsi kokiam “Aibolitui” Rūdininkų skvere irgi ženklas, kiek dugnan rita mus, pradedant MGB-istiškai užvaldyta LRT, ar šiais “Vilnoniais” klaidinimais; negalima brėžt balandžio 4 d. sprendimo (dėl tarptautiškai suprantamesnio atstovavimo figūros, įvardu President of Lithuania, įtakas į valstybingumo pripažinimą artinant),
suplakant net jau sausio pradžioj į Kauną (1919 m.) iš pasipinigavimo Valstybės labui (išgyvenimui) sugrįžusio, nors laikinai “pametusio” vadovavimą Tarybai (ir Valstybei), prezidento.
Patalpintas prie žvakių į viešbutuką, mat Kaune tik keliom valandom tą žiemą elektra būdavo tiekiama, turėjęs nuryt jau po jo, trečiojo valstybės vadovo, Tarybos ir tuomet tapusio, ir vėliau būsimo ilgamečio vadovo Stasio Šilingo paskirtojo ministerio pirmininko Mykolo Sleževičiaus de facto iš po de jure 1918-12-25 vadovavimo naujai Vyriausybei faktą.
Dėka Peterburge veikusio Lietuvių draugijos nukentėjusiems nuo karo šelpti veikos galių,
ir dalyvavimo ten minėtiesėms vadovams (be A.Smetonos, aniems).
Tačiau tai nenumenkina, nesupaprastina garbės, ir būsimo paminklo antrajam Valstybės vadovui deramesnės ir tikrai ateities palikuonių kartoms priimtinesnės vietos nei bet kurio komun-, komun,- ženklinės stribų gaujos šunėko amsėjimas. Amsėtojai gerai, puiku, kad išsiamsėja ir mažiau “nervo” vidinio būsimam stribinimui lieka, tarsi pas kokius lukašenkinius…
Ar Smetona be Prezidentūros, ar Prezidentūra be pagrečiui garbingiausių Valstybės vadovų paminklinės alejos, – tai tik vilniaus ‘bufetinių” erdvių naikinimas bei patyčios.
Lot, rėk ir darkytis tik dėl vienos jo beveik asmeninės (galbūt) klaidos verta, – tik dėl keturių neišvarymo tąsyk iš Lietuvos, nes buvusi vadinamoji viršįtampa politinė sukelta. Jis suvaldė!
Taigi A.Smetonos žmona buvo lenkė!!!
Vienas paminklas Smetonai Vilniuje už tai kad atsisakė Vilniaus krašti, kitą pastatykime Klaipėdoje trio su Urbšiu ir Ribentropu arba kvartetu + Hitleris, už tai, kad atidavė Klaipėdą vokiečiams. Bent turistų srautus pritrauks. Mankurtai valdo šalį.Tegul žydi laisvė!
NEREIKIA TOKIO PAMINKLO!
A. Smetona – tai neteisėtu keliu valdžioje įsitvirtinęs diktatorius.
Tik labai trumpą laiką – maždaug metus – 1919 – 1920 m., jis buvo Lietuvos Prezidentu. O nuo 1926 m. – tai diktatorius ir tai “neužsiskaito”. Jei nėra paminklo Griniui, Stulginskiui, tad kodėl turėtų atsirasti kažkokiam diktatoriui?
Nors aplamai kuo mažiau visokių paminklų reikia. Pvz., Islandijoje, gal ir kitur Skandinavijoje, žmonių pavaerdėmis vadinamų gatvių, mokyklų nerasi. Ir tai puku!
Juo labiau diktatoriui. Ar nors kiek mąsto tie, kurie tokią nesąmonę sugavojo? Juk tai taps neuju nesantaikos židiniu! Vieniems jo labai reikės, kiti – jaunimas ir pan aktyviai protestuos prieš paminklą diktatoriui. AR APIE TAI MĄSTOMA IR KAS TAI SUGALVOJO? Tikrai esu įsitikinęs, kad per tą paminklą turėsime nemažai karštų diskusijų ir pilietinio pasipriešinimo protestų.
TAD REIKALAUJU, KAD PAMINKLAS DIKTAORIUI NEBŪTŲ STATOMAS!
Nusiš..t kaip troliai vadina gatves pas save mumilende. Mes turime savo tradicijas ir darom taip kaip mums patinka. Svarbiausia ką statom. Čia jums įrodymas, kad valdžioje istorinio melo skleidėjai, kurie savo antitarybinei propagandai sustiprinti ir jus mankurtizuoti, stato paminklus fašistų diktatoriui, kurio tauta nekentė.
Gal tautai jis jau buvo pabodęs bet neapykantos nebuvo,kai jo neliko liko tik gražūs atsiminimai.Sovitmečiu viskas kas kokybiška buvo vadinama smetonišku(smetancku).
“TAD REIKALAUJU, KAD PAMINKLAS DIKTAORIUI NEBŪTŲ STATOMAS!”
Bravo!!! Teisybė! Ploju katučių! O aš dar reikalauju, kad būtų nugriauti paminklai Pilsudskiui Lenkijoje ir Ulmaniui Latvijoje. Irgi diktatoriai, irgi valdžios uzurpatoriai. Pilsudskis 1926 m. gegužę net pats organizavo perversmą. Ir tas perversmas buvo kruvinas – 3000 aukų! O 1934 m. susidėjo su Hitleriu ir naciais! Dar ir Petsas Estijoje. Von jų paminklus! Ulmanis su Petsu patys atidavė savo šalis bolševikams! Patys pasirašė atsistatydinimo pareiškimus 1940 m. liepos 21 d. IŠDAVIKAI!
Mes trys – aš, Vilna ir Žermaitis – REIKALAUJAME, KAD LIETUVOS URM NUSIŲSTŲ NOTAS LENKIJAI, LATVIJAI IR ESTIJAI, RRRREIKALAUDAMA NELELSIANT PAŠALINTI PILSUDSKIO, ULMANIO IR PETSO PAMINKLUS TOSE ŠALYSE! Nes Vilna yra atlikusi apklausą, kuri parodė, jog “Didžiumai Tautos aišku, kad Smetona dėl Vilniaus kaip sostinės Lietuvai nėra niekuo nusipelnęs, kaip ir apskritai Lietuvai.” Todėl neturi būti atitinkamų paminklų ir gretimose šalyse, kur diktatoriai irgi niekuo nenusipelnė savo šalims! RRRREIKALAUJAME!
Na, tai lenkų ir latvių reikalas. Gal tie paminklai pastatyti anksčiau, kai apie demokratijos vertybes ir žmogaus teises supratimo buvo mažiau. Pvz., ką tik atkūrus Nepriklausomybę (Latvijoje) ar po socializmo žlugimo (Lenkijoje).
Nežinojau, kad tokie paminklai pas kaimynus yra. Tačiau tai nereiškia, kad turėtumėme elgtis panašiai. Ypač – dabar, kai vis atsakingiau visuomenė žiūri į radikalizmo bei kokio nors fundamentalizmo apraiškas.
Tad neturėtume sekti blogais kaimynų pavyzdžiais. O gal Lietuva tokia šalis, kuri iš visų susirinka kas blogiausia? GERIAU SEKIME GERAIS PAVYZDŽIAIS. Iš Lenkijos gal ir ne, TAČIAU IŠ LATVIJOS YRA KO PASIMOKYTI. Tai žymiai liberalesnė ir išmintingiau valdoma šalis. Joje nebuvo jokių žemės pirkimo saugiklių, joje legalizuota prostitucija (ir valstybė tai reguliuoja bei biudžetas gauna pajamas), joje nėra to lyčių lygybę pažeidžiančio absurdo – šauktinių kariuomenės. Tad iš Latvijos tikrai mums verta pasimokyti, tačiau tik gerosios praktikos.
Es mīlu Latviju, bet jie pas mus atvyksta iš kaimelių užsipirkti maisto. O mes pas juos nusiperkame puikaus ir nebrangaus alaus. O prostitucija pas mus ar draudžiama?
“Pvz., ką tik atkūrus Nepriklausomybę (Latvijoje)”
2003 m. O 2018 m. dar net atnaujino! Ot svoločiai!
Mano draugas vilnietis Kruglodurov irgi kategoriškai nusiteikęs prieš A. Smetonos paminklą Vilniuje. Tik apmaudauja, kad komentaro “po-litovski napisatj ne umeet”. Bet žada prisidėti prie mūsų trijulės – mano, Vilnos ir Žemaičio – iniciatyvos. Būsim jau keturi! 🙂 Tiesa, vietoj Smetonos jis siūlo statyti Vilniuje paminklą Stalinui, nes būtent šis, o ne Smetona, grąžino Vilnių Lietuvai. Manau, Vilna su Žemaičiu pritars ir šiai iniciatyvai./
Kiek po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos prezidentų yra buvę (?) kėpėeses nariais? Pritūpkite ir paskaičiuokite. Tad ko čia stebėtis dėl paminklo ar vėliavos, jei būtent tokia tautos valia po okupacijos ir trėmimų išrinkti būtent tokius? Patriotiškai nusiteikę kaltina eilines policininkes, tarsi jos būtų kaltos, kad buvo štai tokia tautos valia (su visomis iš tos tautos valios išeinančiomis pasekmėmis – tai labai svarbu). Nyku? Labai.
Nepsimesk d…
Dėl manęs gali susirinkti visus balvonus. Jų visur sovietmetyje, o ir po jo buvo pristatyta. Juolab naujų tikrai nereikia.
To Kvankstas
Reikalauju prie šios iniciatyvos prijungti ir mane. Būsime penki !
Tik dėka Stalino tuometinės tarptautautinės politikos , Lietuvai gavo Vilniaus kraštą. Ar tai gerai , ar tai blogai ” Alko ” istorijos specialistai gali atsakyti.
Bet abejoju ar reikalingas jam paminklas. Jo garbei buvo pavadintas vikšrinis traktorius ” Сталинець ” , nukopijuotas nuo amerikonų Caterpillar D-7 1938 m laidos , gauto lendlizu per karą ir dar puškantis Lietuvos karjeruose ir laukuose.
Gavo???
Truputį jums iš Wikipedijos , kad negalvotumėte , kad už viską Sovietai auksu sumokėjo.
Lendlizas (angl. lend-lease) – JAV karinių tiekimų programa Antrojo pasaulinio karo metu. Tai karinės technikos nuoma ir karinių žaliavų, degalų, šaudmenų ir kitų materialinių išteklių nuoma, perdavimas ir pardavimas D. Britanijai, TSRS, Kinijai, Prancūzijai ir kitoms antinacistinės koalicijos narėms.
O Lietuva LABAI brangiai sumokėjo už tai, kad ATgavo tai, kas jai PRIKLAUSĖ – Vilnių ir Vilniaus kraštą, kuriame aisčių gentys gyveno tūkstantmečius iki to, kol slavai į šias platumas atsikraustė, kol iš jų, susimaišiusių su vietos aisčiais, tautos pradėjo formuotis. Už šio krašto atgavimą sumokėjo žymiai didesnėmis teritorijomis, kurias Stalinas slavams (BY ir PL) ,,prisiuvo”, o rusams dar ir ,,Kaliningrado sritį” sukūrė.
Neiko nesuprantu . Jei jūs ” aistė ” , tai kodėl ne aisčių kalba rašote komentarus ?
Atsikraustė slavai , susimaišė su aisčiais , o žemės lietuvių ?
Dabar? – Ne, ne tik lietuvių, bet ir latvių. Deja.
Deja tik tiek žemių ir tautų išliko iš didžiuliuose Europos plotuose gyvenusių gausybės aisčių genčių (vėliau baltais pavadintų).
Na, o mes šiandien nesame labai tikslūs kalbėdami apie mūsų senovę, tų laikų gentis, todėl paprastai vietoje aisčiai (baltai) sakome lietuviai.
Vietoj Smetonos paminklo reikia Vilniaus centre pastatyti vikšrinį traktorių “Stalinec”! Su užrašu.
Drg. Kruglodurovo vadovaujami, mes (Vilna, aš, Žemaitis ir jūs) surengsim piketą prie Vyriausybės rūmų. Pagrindinis šūkis bus paimtas iš drg. Vilnos: “Šalin Smetoną iš Vilniaus! Jis nenusipelnė nei Vilniui, nei Lietuvai!” Net pliažo neįrengė Lukiškių aikštėj! O drg. Kruglodurovas paaiškins žurnalistams, kuo Vilniui nusipelnė drg. Stalinas.
Apipaišys dar vaivorykštės spalvomis dar tą traktorių .
Dabar paskaičiau komentarus ir pradėjau abejoti.
O gal gerai tas paminklas A. Smetonai Vilniuje ? Vistik istorinė asmenybė. Vieniems blogas , kitiems geras.
Pavydžiui poroje su kitu Antanu . Tas kitas Antanas buvo geras tiems kuriems A.Smetona blogas , o blogas tiems , kam A. Smetona geras.
ASMENIŠKAI MAN BŪTŲ GĖDA DALYVAUTI TOKIOJE KOMISIJOJE IR SAVO PAVARDĘ TAIP “ĮAMŽINTI”
Tad gerb. (kol kas) kosijos nariai – pagalvokite, ar pakankamai pilietiška ir garbinga dalyvauti komisijoje, kurioje turėtų būti sprendžiama dėl paminklo diktatoriui staybos.
asmeniskai man butu geda jei dalyvautumete tokioje komisijoje (geriausia kada tokiose komisijose dalyvauja suprantantys praeities vert ateiciai) ir iamzintumete savo pavarde, likite gal geriau anoniminiu liberaliu zemaiciu..
Suprantama, kad tokiu dalyvavimu ir Architektų sąjungai garbė nedaroma. Juolab, kad apskritai Smetonos prezidentame įžvelgti naudą Lietuvai, lietuvybei sunku…
Gal Nr.3 yra tinkamiausias. Dar ir 4 būtų geras, jeigu iš veido būtų panašus ne į Pilsudskį, o į Smetoną.
Vilniečiai,atiduokite Smetoną Laikinajai Sostinei.Jis Kauno veidas ir tiks Laisves alejoje ir sėdintis ir stovintis..O jei norite įkišti tarp stalininio chruščiovinio laikotarpio statinių,tai tas pats ,kas ir pliažas prie nukankintų senelių vietos ,nes klesti mankurtizmas .Na,o jeigu Vilnius nori įamžinti signatarą,tai prie J.Basanavičiaus prisėsti galėtų…bet tik senamiestyje.
Kaune Prezidentūros sodelyje yra visų Nepriklausomos Lietuvos prezidentų paminklai, ir jie nesipyksta, ir lietuviai dėl jų nesipyksta 🙂
Man net klausimas “pakilo”. Gal daug kas nežino kur randasi Kaunas, o tuo labiau Prezidentūros sodelis. Teisingai. Ten yra paminklai Lietuvos prezidentams. Kaune tokio plaukų rovimo nebuvo. Praeities nepakeisi. Blogesni ar geresni Lietuvos prezidentai , bet jie buvo. A. Brazauskui (kuris, mano manymu, neturėjo būti prezid.) dar gyvam būnant , Kaišiadoryse vid. m-klą, tovar išči bolševiki , jo vardu pavadino. Dar ne pabaiga. Tovar išči bolševiki buvo suradę ir kažkokį durniuką seniūnaitį, kuris buvo “iškėlęs iniciatyvą” , kad Kaišiadoris reikia pervadinti Brazausko vardu. Džiaugiuosi – tovar išči pralaimėjo.
“Gal daug kas nežino kur randasi Kaunas”
Dar vis randasi? O aš maniau, kad jis jau seniai atsiradęs. Va grybai po lietaus tikraii randasi, atsiradinėja.
Prie Smetonos!
Čia atkreiptinas rinkėjų dėmesys dar ir į tai, kad paminklo statymas yra organizuotas Skvernelio iniciatyva, už Vyriausybės lėšas ir prieš pat rinkimus. Paminklas statomas ne Vyriausybės rūmų valdoje, o viešojoje erdvėje. Skvernelis, regis, “valstiečių” sąrašo lyderis. Taigi akivaizdu, kad tai galima priskirti “valstiečių” rinkimų reklamai už valstybės lėšas. Tai štai kas darosi “valstiečiams” ir Nausėdai valdant. Visiška savivalė valstybės valdžių veiksmuose. LRT tyrimų skyrius “miega”, o derėtų pasidomėti ar teisėtai ir nesavanaudiškai šiuo atveju buvo panaudotos Vyriausybei skirtos biudžeto lėšos.
Gal geriau butu untra paminkla
Karaliui Gediminui sukurti…
Gediminai šposiji . Jei du paminklai stovės, vienas kunigaikščiui, kitas karaliui aš pasimesiu . Nežinosiu prie kurio Gedimino jurginų padėti.
Gedimino tuometinis statusas buvo karalius, o ne joks ten kunigaikštis! Kunigaikštis, kad ir didysis (ar didžiausias) turėjo būti pavaldus kažkokiam suverenui. Taip? Tai kokiam suverenui buvo pavaldus Gediminas? Taigi. Gal, kaip sakoma, būkim biedni, bet teisingi?
Viskas teisingai Tamstos surašyta. Bet dabartinis paminklas Gediminui Vilniuje užvardintas , kaip didesniam, mažesniam ar kam nors priklausomam – kunigaikščiui.
Manau būtų pigiau pakeisti užrašą , nei “butu untra paminkla
Karaliui Gediminui sukurti…”
Taip išeina kad rusų caras ne karalius,ordos chanas mongolams ne valdovas,cezaris taip pat vasalas pavaldus kažkokiam suverenui…
Nemaišyk, Tamsta, kaip sakoma, miltų su tiltais! ?
P.S. Ir dar kartą atidžiai perskaityk mano pirmąjį komentarą.
Perskaičiau bet lieku prie savo nuomonės,kunigas yra kunigas o Didysis Kunigas=Karalius.
Balsuoju už “Kabinetą” arba “Juostą”
Tik nepamirškit atraitytų kelnių ir upelio.
Ir dar apačioje parašyti, kad šis “didžiavyris” Seima išvaikė. kai kam tai labai patiks…
Balsuoju už 622522
Balsuoju už knygą Nr.2 622522.
Nauja ir modernu
Nr. 2. 622522
Vieta – visiškai netinkama. Kodėl ten, galima spėlioti, o gal net ir atspėti.
Gal labiau tiktų Kybartuose, Lieponos upelio pakrantėje?
O tau vis dar skauda kaip jis išslydo iš jūsų nagų,ne kaip Latvijoj ir Estijoj…
622522 – super gera idėja! Labai palaikau ir tikiuosi, kad įvertinsite Gediminą Sakalį, kaip nuostabų architektą.
Taip taip, būtinai įvertinsim 🙂
Besalygiskai 622522 – lengvas, iskaitomas, ne banalus vaizDavimas (ant pjedestalu, monumentaliai ir uzgoziant erdve kaip kiti), derantis aplonkoje tiek architwkturiskai, toek urbaniatiskai, kukli menine israiska tik sustiprina Ziurovo vaizduote – taip ir turetu buti pildomos viesosios erdves.
Geriau su iki kelių atraitytomis kelnėmis. visiems primins, kai per upelį bėgo.
Bet ne tai svarbiausia. Diktatoriams iš viso paminklai negali būti statomi. Tad net kalbos apie tai būti negali.
IR DIDŽIULĖ GĖDA TEIMS, KAS PRIE JO ATSIRADIMO PRISIDĖS. Įsiamžinsite istorijoje iš blogiosios pusės. Nors, gal tokio paminklo ir netasiras. Progresyviau mąstantis Vilniaus jaunimas, manau, tam įvykti neleis.
O ir atsakingi politikai turėtų vengti kaitintinti aistras visuomenėje. Kam tai naudinga? Tikrai ne Lietuvai…
nepersistenk, nabageli… turejo savo noru i konslageri isvaziuoti? gaila kad nepapuole i nagus budeliams ir nebuvo supudytas kalejime… kaip simboliska… prezidentas pudomas kalejime, o jo salis ‘savanoriskai’ juda ‘sviesaus rytojaus’ linkui. tikrai pakelia tam tikro kirpimo zmonems saviverte, o cia matai, pabego. nesileido ir nepasidave!!! ajajai. cia kaip is to romano, kur kolekcionavo kapinese karininkus… cia prezidentu kolekcija 🙂 o vat vienas nesileido, ir kolekcija jau nepilna. obydno, suprantama
geda tik tokiems kaip tamsta. ir jei ‘kaitinti aistru’ nereikia, tai ir nekaitinkite. jaunimas tikrai nera toks bukas kaip jus bandote cia vis prakisti, nors kada tokie kaip jus jiems smegeneles plauna-labai nemalonu. dziugina tik tai, kad prie visu neprieinate, be to ‘liberalizmo liga’ normaliems zmonems greitai praeina, o jaunyste taip pat turi ta savybe- greitai praeina.
užkėlė many UNTANĄ ant stulpų, kad veižėtų mano šiknon, apstatė medžiais prieš nosį ( ištrintais vaizduose), aptvėrė rausvo sovietinio granito aptvaru kaip tvarte prieš komunistų buvusį namą. Pasodino, kad sėdėčiau ir dar dirbčiau?-kiek galima, kurkit Lietuvą patys. O dar ir su žmona turėsiu atsisėdęs kažkam kažin ką pasakoti, o vaikai aplink bežaisdami nuo pakylos virs? Imkit mane kaip knygą ir skaitykit, ir iš visų pusiu veižėdami prisiminkit. Ir įspirti galėsit, jei kojos negaila.
Smagu skaityt!
Mes su Žemaičiu jau sutarėm dėl piketo. Vilna irgi prisidės. Kad abiem nebūtų gėdos. Ponas Kruglodurov ragina piketą rengti kuo greičiau. Jis net plakato projektą buvo man parodęs: “Von Smietuona iz Vilna! Nie nusipialnie ni Vilnai, ni Litvai! Būva diktatoras!” Na, žinoma, korektūrą aš pataisysiu.
Bet tekstas atrodo geras. Ar ne, Vilna ir Žemaiti?
Ne, nesutarėm.
Ir jei bus piketas ar demonstracijos – tai tikrai ne jūsų surežisuotos 🙂
Nesvarbu, kieno surežisuotas. Svarbu, kad mudu dalyvausim. DIKTATORIUI PAMINKLAS – NE! Bjaurybė, Seimą išvaikė! Tiesa, Kaune, ne Vilniuj. Turbūt ir dabartinį Seimą būtų išvaikęs.
Perspėsiu Kruglodurovą, kad į piketą nelįstų. Tegu atrodo, kad tai patys lietuviai sugalvojo ir surengė. Vieną iš kalbėtojų pasiūlysim Žemaitį.
Tačiau dėl paminklo K. Ulmaniui Rygoje mūsų nuomonės išsiskyrė. Ponas Kruglodurov sako, kad nereikia latvių spausti tą paminklą griauti. Tai kas, kad buvo autokratas. Užtat užėjus Kruglodurovo tėvynainiams ir bendraminčiams, Ulmanis liko Rygoje ir pats raštiškai patvirtino savo valstybės perdavimą ir savanoriškai atsistatydino. Vien už tai jis vertas paminklo.
O Smetona, sako Kruglodurov, buvo ir liko svoločius. Siūlė priešintis Raudonajai armijai, o kai kiti nepritarė, pabėgo iš savo šalies. O juk galėjo sulaukti RA ir tvarkingai, “sobstvennoručno” pasirašyti atsistatydinimą, kaip tai padarė Ulmanis ir Petsas. Vienintelio Smetonos parašo trūko ir trūksta. Tai už ką jam paminklas, klausia Kruglodurov.
Ponui Kruglodurov labai patiko Žemaičio siūlymas pavaizduoti Smetoną paraitotom kelnėm brendantį per upelį. Juokėsi net iki ašarų.
🙂
stiliuko tamstai galima tik pavydeti… o kada i tai iterpiama ir ‘karti tiesa’ – dar linksmiau skaityti. o ir tamstos draugas Kruglodurov matosi ‘ne is kelmo spirtas’, nusimano siek tiek politikoje… 🙂
Aš ketinu tiesiogiai supažindinti p. Žemaitį ir p. Vilną su p. Kruglodurovu. Akis į akį. Nes jų požiūriai į A. Smetoną ir į paminklo statymą Vilniuje yra identiški. Trise jie daug gali nuveikti. O aš kukliai pasėdėsiu nuošaliau, juos stebėdamas 🙂
Už knygą 622522. Tikrai kažkas tai naujo ir įdomaus. Kiti “sumanymai” niekuo nesiskiria nuo visų kitų, jau stovinčių gatvėse… 🙂
Trečias
Arba ketvirtas.
O kiti tai šlamštas kažkas, į skulptūras nemanašu, bet į liberalų išsidarkymą panašu.