Rytoj, birželio 29 d., Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio vadovaujama delegacija išvyksta į Lenkiją, kur dalyvaus Liublino unijos 450 metų minėjimo renginiuose ir ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Didžiojo kryžiaus Seimo Pirmininkui V. Pranckiečiui įteikimo iškilmėse.
Birželio 30 d., sekmadienį, Seimo delegacija atvyks į Liubliną, kur 10 val. dalyvaus šventosiose Mišiose Liublino arkikatedroje, padės gėlių prie Liublino unijos paminklo.
12.30 val. Liublino Kultūrų susitikimo centre įvyks iškilmingas Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato bei Lietuvos Respublikos Seimo Parlamentinės Asamblėjos delegacijų susitikimas. Susitikimo dalyvius pasveikins Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato delegacijos vadovė, Seimo vicemaršalka Malgožata Gosievska (Małgorzata Gosiewska) ir Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos vadovas, Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.
Susitikimo metu bus analizuojamas Liublino unijos paveldas. Pranešimus tema „Ko semiamės iš Liublino unijos paveldo šaltinių šiandienos lenkų ir lietuvių santykiuose?“ skaitys Lenkijos ir Lietuvos Parlamentinės Asamblėjos nariai Tadeušas Azievičius (Tadeusz Aziewicz) ir Arūnas Gumuliauskas.
14.45 val. Kultūrų susitikimų centre įvyks iškilmingas posėdis „Liublino unijos 450-osios metinės. Liublino unijos paveldo europinė reikšmė šiuolaikinėms tautoms ir valstybėms“. Jo pradžioje sveikinimo žodį tars Lenkijos Respublikos Seimo Maršalka Marekas Kuchcinskis (Marek Kuchciński), kalbės delegacijų vadovai.
Posėdžio metu numatomos diskusijos ir dalyvių pasisakymai šiomis temomis: „Kokia buvo Liublino unijos nauda Vidurio Europos valstybėms, tautoms ir piliečiams?“, „Ar galime kalbėti apie Liublino unijos įtaką Europos Sąjungos bei Vidurio ir Rytų Europos vystymuisi?“, „Ar Liublino unija gali būti istoriniu pavyzdžiu šiandieniniam bendradarbiavimui regione (Kaimynystės politika/Rytų partnerystės 10-osios metinės, V4, V4 plius, Vidurio Europos iniciatyva, Baltijos Jūros Valstybių Taryba/Baltijos jūros regiono strategija)?“, „Kokios yra šiuolaikinės svarbiausios vertybės, egzistuojančios Liublino unijos tradicijoje?“
Liepos 1 d., pirmadienį, 11.30 val. Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui Varšuvoje, Lenkijos Respublikos Seime, bus įteiktas ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Didysis kryžius.
Lietuvos kaimieciai visada buvo subinlaiziai, is ju greiciau atimsi vaika nei traktoriu, nes traktoriukas darbui reikalingas, o vaiku prisigimdysi. Vergiskos dusheles. 🙂 dar vienas nuopelnu lenkijai kavalierius, traktoristas is kolchozo tarybinis leninietis 😉 Kiek ju jau yra?
??
Tokių “kolxoznikų- lenincu” Lietuvoje priskaičiuočiau apie 40 %. Net jie žmoniškai negali paaiškinti, ką reiškia “man prie ruso buvo geriau”. Manau , kad tai nemažai.
Amžinai vienišuoliaujanti Lenkija, kaip ir susirado sau kompanioną, nelyginant kadaisia Jogailą, “valstiečių” Pranckiečio kauniškiečio asmenyje… O kas gi kitos be Lietuvos yra tos Lenkijos karūnos “obojgos narodos”?… Iš informacijos apie 450 -ųjų metinių minėjimą atrodytų, kad apskritai nėra aišku ką ta “obojga” reiškė, kokia kalbos dalimi yra pats šis žodis, kas per “narodai” bevardžiai ir iš kur joje radosi… Antai, Lenkijos Valensa Lietuvos ordino nepriėmė, o štai Pranskietis Lenkijos ordiną ima… Seimo rinkimai artėja, Lenkijos ordininkų Lietuvos valdžiose daugėja, patriarche Basanavičiau, kelkis…
Patikslinsiu – susirado sau į kompaniją ne naujajį Jogailą, o greičiau naujajį Žygimantą Augustą.
Niekas tiek neturi kompromato Lietuvos karo maro mafijai , kaip lenkų slaptoji tarnyba – kas nešokinės ?
Liublino unija 1569 metais – Lietuvos valstybės gangrenos pradžia, pirmas žingsnis link karsto 1791.05.03.
Lietuvos valstybės(karalystės) de jure nebeliko jau po Krėvos unijos, o ir praktiškai – tuojau po to, t.y. po Horodlės (1413 m.) sutarties. Kuomet unijos sutartimi į Lenkijos karalystę įmauta, sukišta (aplicare) buvusi Lietuvos karalystė tapo kunigaikštystės statuso struktūra, t.y. kitos valstybės suvereno – Lenkijos karalystės vidumi, pavadintu LDK.