
Dėl sostinėje praūžusios audros liepos 21 d. šalies vaistinės neturėjo galimybės aptarnauti elektroninių receptų. Vaistininkai teigia susiduriantys su skirtingais klientų atsiliepimais ir dėkoja gyventojams už supratingumą. Neaptarnaujami 99,7 proc. receptų, vaistai buvo parduodami tik tiems, kas turi popierinę recepto versiją.
Pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ vaistinės vadovė Laura Gogienė pasakoja, kad sunkiausia yra vyresnio amžiaus asmenims paaiškinti, jog tai sisteminis gedimas.
„Receptai dažniausiai išrašomi rimtoms lėtinėms ligoms gydyti, todėl vaistinėje negalime pateikti ir alternatyvos, tam tikrų vaistų be recepto. Pasitaiko atvejų, kai galime pasiūlyti vaistų nuo skausmo ar kitus negalavimo simptomus gydančius preparatus, tačiau elektroninių receptų aptarnauti neturime galimybės. Apmaudu, kad klientai negali gauti ir popierinio varianto, nes patekti į gydymo įstaigas vis dar sudėtinga, dažniausiai pacientai konsultuojami telefonu. Laukiame akimirkos, kai sistema vėl veiks, tuomet tiems, kurie paliko savo kontaktus, pranešime, kad galime juos aptarnauti“, – sako atstovė.
Pasak vaistininkės, tai nėra pirmasis sistemos gedimas, tačiau toks ženklus pastebėtas jau seniai. Vidutiniškai per dieną vaistinių tinklas sulaukia 8000 klientų su elektroniniais receptais.
Kada mūsų „elitas” pagaliau pradės skirti reikiamą dėmesį strateginėms funkcijoms? Kodėl tiek daug objektų įrengti taip, kad vos vieną jų atitinkamai „pakibinus” pusę valstybės gali išjungti? Šiuo atveju kalba apie duomenynus – kodėl jie nedubliuojami??? Juk, vienam išsijungus, turi tuoj pat įsijungti atsarginis! O dar vienas turi būti nenaudojamas, kad pagal jį galima būtų patikrinti ir atstatyti gedimų metu prarasti arba iškraipyti duomenys.
Kas priėmė ryšio įrengimo darbus? Kieno parašai liudija, jog viskas gerai – ir iš montuotojų, ir iš IT specialistų pusės? Kaip gali būti, kad lietus užliejo? Ar nežino, jog Lietuvoje lietūs „pasitaiko”? Kokios pavardės tų specialistų ir kokia jų ASMENINĖ ATSAKOMYBĖ?
Dar Nepriklausomybės pradžioje negalėjau atsistebėti piršte pirštu plevėsišku požiūriu į viską, kas susiję su valstybės saugumu. Tai mums kariuomenės nereikia, nes „mes taikūs žmonės, mes nieko nepulsime”, tai VISKĄ į privačias rankas galima perduoti, nes tai „saugu”, tai tuo, tai anuo valstybė nebeturi rūpintis. Jeigu viską kitiems perduoti, tai kam mums tie politikai, vyriausybė, Seimas bei valstybė, kam tokios išlaidos jiems išlaikyti? – Laisva rinka „viskuo pasirūpins”…
Kiek ši sistema kainavo? Ir taip ji „veikia“? Vėjas papūtė, lietus palijo, sušlapo ir sustojo? O prie rūko veikia? O sningant veikia? O, jei „Žalgiris“ kada pralaimės, veiks? Ar gali susijaudinus sustoti? Tai kiek vis tik kainavo šis elektroninis reikalas?
Čia autorių duetas pasistengė – ir tie, kur vamzdžius klojo, ir tie, kur sistemą kūrė, derino.
Tai jau tradicija nuo pat pradžios – kai tik užsakymas valstybinis, susidaro toks įspūdis, jog vykdytojais buvo pakviesti biurokratų penktokėliai vaikai. Nėra buvę, kad visos įmanomos situacijos būtų numatytos.
visko suskaitmeninimas bus dar labiau plečiamas iš neuždirbtų milijonų, taip pažadėjo prezidentas po es derybų… tai bus ir 5G ryšys, ir nesustabdoma visų sričių centralizacija bei kompleksiškai vykdoma visuotinė vakcinacija – čipizacija… elektroninė globalizacija pavers žmones valdomais biorobotais, prišauks ligas… mistinis vamzdžio trūkimas strateginėje duomenų bazėje galbūt yra ženklas, kad reikia sustoti, permąstyti elektroninių planų plėtrą, nes ir biblijoje užkoduota, kad WWW – šėtono demoniškas ženklas…