Kovo 13-ąją paskelbus neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą piliečių registraciją, į Lietuvos diplomatines atstovybes kreipėsi 5994 piliečiai. Kovo 25 dienos duomenimis, su Lietuvos įstaigų, kitų ES valstybių pagalba ir savarankiškai į Lietuvą grįžo 5131 asmuo.
863 piliečiai vis dar norėtų grįžti į Lietuvą, iš jų – 241 ES/EEA valstybėse ir Jungtinėje Karalystėje, 367 – Azijoje ir Okeanijoje, kitur pasaulyje – 255.
„Piliečiams pagalbą šiuo laikotarpiu teikėme sutelkę visos diplomatinės tarnybos pastangas. Nuolat informuojame apie atsirandančias skrydžių galimybes, ieškome visų galimų likusių maršrutų, įskaitant kitų ES valstybių repatriacijos skrydžius. Atstovybės užsienyje ne tik registravo ir konsultavo piliečius apie grįžimo į Lietuvą galimybes, bet ir bendravo su aviakompanijomis, oro uostais, pasienio tarnybomis, stengdamiesi operatyviai išspręsti piliečiams kilusias judėjimo problemas. Tai – tik keli pavyzdžiai, kas buvo padaryta ir kas vis dar daroma“, – sakė ministras Linas Linkevičius.
Neliko nuošalyje ir užsienio lietuviai – į ministeriją kreipėsi beveik 200 įvairiose valstybėse gyvenančių lietuvių ar lietuvių kilmės žmonių, kurie išreiškė norą padėti užsienyje užstrigusiems Lietuvos piliečiams.
Užsienio reikalų ministerija kartu su Susisiekimo ministerija suorganizavo 16 repatrijavimo komercinių skrydžių, kuriais iš viso parskrido 2306 asmenys. Dar planuojami du tokie skrydžiai, dėl kitų dviejų poreikio vyksta apklausa. Vėliau specialūs skrydžiai būtų organizuojami nebent išimties tvarka, jei kažkurioje užsienio šalyje liktų daug įstrigusių lietuvių.
„Galimybių grįžti į Lietuvą reguliariais maršrutais lieka vis mažiau – pagrindiniai skrydžiai arba jau įvyko, arba yra jau suplanuoti. Piliečius, turinčius tinkamas gyvenimo sąlygas ir nesant būtinybės skubiai grįžti namo, skatiname svarstyti galimybę karantino laikotarpiu pasilikti buvimo valstybėje. Žinoma, tiek ministerija, tiek Lietuvos diplomatinės atstovybės, kartu su kitomis institucijomis ir toliau dirbsime kartu, kad norintys grįžti piliečiai pasiektų Lietuvą nepaisant to, kad judėjimas Europoje ženkliai apsunkintas“, – pabrėžė ministras.