Kaune bunda Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro „Mokslo sala“ projektas. Po bene pusantrų metų tylos pagaliau paskelbta, kad su projektuotojais pasirašyta sutartis dėl techninio projekto rengimo. Tarptautinį architektūrinės idėjos konkursą 2016-aisiais laimėjusiam Ispanijos ir Australijos architektų biurui „SMAR Architecture Studio“ talkina kauniečio architekto Gintauto Natkevičiaus kolektyvas. Kaip atrodys centro ekspozicija vis dėl to kol kas nežinoma.
Finansavimą užtikrino šalies vyriausybė
Kaip praneša Kauno savivaldybė, žalią šviesą šiam nacionalinės reikšmės objektui uždegė ir Vyriausybė. „Vertiname „Mokslo salos“ projektą kaip nacionalinės svarbos objektą, kurį privalome turėti Lietuvoje. Bendraujame su Kauno miesto savivaldybe ir nuosekliai dirbame šiuo klausimu. Tai unikalus projektas, kurio reikšme ir sėkme neabejojame“, – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. „Džiaugiamės, kad Vyriausybė rado būdą, kaip finansuoti šį išskirtinį objektą. Esame dėkingi Premjerui ir jo komandai, kurie leidžia visai šaliai svarbiam projektui judėti į priekį“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.
Tarptautinį architektūrinės idėjos konkursą 2016-ųjų rudenį laimėjęs Ispanijos ir Australijos architektų biuras „SMAR Architecture Studio“ su Kauno miesto savivaldybe jau pasirašė techninio projektavimo sutartį. Kartu su „G.Natkevičiaus ir partnerių“ studija architektai įsipareigojo parengti techninį projektą iki kitų metų pavasario.
Ekspozicijos projekto dar nėra
Planuojama, kad Nemuno saloje, Kaune pastatytą „Mokslo salą“ per metus aplankys daugiau nei 300.000 lankytojų. Kauno savivaldybė skelbia, kad jau pasiruošta ekspozicijos koncepcijos pirkimo konkursui, kuris bus skelbiamas birželio pradžioje. Šio konkurso nugalėtojai per mažiau nei pusmetį privalės parengti „Mokslo salos“ ekspozicijos projektą.
Rengiantis pastarajam konkursui Kauno savivaldybė bendradarbiavo su Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokslų akademija. Interaktyviame mokslo ir technologijų centre lankytojai galės susipažinti su mokslo ir technologijų naujovėmis.
Pagal išankstinius vertinimus Nacionalinis mokslo ir inovacijų centras galėtų kainuoti 23 mln. eurų. Dalį lėšų planuojama gauti iš Vyriausybės, Švietimo ir mokslo ministerijos, pasitelkiant Europos Sąjungos fondus. Likusius pinigus skirs savivaldybė bei partneriai. Atskirų dalių konkrečios sumos kol kas nedetalizuojamos.
Pav.: „SMAR Architecture Studio“.