Balandžio 30 d. Seimas įteisino priemones, kuriomis siekiama padėti kultūros sektoriui, dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) sukeltų priežasčių susiduriančiam su dideliais sunkumais.
„Vartotojų ir paslaugų teikėjų interesų pusiausvyros išlaikymas šiuo atveju tampa ypač svarbus, nes masinių renginių organizavimo nemokumo atveju neigiamas pasekmes patirtų ne tik renginių organizatoriai ar bilietų platintojai, bet taip pat darbuotojai, kurie dirba šiame sektoriuje ir, be abejonės, vartotojai, kurie galbūt ir neatgautų savo pinigų“, – pristatydamas teisės akto projektą sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
Pasak ministro, įstatyme prioritetas yra teikiamas vartotojo ir paslaugų teikėjo susitarimui dėl kitos – vėlesnės – renginio datos. Renginys turėtų įvykti ne vėliau kaip po 12 mėnesių nuo renginio ir susibūrimų draudimo panaikinimo.
Įstatyme įtvirtinta, kad kai renginys neįvyksta dėl karantino metu nustatyto draudimo organizuoti renginius ir susibūrimus, paslaugų teikėjas per 30 dienų nuo šio draudimo panaikinimo turi teisę nustatyti vėlesnę renginio datą. Renginys turi įvykti ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo karantino metu nustatyto draudimo organizuoti renginius ir susibūrimus panaikinimo.
Kai vartotojas nesutinka su paslaugų teikėjo nustatyta vėlesne renginio data, paslaugų teikėjas už neįvykusį renginį ne vėliau kaip per 30 dienų kompensuoja vartotojui suteikdamas kuponą, kurio vertė yra ne mažesnė kaip už bilietą sumokėtų pinigų suma, netaikydamas vartotojui jokių papildomų mokesčių. Kuponu vartotojas gali apmokėti bilietų į būsimus to paties paslaugų teikėjo organizuojamus renginius kainą ar jos dalį.
Jeigu vartotojas kuponu neapmoka bilietų į būsimus to paties paslaugų teikėjo organizuojamus renginius kainos ar jos dalies per 12 mėnesių nuo kupono suteikimo dienos, jis turi teisę reikalauti, kad paslaugų teikėjas ne vėliau kaip per 14 dienų po šio termino pabaigos grąžintų vartotojui kupono vertę atitinkančią pinigų sumą.
Jeigu paslaugų teikėjas ne vėliau kaip per 30 d. nesuteikia vartotojui kupono, privalo grąžinti vartotojui už bilietą sumokėtą pinigų sumą ne vėliau kaip per 14 dienų nuo vėlesnės renginio datos.
Kai paslaugų teikėjas nenustato vėlesnės renginio datos, vartotojas turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinta už bilietą sumokėta pinigų suma ne vėliau kaip per 14 dienų nuo nustatytos paslaugų teikėjo teisės įgyvendinimo laikotarpio pabaigos.
COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) sukeltų pasekmių poveikio vartojimo sutarčių dėl renginių organizavimo paslaugų teikimo vykdymui įstatymas priimtas už balsavus 100 Seimo narių, nė vienam nebuvus prieš, vienam susilaikius.