Pirmadienis, 30 birželio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Nuomonių ratas Lietuvos kelias

V. Vyšniauskas. Mums pasisekė, kad Vilnius – Europos prostitutė

Vytautas Vyšniauskas, www.propatria.lt
2018-08-13 15:37:55
10
V. Vyšniauskas. Mums pasisekė, kad Vilnius – Europos prostitutė

V. Vyšniauskas | A. Kuliešio nuotr.

V. Vyšniauskas | A. Kuliešio nuotr.
V. Vyšniauskas | A. Kuliešio nuotr.

Vilniaus kaip G taško reklama pataikė į dešimtuką, – rašo Bernardinai.lt.

Žinoma, parafrazuoja Vokietijos televiziją „Stern“, bet pateikia kaip neutralų faktą.

Antraštės skelbia, kad reklama užkariavo pasaulį.

Tiesa, antraštę sugalvojo reklamos autoriai, kurie savo puslapyje patys pristatė statistiką ir užsidėjo tokią antraštę, kurią katalikiškas (!) portalas tiražuoja. Nieko, puikybė dar niekam nepakenkė.

Žinote, labai lengva užkariauti pasaulį, kai jis ne tik nesipriešina, bet ir yra besąlygiškai atsidavęs – ištvirkęs – sąjungininkas.

Nesuprantu šito krykštavimo, tarsi tai rodytų kampanijos sėkmę, kuria kas nors abejojo. Buvo akivaizdu, kad bus tarptautinis skandalas, o kontroversijos suksis per visas pasaulio žiniasklaidas. Kažin ar kas nors dėl to apskritai turėjo abejonių.

Reikalas ne tas, kad esame „konservatyvi“ ir „tamsi“ visuomenė, kuri, „kaip ir sovietmečiu“, bijo kalbėti apie intymius dalykus. Problema net ir ne tai, kad mūsų krašte vis dar daug taip vadinamų nevykėlių davatkų, kurios išsigąsta vien nuo žodžio „seksas“.

Mokykloje būdavo tokios merginos, kurios, kaip čia švelniau pasakius… – visiems „duodavo“. Vadinamos jos būdavo įvairiai, dažniausiai žodžiais iš „š“ ir „k“ raidžių, variacijų daugiau nei po vieną. Apie jas žinodavo visi, gandai eidavo labai plačiai, pasiekdavo ne vieną rajoną. Tik abejoju, ar toms merginoms nuo to būdavo geriau. Nebent toms, kurios imdavo pinigus, nes tada klientų padaugėdavo.

Reklamos sėkmę puikiai apibūdina ne kartą išsakyta mintis, kad kai nebeturi ką pasiūlyti – siūlai G tašką. Sėkmė garantuota: tai paaiškina ir karjeras per lovą, kurias daro nevykėliai, daugiau neturintys kuo pasigirti savo gyvenime, išskyrus mėsai paruoštą savo kūną.

InternetSafey101 2016 m. duomenimis, 30% viso interneto turinio sudaro pornografija, kurios puslapių lankomumas kas mėnesį viršija „Amazon“, „Netflix“ ir „Twitter“ mėnesinį lankomumą kartu sudėjus.

Šiuolaikiniame pasaulyje galioja universali taisyklė: jei nori dėmesio, imkis sekso temos. Nuo atviros pornografijos šitas pasaulis jau pavargęs, ji nebejaudina, todėl ieškoma atviriau prieinamų, bet uždariau pateikiamų formų: Erikos L. Džeims (Erika L. James)„erotiniai“ romanai, šlapius sapnus sapnuojantiems savo fanams nuo scenos nužengusi užpakalį čiupinėti leidžianti ir jį kratanti Miley Cyrus, vis labiau iššaukiantys „žvaigždučių“ rūbai, debiliški straipsniai pirmuose puslapiuose apie taisykles, kaip pasiekti didįjį O, ar atskleidžiantys kokias nors „paslaptis“, „ko slapta trokšta visi vyrai“, „ką privalote žinoti apie moterų sekso pomėgius“ ar Vilniaus kaip G taško reklama yra tie patys pigūs būdai daryti didelius pinigus proto, padorumo ir subtilumo sąskaita.

Vilnius yra Europos paleistuvė – tai pats švelniausias, kokį tik įmanoma sugalvoti, reklamos potekstės vertimas į žmonių kalbą. Globali reakcija šiuo atveju yra ne tik garantuota, bet ir absoliučiai neišvengiama.

Nesiimu spręsti, kiek kvailumo reikia, kad tokią reakciją pateiktum kaip reklamos sėkmės įrodymą. Dalis reklamai besipriešinusių žmonių kaip tik ir priešinosi, nes žinojo, jog tai turės pasaulinę reakciją, ir jie nenorėjo, kad jų mylimas miestas būtų pateiktas kaip Europos prostitutė.

Reklamos potekstės, klipukai ir antraštės duoda labai aiškią užuominą, kad Vilnius yra kaip prezervatyvas: tu gali juo pasinaudoti tam, kad patirtum čia ir dabar malonumą, bet po to galėsi be jokių problemų jį panaudotą tiesiog išmesti.

Ši reklama yra tarptautinė gėda, ir todėl kuo masiškensė, tuo blogesnė. Kad reklama gerai padaryta savo iškrypusiose ribose ir kad sulauks daug dėmesio, visada buvo akivaizdu.

Įsivaizduojate savijautą žmogaus, kurio dukra, mama ar kitas artimas ir brangus žmogus turi paleistuvės įvaizdį? Taip dabar jaučiasi didelė dalis savigarbos nepraradusių vilniečių ar miesto gyventojų.

Man asmeniškai gėda ne už Vilnių, o už jį taip pateikiančius žmones. Man yra liūdna ir skaudu. Pikta. Nes Vilnius nėra paleistuvė. Kad ir kaip jį stengiamasi tokiu padaryti – jis visais būdais prievartaujamas ir kastruojamas: tai šiltnamiai ir kitokie stikliniai unitazai statomi centre šalia istorinių bažnyčių, tai valstybinė Lukiškių aikštė sutraumuojama įrengus krūvą šlaplių, po kurias į besiduodančias mergaites ir paaugles varvina seilę rankas įtartinai beveik užsikišę senstelėję pedofilai, tai sunkiasvoriai vazonai tampomi gatvių užtvėrimui su dūmuose springstančiais furgonais, tai grotažymėmis bandoma virtualizuoti viską, tie kliedesio ženklai prie prezidentūros nusileidžia tik Užsienio reikalų ministerijai, kuri grotažymes užsidėjusi virš savo įėjimo.

Ne, Vilnius yra ne parsidavinėjanti paleistuvė, kurios mentalitetą nešasi reklamos kūrėjai ir rėmėjai, o pardavinėjama ir prievartaujama auka, kurią reikia tik užjausti ir mėginti gelbėti.

Amžina gėda šitiems suteneriams, kurie sugalvojo išprievartauti Vilnių.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Ryga ir Talinas pateko į 2018-ųjų išmaniausių miestų 50-tuką, Vilnius – ne
  2. Krepšinio kovos Europos turnyruose, bus rodomos HD raiška
  3. Europos kino strategija skaitmeniniame amžiuje skatins pradėti naują dialogą
  4. Vilniuje vyks vienos didžiausių ir įtakingiausių Europos pramonės asociacijų suvažiavimas
  5. ES mokslo bendruomenė pabrėžia humanitarinių ir socialinių mokslų svarbą sėkmingai Europos ateičiai
  6. A. Rusteika. Jeigu mūsų sostinė yra G taškas, tai kas yra Lietuva?

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 10

  1. Kažin says:
    7 metai ago

    Čia gali būti, kad visiškai ne Vilnius reklamuojamas, o jis tik sutikęs būti naudojamas visiškai kitai reklamai, o dar teisingiau būtų sakyti, kad ne reklamai, o tiesiog tarptautinės žiniasklaidos programoms geidžiama sekso tema produkcijai pagaminti. Juk imant per visas pasaulio žiniasklaidas taip pagaminama jų programoms produkcijos milijonams, jeigu ne miljonų milijonams, valandų. Taigi nuo šitų sumų “Vilniui” priklausytų gauti savo dalį. Taip gali būti daromas biznis naudojantis visai Lietuvai priklausančiu Vilniumi… Gal visgi prokuratūriškai žiūrint dėl Vilniaus vardo suteikimo terliojimui pasauliniu mastu būtų pagrindo prokuroriškai imtis ginti lietuvių viešąjį interesą. Kadangi Vilnius sostinė, tai dėl su juo susijusio viešojo intereso gynymo į prokuratūrą galėtų kreptis Savivaldybių asociacija arba atskirai bet kuri savivaldybės taryba. Taip gautųsi pasaulinio garso byla.

    Atsakyti
    • Aha says:
      7 metai ago

      Kai savivaldybej sedi berniukas zirniukas, niekas niekur nesikreips.

      Atsakyti
  2. Diedas says:
    7 metai ago

    Skaiciau ne viena straipsni sia tema. Kaip bevartyk, persasi nuomone, kad kiekvienas autorius sita trouksminga reklama matuoja pagal savo sugedimo laipsni.

    Atsakyti
  3. EJ says:
    7 metai ago

    Tu, jaunuoli, cia kietai pavarei. Nereiketu tau, Vytautai Vysniauskai, taip labai emociskai isijausti. Stenkis stebeti tai kas vyksta be neigiamu bereikalingu emociju, kurios zudo tik tave pati. Visur pasaulyje vyksta si drama. Ji turi vykti. Musu role sioje dramoje buti saziningais savo nuomones skelbejais- ka tu talentingai darai- garbe tau. Taciau man bus gaila taves, jeigu isijautes i role, tu sau emociskai pakenksi. Buk stebetojas, nes kaip sakoma: ” be Dievo valios ir plaukas nuo galvos nenukris”. Si pasaulio sumaisties busena seniai buvo suplanuota kaip “Kali Juga”. Todel nemanykime, kad Mes esame kalti del sios sumaisties. Mes galime padeti pasauliui tik budami savimi savo asmenineje pusiausvyroje, nesiveldami i provokacijas. Jau pastebimi tos pasaulines Tamsos nykimo pozymiai. Vienas is tu pozymiu esi Tu ir kiti Sviesos istroske zmones.

    Atsakyti
    • Virginijus says:
      7 metai ago

      Išduok – ką rūkai, stebėtojau EJ?

      Atsakyti
      • EJ says:
        7 metai ago

        Virginijau, mesk rukyti. As meciau pries 30 metu ir nesigailiu- didele ekonomija.

        Atsakyti
  4. Kloaka says:
    7 metai ago

    Vilniaus savivaldybės administracija yra kloaka , srutų duobė.Iš kur tokie išsigimėliai atsiranda-tik iš kloakos, ne kitaip.Basanavičiaus paminklo vietą pardavė MGBoltic Mockui, apie tai paskelbta Lryte, pokalbių išklotinėje.Lukiškių aikštei parinko iškrypusius “ekspertus” iš kitos kloakos-ŠMC, kurie supranta tik “taškų” lygio meną.JŲ užduotis-žeminti Lietuvą, o ne skelbti ką nors gera.Nes gera-atseit , nemadinga.
    Bene teisingiausiai įvertino Vilnius merą ir savivaldybę visuomenininkės Eglė Mirončikienė facebooke :Vilniaus savivaldybė-tai hemorojus. Pridėtas to paties plakato šaržas efektą labai sustiprina.

    Atsakyti
  5. ŽEMAITIS says:
    7 metai ago

    Totalus nusišnekėjimas.

    Puiki, prasminga Vilniaus reklama.
    Tik, deja, ne visiems tai suprasti…

    Atsakyti
  6. Dainius Razauskas says:
    7 metai ago

    Tiesus ir teisingas rašinys. Visada džiugu susidurti su skaidria sąmone, juolab visokių nesąmonių šėlsmo įkarštyje.

    Atsakyti
  7. Žemyna says:
    7 metai ago

    Šiandien 15min. ponas meras skelbia pagiriamąjį žodį sau.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Druskininkuose – Justino Marcinkevičiaus vardu pavadintas miesto skveras | E. Tamkevičiaus nuotr.
Lietuvoje

Druskininkuose – Justino Marcinkevičiaus vardu pavadintas miesto skveras

2025 06 30
Šalies vadovas pasveikino Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventės dalyvius | vilnieciams.lt nuotr.
Kultūra

Šalies vadovas pasveikino Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventės dalyvius

2025 06 30
ICBM vilkikas ir T-72 tankai priešais Šv. Vasilijaus soborą Maskvoje dienos šviesoje
Ukrainos balsas

Ar tikrai Rusija mažina karines išlaidas?

2025 06 29
Senamiestis nuo Išganytojo kalvos | sonsdaughters.lt nuotr.
Kultūra

Vilniečiams dovanoja ekskursiją ausinėse: veda į mažiausiai žinomą, bet labai gražią senamiesčio dalį

2025 06 29
baltoji banga.lt
Lietuvoje

„Baltoji banga“ ragina Seimą pirmadienį nemažinti atsakomybės už piktnaudžiavimą pareigomis

2025 06 28
Vilniuje pirmąkart istorijoje vyks Europos šalių geografijos olimpiada | linesa.lt nuotr.
Lietuvoje

Vilniuje pirmąkart istorijoje vyks Europos šalių geografijos olimpiada

2025 06 28
Sargėnų estakada
Lietuvoje

Atidaromas eismas Sargėnų estakada

2025 06 28
Klaipėdos kamerinis orkestras
Kultūra

Kintų muzikos šventėje – pasaulinio lygio pasirodymo lydimos Anatolijaus Šenderovo ir Ugnės Karvelis sukaktys

2025 06 28

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Nauja koalicija? apie M. Navys, M. Sėjūnas. JAV pralaimėjimas. Ar pergalė Irane?
  • +++ apie K. Urba. Kultūros kongreso jubiliejaus pamokos
  • Prudentia Tech apie M. Navys, M. Sėjūnas. JAV pralaimėjimas. Ar pergalė Irane?
  • Rimvydas apie K. Urba. Kultūros kongreso jubiliejaus pamokos

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Ukrainiečiai mokėsi senovinių lietuvių žaidimų – „Pasijautėme kaip savi“
  • Druskininkuose – Justino Marcinkevičiaus vardu pavadintas miesto skveras
  • Šalies vadovas pasveikino Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventės dalyvius
  • Parduodantiems būstą – žinovės patarimai

Kiti Straipsniai

Vilniaus senamiestis

Patvirtintas Vilniaus istorinio centro valdymo planas

2025 06 27
Troleibusas

Nuo liepos 1 d. Vilniuje – nauji kelionių bilietai

2025 06 27
Elektrinis laivas | vvt.lt nuotr.

Vilniaus elektriniai laivai jau testuojami Rygoje

2025 06 27
Sosnovskio barščių naikinimas

Sostinė skelbia karą svetimžemėms rūšimis

2025 06 25
Eugenijus Sabutis

E. Sabutis: Vilnius – neatsiejama „Rail Baltica“ projekto dalis

2025 06 19
Mokiniai

Sostinė imasi priemonių lietuvių kalbos mokymo stiprinimui

2025 06 18
Gatvių atnaujinimas

Vilniuje įsibėgėja gatvių atnaujinimo darbai

2025 06 18
Rudoji meška | wikimedia.org nuotr.

Lokys jau keliauja miškais Pabradės kryptimi

2025 06 17
Lokys

Pristatytas veiksmų planas dėl Vilniaus apylinkėse klaidžiojančio lokio

2025 06 16
Panorama | Go Vilnius nuotr.

Vilnius įtrauktas į tvariausių kelionių krypčių Europoje sąrašą

2025 06 12

Skaitytojų nuomonės:

  • Nauja koalicija? apie M. Navys, M. Sėjūnas. JAV pralaimėjimas. Ar pergalė Irane?
  • +++ apie K. Urba. Kultūros kongreso jubiliejaus pamokos
  • Prudentia Tech apie M. Navys, M. Sėjūnas. JAV pralaimėjimas. Ar pergalė Irane?
  • Rimvydas apie K. Urba. Kultūros kongreso jubiliejaus pamokos
  • Valdas Jecka apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Vaikams iki 7 metų visuomeniniame transporte bus taikoma 50 nuoš. nuolaida

Vaikams iki 7 metų visuomeniniame transporte bus taikoma 50 nuoš. nuolaida

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai