Birželio 15 d., Vilniuje, galingai finišavo Lietuvos atkūrimo šimtmečiui ir UNICEF Lietuva 25 metų jubiliejaus progai skirtas UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“, kuris tapo rekordiniu Lietuvos istorijoje. Išplėtęs savo geografiją ir praūžęs Kaune, Kretingoje, Klaipėdoje, Druskininkuose ir Vilniuje į UNICEF gerumo misiją jis įtraukė daugiau nei 10 000 Lietuvos vaikų ir išgelbėjo 13 300 pasaulio vaikų gyvybes. Tai beveik dvigubai daugiau gyvybių nei per prieš tai buvusių šešerių metų bėgimus kartu paėmus. Tai – nuoširdi Lietuvos vaikų dovana šimtmetį švenčiančiai Lietuvai.Unicef vaikų bėgimas tapo ir pirmuoju bėgimu su specialiai parengta šviečiamąja programa, kurios metu UNICEF garsenybių karavanas lankėsi Lietuvos mokyklose, darželiuose, pamokų metu pristatydamas bėgimo misijos tikslus ir kiekvieno vaiko galią bei svarbą kuriant geresnį pasaulį.
„Vienas pagrindinių UNICEF vaikų bėgimo tikslų – su filantropijos galia supažindinti kiekvieną Lietuvos vaiką bei įskiepyti jiems aistrą dalintis. Siekėme kuo labiau įtraukti vaikus ir suteikti jiems žinių apie bendraamžių likimus skurdžiose, stichinių nelaimių ir karo nuniokotose šalyse. Parodyti tikrą, nepagrąžintą realybę, ir kartu su žymiais žmonėmis suteikti jiems tikėjimą savo jėgomis keisti pasaulį. Na, o Lietuvos atkūrimo šimtmečio proga Lietuvą sveikinome ypatingai. Pradėdami bėgimus nuo šalies himno giedojimo, stengėmės padėti išugdyti savo šalį gerbiančių, mylinčių ir ja besididžiuojančių, globaliai mąstančių vaikų kartą“, – sako UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė.
Dabar rodė laidą „Talaka”. Pabėgėlė iš BY pasakojo, kaip jų sveikatos apsauga sutvarkyta, kaip rūšiuoja vaikus ligonius, ką gydyti, o ką palikti, kad pats nusibaigtų (nes juos gydyti stokoja lėšų?). Taip pat pasakoja apie vaikus-politinius kalinius, apie iš šeimų atimamus vaikus.
Dėl tokių paliekamų mirti vaikų (nors pagydyti įmanoma), dėl atimamų vaikę ir t.t. moteris kreipėsi pagalbos į JT Vaikų fondą (UNICEF), o iš ten – n i e k o. Pasak jos, UNICEF ir toliau su ministerijomis rengia visokius fontanų atidarymus ir kitus spalvingus renginius, o tikros praktinės pagalbos tiems, kam jos reikia, nėra.
Ką reiškia žodis talaka? Pirmą kartą girdžiu.
Талака — у беларусаў і іншых славянскіх народаў даўні народны звычай калектыўнай дапамогі ў гаспадарчых работах. Ад слова «талака» паходзіць назва горада Талачын.
Reikia manyti, jog ir jie, kaip ir mes, turi org-ją „Talka”, todėl laidų apie BY vedėjas Maksimas Milta savo laidas taip pavadino. O gal ir ne. .Ligi šiol jų nemačiau, o dabar netyčia užtaikiau įjungti būtent tokiu metu. Kadangi aš tą patį galvoju apie JUNESKO nykstančių mažųjų tautų kalbų apsaugą, tai ir įjungiau ausis.
Ačiū…