Gegužės 9 d. 12 val. visuomeninė organizacija Žvėryno bendruomenė kviečia ne tik žvėryniškius, bet ir visus, kam rūpi Vilniaus ateitis, jo kultūros paveldas, be proto kertami medžiai, ateiti prie Vilniaus savivaldybės ir griežtai pasakyti: „Gana jau tos savivalės!“
„Tiesiog kantrybė baigėsi, – sako Žvėryno bendruomenė valdybos pirmininkė Danutė Jokubėnienė. – Kiek gi gali Vilniaus savivaldybė mums biurokratiškai atsirašinėti? Panašu, kad vilniečiai tiesiog trukdo valdininkams, nes jie sėdėdami savo daugiaaukštyje geriau žino, kaip mums gyventi, nors Konstitucija ir tvirtina, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms. Todėl ir nusprendėme patys ateiti. Pasirinkome Vilniaus tarybos posėdžių dieną, pagal įstatymą kreipėmės informuodami net ne prieš 5, o prieš 7 dienas, prašėme pakviesti dalyvauti ir savivaldybės vadovus. Pažiūrėsim, kiek mes jiems rūpim“.
Žvėryno bendruomenė reikalauja nutraukti korupcinę Vilniaus savivaldybės praktiką „koreguoti“, o ne keisti detaliuosius planus. Taip patogiai gyventojai eliminuojami iš teritorijų planavimo proceso. Nors Lietuva jau prieš daug metų yra ratifikavusi Orhuso konvenciją.
Anot kino režisieriaus Vytauto Damaševičiaus, Žvėryne vien šiais metais „nukoreguota“ ne viena teritorija: Vytauto g. 35, Sėlių 48, Saltoniškių 44 ir t.t. Birutės g. 40 – nesuvokiamai brutaliai sunaikinta Nekilnojama kultūros vertybė -generalgubernatoriaus rezidencija su ją supusiu parku, o pats nekilnojamas kultūros paveldas nukeltas į „vystytojams“ patogesnę vietą, statybų metu pažeistos Neries šlaito medžių šaknys, todėl jie virsta į statybų duobę, kiti yra virvėmis raišiojami prie šimtamečių ąžuolų. Nesuvokiama, kad tai vyksta civilizuotoje valstybėje, kurioje visi lygūs prieš įstatymą. Labiausiai Žvėryno gyventojus papiktino būsimos statybos ir kelias ant Žvėryno malūno tvenkinių.
„Vilniaus Bendrojo plano viešinimas paskelbtas tik balandžio 30 dieną, o susipažinti su juo ir pateikti siūlymus – duotas mėnuo. Mes metus laiko laukėme plano rengėjų pažadėto susitikimo su kiekvienos seniūnijos gyventojais. Juk mums tvirtina, kad tai pagrindinis dokumentas, kuriuo bus vadovaujamasi ateityje. Todėl norime aiškumo, konkrečių paaiškinimų, parodyti normalaus mąstelio mūsų seniūnijos teritoriją ir visus planuojamus pokyčius joje. Dabar gi – brėžiniuose viena – realybėje kita“, – sako D.Jokubėnienė.
Kadangi panašios problemos rūpi ir Karoliniškių, Senamiesčio, Šnipiškių, Antakalnio, Balsių ir kitų rajonų gyventojams, todėl prie planuojamo piketo jungiasi Vilniaus bendruomenių asociacija, taip pat Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdis, protestuojantis dėl Misionierių bei Šv. Pilypo ir Jokūbo užstatymo „stiklainiais“.
Nesupranta nieko ta Žvėryno bendruomenė! Juk ne medžiai svarbu, o apyvartos! Sukti, sukti pinigus reikia, įsipasisavinti, rūpintis, kad jų šaltinėlis neišsektų!
O ji, mat, galvoja, jog svarbiausia, kad miestas žaliuotų, kad, protingai diagnozuojant, iš tiesų tik susenusius po vieną išpjaunant ir po vieną atsodinant, miestas neliks plikai nuskustas, nepaversime jo dulkių, asfalto ir betono/stiklo dykyne, lyg kokiam fantastikos filme. Bet juk tada ir banknotai nei sąskaitose, nei kišenėse netarps!.. O dabar ana, kiek įplaukų: ir už kirtimą, ir už naujus sodinukus, ir už sodinimą, ir po aplinkos sutvarkymą po visų savivaldybės vandalizmo aktų tik plaukia ir plaukia tūkstantėliai…
Gera iniciatyva. Norėtųsi, kad ateitų ne šimtas , o tūkstantis neabejingų vilniečių. Negali savivaldybės kabinetuose kurti žaliųjų plotų naikinimo, medžių kirtimo projektus. Tai turi spręsti tikrieji miesto šeimininkai – patys vilniečiai.