Šiandien, sausio 5 d. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis telefonu kalbėjosi su Lenkijos Ministru Pirmininku Mateušu Moravieckiu (Mateusz Jakub Morawiecki).
Pokalbio metu premjeras pasveikino M. Moravieckį tapus Lenkijos Vyriausybės vadovu ir nuoširdžiai palinkėjo visokeriopos sėkmės įveikiant ateities iššūkius, dirbant žmonių gerovei.
Vyriausybių vadovai pasidžiaugė bendradarbiavimo raida ir išsakė įsitikinimą ateityje stiprinti partnerystę, plėtoti dvišalį bendradarbiavimą sprendžiant įvairius klausimus, derinant bendrus projektus bei sumanymus NATO ir ES.
„Lenkija yra viena svarbiausių mūsų strateginių partnerių, todėl nematau jokių trikdžių mūsų glaudžiam bendradarbiavimui. Šiandien atvykau į Mažeikius, aplankysiu ir „Orlen Lietuva“. Džiaugiuosi šios kompanijos sėkme ir dideliu indėliu į šalies ekonomiką“, – sakė premjeras S.Skvernelis.
Lietuvos Vyriausybės vadovas S.Skvernelis pakvietė Lenkijos premjerą M. Moravieckį atvykti į 2018 m. kovo 8-9 dienomis Vilniuje vyksiantį trijų Baltijos valstybių premjerų susitikimą.
S. Skvernelis: delsimas įteisinti originalią pavardžių rašybą jau neša finansinę žalą valstybei
Palinkėčiau S.Skverneliui patriotiškos lietuviškos laikysenos susitikimo metu su Lenkijos Vyriausybės visuomet patriotiškai nusiteikusiu vadovu.
Tai gal ir jis patriotiškai nusiteikęs – PL atžvilgiu…
Taikliai čia. 🙂
Konkrečiai iš ko susideda tos partnerystės su Lenkija strategiškumas taip niekada ir nepasakoma. Aš įžvelgčiau, kad dedantis su Lenkija randasi galimybė Lietuvos partijų asmenims (verslininkams) uždarbiauti valstybės sąskaita. Valstybiškai kiek artimesnė Lietuvai Lenkija nėra reikalinga. Jau dėl Lenkijos valdomų Mažeikių Lietuva prapylė 28 mln. eurų, o tiesiant europinę vėžę pirmiausiai ne tarp Baltijos šalių, o nesuvokiamais interesais nuo Kauno iki Lenkijos sienos buvo sukišta 365 mln. valstybės lėšų. Praėjo, regis, jau pora metų, o apie to geležinkelio naudą, apskritai ekonominę perspektyvą jokios objektyvios ekonominės informacijos viešumoje nesigirdi ir t.t. ir pan. Akivaizdu, kad Lietuvai tiek dėl keleivių, tiek dėl krovinių pervižimo yra naudingiausia turėti europinę vėžę Vilnius-Druskininkai- Augustavas. Žinoma, ji mažiau naudinga būtų Lenkijai, todėl apie ją nė murmur… Dar daugiau Druskininkai yra palikti jau beveik 30 metų be susisiekimo geležinkeliu su Vilniumi. Matyt, kad čia gali būti taip pat tie patys Lenkijos interesai tiek politiniai, tiek ekonominiai. Tai, ar ne vis tos partnerystės su Lenkija rezultatai!…
Sauliaus Skvernelio užmojai privertė suklusti
lzinios.lt/lzinios/Lietuva/sauliaus-skvernelio-uzmojai-priverte-suklusti/257389
Vengrų, Lenkijos ir Skvernelio bendras projekto vardiklis grįžti prie motinėlės (gi ne partnerės- kaip iš istorijos pasimokyta!) Rusijos
O, koke didžei geneli yžvalga! Bene iš libkonų elektorato būsite? Ar vis dėlto prie “grynaveislių” liberastų? 🙂
Te medžiagos “pakramtymui”: “Vengrams gyvybės ir mirties klausimu yra dujotiekių infrastruktūra leidžianti importuoti ne rusiškas dujas iš Lenkijos SGD terminalo – trečiadienį pokalbyje su Lenkijos kanalu „TVP Info“ teigė Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas.” (žr. “Viktoras Orbanas: Vengrai nori infrastruktūros, kuri leis importuoti SGD dujas iš Lenkijos”). O dabar palyginam su “sajūziniu” Nord Stream ir planuojamu Nord Stream 2. Smagaus kramtymo – linkiu nepaspringti, “rusū agentū” ieškotoja! 😉
P.S. Skvernelis – atskiras atvejis su atskirais motyvais.
Beje, dėl Skvernelio – yra taiklus V. Rubavičiaus straipsnis “Saulius Skvernelis apie santykius su Rusija: ką ir kam pasakė?”
Skvernelis susitiks su Lankų vyriausybės vadovu. Gerai , blogai neišmirsim. Skverneli, o jei lenkas pasakys ; ožka prie vežimo ateis pirma , o ne vežimas prie ožkos. Ką atsakysi ?
Šiuo atveju geriau Trampas – kad ir ką lepteli, bet jo tarnyba „išverčia”, ką jis turėjo galvoje, ir veiksmus „paredaguoja”.
Šiuo atveju, net jei specialiai šalia esantis laikytų adatą, paruoštą smeigti jam į sėdmenį, ar į koją jam vis spirtų, šis žmogus, bijau, nevaldomas. Todėl nenustebčiau, jei jiedu kartu ir įrašą mūsų Konstitucijoje apie valstybinę kalbą pakeistų, ir Seimo posėdžių bei leidžiamų įstatymų kalbą, ne tik kad rašybą pasuose.